ابراز نگرانی شدید خانواده متین پور از وضعیت جسمانی وی

 

دوشنبه ۲٣ آذر ۱٣٨٨ - ۱۴ دسامبر

 

برای آزادی سعید متین پور: جمعی از فعالان حرکت ملی و هویت طلبان زنجان در عید غدیر با خانواده سعید متین پور دیدارکردند.

در این دیدار که در یک فضای بسیار صمیمی برگزار شد حاضرین ضمن تبریک عید غدیر (سیدلر بایرامی) به مادر سعید، آخرین وضعیت وی را جویا شدند.

خانواده متین پور نیز ضمن تشکر از حضور فعالان و دوستان وی، از وضعیت بد جسمی سعید و فضای نامناسب زندان ابراز نگرانی کرد. مادر متین پور در این دیدار افزود: "از وقتی که سعید به بند
۳۵۰ (بند سیاسی) منتقل شده است، شرایط بسیار سختی را تحمل می کند، چنانچه تماسهای تلفنی او بسیار محدود شده و با گرفتن وقت قبلی حداکثر می تواند پنج دقیقه مکالمه داشته باشد. سعید همچنان از بیماری های جسمی از جمله کمردرد، ناراحتی دستگاه گوارشی و سرگیجه رنج می برد و در این مدت ناراحتی های دیگری از جمله درد شدید از ناحیه گردن به بیماری های وی افزوده شده است."

وی همچنین اضافه کرد: "سعید کاهش وزن بسیار زیادی داشته طوری که دیگر قابل شناخت نیست و از سوی دیگر دچار ریزش مو شده است. با تمامی این موارد، وی اجازه دیدار با پزشکان متخصص را ندارد." مادر سعید علت تشدید بیماری و ناراحتی های وی را کیفیت پایین غذاهای زندان و نبود بهداشت مناسب عنوان کرد و خاطر نشان ساخت: "با وجود تمامی این شرایط سخت، روحیه سعید بسیار عالی است."

مادر متین پور در مورد مرخصی سعید بیان کرد: "ما چندین بار نیز اقدام کرده ایم که با مخالفت دستگاههای زیربط مواجه گشته و به نتیجه ای نرسیده ایم ولی همچنان به دنبال گرفتن مرخصی پزشکی برای سعید هستیم و این کار را پیگیری می کنیم."

در پایان این دیدار، فعالان حاضر با آرزوی آزادی تمامی زندانیان سیاسی و فعالان در بند آذربایجان، از مقاومت ستودنی آنان تشکر کردند و تاکید نمودند که این گونه برخوردها نمی تواند مانع از فعالیت برای تحقق حقوق به حقه ملت ترک آذربایجان شود و تا زمانی که ملت آذربایجان به این حقوق دست نیافته، به مبارزه مدنی خود ادامه خواهد داد.

 

به نقل از ساوالان سسی