خطاب انصافعلی هدایت به همه خبرنگاران مستقل جهان

برای پوشش خبری اجتماع قلعه بابک واحقاق حقوق انسانی 30 میلیون آذربایجانی،ما را یاری کنید!

 

ژورنالیست و همکار محترم 05/04/1384

من انصافعلی هدایت ؛ خبرنگار آزاد و مستقلی هستم که در 23 خرداد ( 13 ژوئن )امسال از زندان آزاد شده ام و به سرکار خبری خود برگشته ام .

خوشحالم به شما اطلاع دهم که مردم ایران از چندین ملت تشکل یافته است .

 

                    

 

 

یکی از این ملت ها که بیش از 30 میلیون نفرند ، آذربایجانیان هستند . من نیز به این ملت تعلق دارم . در کنار دیگر ملت ها ما هم از حقوق انسانی خود محروم هستیم و برای به دست آوردن آن از راه های دموکراتیک ، تلاش می کنیم .

یکی از این راهها ، اجتماع بیش از یک صد هزار آذربایجانی در " قلعه بابک خرم دین" در شهر کلیبر از استان آذربایجان شرقی ،در شمال غربی ایران است .اجتماع کنندگان به نمایندگی از ملت 30 میلیونی ما در آنجا اجتماع می کنند و به طور مسالمت آمیز،خواسته های خود را اعلام می دارند. ولی آنان تنها به مسائل سیاسی خویش نمی پردازند ،بلکه خوانندگان و موسیقی دانان هم در آنجا به عنوان یک فستیوال ، عمل می کنند .

من سال گذشته در زندان بودم و نتوانستم اقدام به پوشش خبری این مراسم کنم ، ولی چهار سال قبل از آن را پوشش داده ام و ششمین سال را نیز پوشش خواهم داد .

این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران ، این ملت 30 میلیونی را به رسمیت نمی شناسد و برای جلوگیری از اجتماع آنان در قلعه بابک خرم دین ؛این قهرمان ملی آذربایجان در مبارزه با مهاجمین به ایران ، به خشونت دست میزند . سال گذشته ، مانور نظامی از طرف بسیجیان در آن منطقه برگزار شد و فشارهای روانی زیادی به اجتماع کنندگان وارد گردید و تعدادی از آنان دستگیر شدند! اگر خبرنگار اعزامی شماجهت پوشش خبری ریاست جمهوری یا خبرنگار محلی مقیم شما در ایران، در این منطقه سرسبز و باستانی با جنگل های انبوه برای پوشش خبری این اجتماع برای احقاق حقوق انسانی 30 میلیون آذربایجانی ، به ما یاری کنند ، سپاسگذار خواهم بود .

این اجتماع در 9 و 10 تیر 1384 ( 30 ژوئن و 1 جولای ) برگزار خواهد شد .

از حضورتان در این مراسم سپاسگذارم .

 

 

 

انصافعلی هدایت

روزنامه نگار آزاد و مستقل

ایران تبریز