آقای یوسف عزیزی بنی طرف  نویسنده و روزنامه نگار محبوب  اهوازی امروز دستگیر شد

 

بنا به گزارشهای رسیده ازاهواز وضعیت شهرهای عرب نشین بعد از گذشت بیش از ده روز از حمله پلیس ایران به تظاهر کنندگان  عرب همچنان نا آرام است. افراد سپاه پاسداران به کمک هلی کوپترهای هوانیروز سعی در کنترل تمامی منطقه را دارند اما گفته میشود با این وجود کنترل تمامی مناطق مخصوصا در طول شبها برای رژیم تقریبا غیر ممکن است. رژیم  با مجبور کردن کارمندان اداری  گشت شبانه را به انها

 وا گذار میکند.

 منابع سازمان دفاع از حقوق بشر در آذربایجان جنوبی  در بیمارستانهای راضی و چمران اعلام کردند که دههاجنازه گشته شدگان این در گیری ها هنوز به خانواده آنها تحویل داده نشده و پلیس ایران بدون توجه به حال مجروحین و اعتراض پزشکان انها را دستگیر میکند. گزارش می افزاید مامورین وزارت اطلاعت تعداد کثیری از مردم عادی و روشن فکران عرب  را بدون هیچ گونه توضیح  دستگیر کرده و به مناطق نا معلومی انتقال داده است.  اقای یوسف عزیزی بنی طرف نویسنده و روزنامه نگار محبوب  اهوازی نیز امروز دستگیر شد.

 

گفتنی است که رژیم ایران از ورود خبرنگاران خارجی به منطقه جلوگیری میکند و خبرنگاران محلی نیز خبرها را گزارش نمیکنند.در همین راستا  مامورین وزارت اطلاعت رژیم  سایتهای متعلق به فعالین عرب خارج از ایران را نیز ازکار انداخته است، سایت وزین " مرکز مطالعات اهواز" از جمله این سایتهای فرهنگی و خبری میباشد.

با کمال تاسف احزاب سنتی ایران و سازمانهای دفاع از حقوق بشر ایرانی که ازا مکانات خبر رسانی خوبی

 بر خوردار هستند اقدامات انسان دوستانه قابل  ملاحضه در این خصوص انجام نداه وتنها بعد از گزارش های سازمان اف بین ملل و وزارت خارجه امریکا  برخی احزاب چپ و سازمانهای دفاع از حقوق بشر ایرانی به محکومیت طرفین بسنده کردند.

 

سازمان ما ضمن همدردی با خلق عرب اهواز به نام انسانیت از تمامی آزادی خواهان انتظار دارد که در کنار مظلومین عرب قرار گیرند. امید است که ا حزاب سنتی ایران با نشر اخبارمربوطه صداقت خود را اثبات کرده و پل دوستی بین ملتها را مستحکم ترنماید.  

 

با سپاس فراوان

سازمان دفاع از حقوق بشر در آذربایجان جنوبی ( ایران)

S.A.H.R

 سخنگوی سازمان

شاهین استاجلو

25/04/2005

تلفن و آدرس دفتر اروپا

004561661837

e-mail : Aylar2@hotmail.com