اورمولو تايماز:

نگاهي كوتاه به كارنامه آقاي احمدي نژاد

آقاي احمدي نژاد از ابتداي انقلاب در مشاغل نظامي،امنيتي وسياسي بتدريج پله هاي ترقي را پيموده و نهايتا در سال 84باقهر و تحريم انتخابات و نيز شائبه تقلب توانسته بر مسند رياست جمهوري تكيه بزند.مشاغل مهم وي تا سال 84به شرح ذيل مي باشد:
1-    
عضویت در سپاه پاسداران از همان اوایل انقلاب وفرمانده سپاه كردستان در زمان خلخالي
2-    
بازجوي زندانهاي اوين و قيزيل حصار با نام مستعار مرد هزار تير،گلپايگاني،دكتر ميرزايي
3-    
فرماندار ماكو
4-    
فرماندار خوي
5-    
مشاور استاندار كردستان
6-    
مشاورفرهنگی وزیر فرهنگ و آموزش عالی
7-    
استاندار استان اردبیل تا ۷۶
8-    
مدیر مسئول روزنامه همشهری
9-
شهردار تهران
وضعیت حقوق سیاسی و مدنی در دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد:
در طول مدت ریاست جمهوری احمدی نژاد وضعیت سیاسی و مدنی  به طور سرسام آوری با مخاطره روبرو شده است . فعالان سیاسی، مدنی، روشنفکران و دگراندیشان را با رویکرد امنیتی و برخوردهای قضایی غیر قانونی و غیر انسانی ، تحت ظلم، فشار، شکنجه و بی‌عدالتی گسترده روبرو كرده اند.  همچنین می‌توان در طول این مدت به بالا رفتن تورم اقتصادی از سیزده درصد به سی درصد اشاره نمود. در دوران ریاست جمهوری احمدی‌نژاد شاهد مرگ مشكوك تعدادي از زندانيان مثل دكتر بني يعقوب،زهزا كاظمي ،اميد بني صراف و...بوديم.
بررسي اجمالي آماري ازبرخوردهاي قهر آميز،بازداشتها و توقيف نشريات :
۱-اعدام ۳۵۸ نفر
۲-اعدام زنان ۶نفر
۳-اعدام کودکان زیر ۱۸ سال ۹نفر
۴-سنگسار زنان ۳۷ مورد
۵-زندانی سیاسی ۱۲۳ نفر
6-
بازداشت زنان ۶۳مورد
7-
بازداشت روزنامه نگاران (۹۲مورد)
8-
بازداشت معلمان (۶5 مورد)
9-
بازداشت دانشجویان دختر ۶مورد
۱0- توقیف23 نشریه  (اعم از روزنامه، ماهنامه، هفته‌نامه)
همچنين آقاي احمدي نژاد ممكن است در ترور قاسملو و دكتر سامي نقش عمده اي داشته باشد.فراموش نكنيم مقابله نيروهاي امنيتي در زمان ايشان (1385)در آذربايجان منجر به زنداني شدن تعداد زيادي از هموطنان ونيز جراهت و معلوليت و شهادت تعداد زيادي از مردم شد، كه هنوز هيچكس در اين رابطه بازخواست يا محاكمه نشده است.
در دوران ریاست جمهوری احمدی‌نژاد حیطه اختیارات نیروهای به اصطلاح امنیتی و نظامی جهت سرکوب هرگونه فعالیت‌ سیاسی و حتی دخالت در زندگی شخصی تک تک افراد بسيار گسترده بوده که می‌توان به نمونه‌هایی از قبیل ایجاد پلیس موبایل وبرخورد تند با مجرمين تحت عنوان اراذل و اوباش و طرح هاي متعدد ارتقائ امنيت اجتمايي اشاره نمود.
بنا به گزارش مراجع رسمي ايران آقاي احمدي نژاد 1000مورد تخلف در دوران شهرداري تهران 3000تخلف از قانون چهارم توسعه كشور و نيزاز استفاده گسترده از خويشاوندان و دوستان ،قانون گريزي و انحلال شوراهاي قانوني نيز متهم مي باشد.همچنين سرنوشت ميلياردها دلار در آمد نفتي هنوز روشن نيست.از اقدامات عجيب و غريب ديگر آقاي احمدي نژاد گذاشتن صندلي خالي براي امام زمان در هيئت دولت،گذاشتن بشقاب خالي براي امام زمان سر سفره غذا،ديدن هاله نور در مجمع عمومي سازمان ملل و بر زبان آوردن جملات غير معمول در مسافرتهاي استاني از قبيل من وزير را از لوله آب رد مي كنم و يا گوش مسئوليني كه كار نمي كنند را مي كشم در خطاب به مردم حاضر در ميادين و در حضور دوربينهاي صدا و سيماشايان توجه مي باشد.
همچنين در زمان ايشان توهين بي سابقه به ساحت پيامبر اسلام در آموزش و پرورش و نقل قول حديث جعلي پشت اسكناس نيز اتفاق افتاد.