حمله و ضرب شتم بيرحمانه تجمع كنندگان در برابر زندان اوين


*در اثر حمله نيروهاى امنيتى به تحصن خانواده هاى زندانيان سياسى در برابر زندان اوين، تعداد زيادى به شدت زخمى و دستگير شده اند. يكى از مجروحان پس از خونريزى از ناحيه سر بيهوش شد
*فعالان سياسى به واحد پيگيرى وزارت اطلاعات فراخوانده شده اند؛ از وضعيت دستگيرشدگان اطلاعى در دست نيست

 

دستگيرى متحصنان دربرابر زندان اوين توسط عوامل امنيتى و انتظامى


*
متحصنين با سر دادن شعارهايى نظير "زندانى سياسي، آزاد بايد گردد"،
خواستار آزادى زندانيان سياسى شدند.هنگامى كه مأموران نيروى انتظامى
متحصنين را مجبور به ترك محل تحصن مي‌‏كردند، تحصن كنندگان با سر دادن شعار
نسبت به برخورد مأموران انتظامى با متحصنين اعتراض كردند

25خرداد:تحصن خانواده‌‏هاى زندانيان سياسى مقابل زندان اوين برگزار شد


تحصن خانواده‌‏هاى زندانيان سياسي، صبح امروز در حالى مقابل زندان اوين برگزار شد كه مأموران نيروى انتظامى سعى در متفرق كردن متحصنين داشتند.
به گزارش خبرنگار "ايلنا"، در اين تحصن كه از ساعت 11 صبح امروز آغاز شد، متحصنين با سر دادن شعارهايى نظير "زندانى سياسي، آزاد بايد گردد"، خواستار آزادى زندانيان سياسى شدند.
براساس اين گزارش؛ هنگامى كه مأموران نيروى انتظامى متحصنين را مجبور به ترك محل تحصن مي‌‏كردند، تحصن كنندگان با سر دادن شعار نسبت به برخورد مأموران انتظامى با متحصنين اعتراض كردند.

   2005.06.15 11:42

 

 

عصر امروز تجمعى در مقابل زندان اوين براى حمايت از ناصر زرافشان برگزار شد.


به گزارش خبرنگار حقوقى خبرگزارى دانشجويان ايران (ايسنا)، خانواده‌هاى فعالان سياسى زندانى و حاميان ناصر زرافشان براى پشتيبانى از وى جهت مداواى بيمارى و آزادى از زندان، امروز در مقابل زندان اوين تجمع كرده و شعار سر دادند.
در اين تجمع همسر زرافشان با تشكر و قدردانى از حاضران اعلام كرد: براى دفاع از حق و عدالت در اين مكان جمع شده‌ايم و اميدواريم كه اين تجمع تا رسيدن به نتيجه‌ى نهايى و آزادى زندانيان سياسى ادامه پيدا كند.
به گزارش خبرنگار ايسنا، سيمين بهبهانى هم با حضور در اين جلسه با قرائت شعرى در رابطه با فعالان سياسى زنداني، حمايت خود را از آنان اعلام كرد.
در اين تجمع، محمدعلى دادخواه از سوى كانون مدافعان حقوق بشر، با بيان همبستگى خود با حاضران، گفت: جامعه‌ى مستقل وكلاى دادگسترى هم پشتيبانى خود را از زرافشان و متحصنان اعلام مي‌كنند.
وى ادامه داد: ادامه‌ى حبس زرافشان برخلاف قوانين داخلى و قوانين حقوق بشر است لذا ما ادامه‌ى حبس وى را محكوم مي‌كنيم.
اين وكيل دادگسترى با بيان اين‌كه فعالان حقوق بشر در جامعه‌ى مبتنى بر قانون بايد علي‌رغم توجه به اشخاص و افراد به حق آزادى آنان در گرو قانون توجه لازم را داشته باشند، اظهار اميدوارى كرد كه رعايت قانون هر چه سريع‌تر براى استعلاج و رهايى زرافشان به نتيجه برسد.
رييس دانا هم در جمع تحصن كنندگان با اعلام حمايت از اعتصاب غذاى زرافشان گفت: متاسفانه از برگزارى و ادامه‌ى اين مراسم معذوريم و اعلام مي‌كنيم مراسم امروز را تا حصول نتيجه به زمان ديگرى موكول مي‌كنيم.
به گزارش خبرنگار ايسنا، اين تجمع از حدود ساعت 16 آغاز شد و تا كمتر از يك ساعت ادامه يافت.
در اين تجمع برخوردى بين ماموران و تجمع‌كنندگان اتفاق نيفتاد.

2005.06.14 18:50