کشته شدن دو نفر و بازداشت صدها تن در جریان تظاهرات مردم ارومیه
 
سه‌شنبه ۲۶ خرداد ۱٣٨٨ - ۱۶ ژوئن ۲۰۰۹

ساوالان سسی: اعتراضات در ارومیه که از روز شنبه ۲٣ خرداد ٨٨ در پی اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری شروع شده همچنان ادامه دارد.

بنا به اخبار رسیده در تجمع روز دوشنبه ۲۵ خرداد ٨٨ که در خیابان امام ارومیه برگزار شد بیش از ٣۰۰۰ تن از مردم با سر دادن شعارهایی همچون "آذربایجان یاتماییب اوز اوغلونو آتماییب" ،"یاشاسین آذربایجان"،"هارای هارای من تورکم" ،"تورک دیلی رسمی اولسون" و "آذربایجان اویاخدی،موسویه دایاخدی" ضمن طرح مطالبات ملی خود به نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران اعتراض کردند.

به گفته شاهدان عینی نیروهای انتظامی با حمله به مردم دو دنفر کشته وعده زیادی مجروح شدند.همین منابع خبر از بازداشت عده زیادی از مردم می دهند.

گفتنی است که خطوط تلفن همراه و اس ام اس و اینترنت در روزهای گذشته در ارومیه قطع شده شده است.


ورود نیروهای امنیتی به دانشگاه تبریز و بازداشت ده دانشجو
 
سه‌شنبه ۲۶ خرداد ۱٣٨٨ - ۱۶ ژوئن ۲۰۰۹

ساوالان سسی : نیروهای امنیتی عصر روز دوشنبه با ورود به خوابگاههای دانشگاه تبریز ده تن از دانشجویان این دانشگاه را بازداشت کردند.

بنا به اخبار رسیده از تبریز نیروهای امنیتی حوالی ساعت ۱۱شب دوشنبه ۲۵ خرداد ۱٣٨٨ با مراجعه به خوابگاههای دانشجویان داخل دانشگاه تبریز حدود ده تن از دانشجویان این دانشگاه از جمله امیر مردانی و امین جهانی از فعالین دانشجویی آذربایجان را بازداشت و با مینی بوسی به مکانی نامعلوم منتقل کردند.

به گفته یکی از دانشجویان دانشگاه تبریز، کلیه امتحانات این دانشگاه لغو شده و مسئولین به دانشجویان تا عصر روز سه‌شنبه ۲۶ خرداد فرصت داده اند تا خوابگاه را ترک کنند.

شایان ذکر است در چند روز گذشته اعتراضاتی در دانشگاه تبریز در پی اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران روی داده و دانشجویان ضمن طرح شعارهایی در خصوص حقوق ملی آذربایجانیها به نتایج این انتخابات و آنچه بی حرمتی به آرای مردم می‌نامند اعتراض می‌کنند.

 

سه شنبه 26 خرداد 1388

آخرين خبرها از دانشگاه تبريز: تحصن دانشجويان و احتمال حمله به کوی داشنگاه تبريز (خبر ويژه)

امروز دانشجويان دانشگاه تبريز طی تحصنی پر تعداد خواستار تعليق امتحانات خود شدند.
رياست دانشگاه تبريز نيز اعلام کرد دانشگاه تعطيل می باشد و دانشجويان بايد تا ساعت
۸ صبح فردا دانشگاه را تخليه کنند و اين که بعد از اين ساعت ديگر آنها امنيت دانشگاه را تضمين نخواهند کرد...
اين خبر با اعتراض دانشجويان و مقاومت آنان مواجه شد.

در ادامه اخبار، از طرف حراست دانشگاه به گوش می رسيد که قرار است کوی دانشگاه تبريز نيز مثل دانشگاه تهران، شيراز و مشهد، شب خونينی را در پيش داشته باشد. هم اکنون دانشجويان دانشگاه تبريز در محاصره نيروهای لباس شخصی قرار دارند که با پرتاب سنگ به داخل دانشگاه در صدد پراکنده کردن دانشجويان هستند و تهديد کرده اند اگر تا يک ساعت پراکنده نشوند به خوابگاه های داخل دانشگاه حمله خواهند کرد اخبار رسيده حاکی از اين است که دانشجويان معترض بدون ترس از تهديدات نيروهای لباس شخصی و مسلح در ساختمان مرکزی دانشگاه متمرکز شده اند و حاضر به ترک دانشگاه نيستند.
لازم به ذکر است که امتحانات دانشگاه تبريز نيز يک ماه به تعويق افتاده است.با توجه به اين که ديروز نيز در پی اعتراضات و درگيری های مردم در خيابان های اطراف دانشگاه، خطوط تلفن قطع شده بود. در صورت تکرار اين مسئله خبر رسانی از دانشگاه بسيار مشکل خواهد بود هر آن خطر حمله لباس شخصی ها به دانشجويان بی دفاع وجود دارد.

 

 

تظاهرت در چهارراه آبرسان تبریز

دوشنبه ۲۵ خرداد ۱٣٨٨ - ۱۵ ژوئن ۲۰۰۹

ساوالان سسی : امروز تظاهرات اعتراضی به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ایران، در چهارراه آبرسان تبریز برگزار شد.

بنا به اخبار رسیده به دنبال پایان مسابقه فوتبال تیم های شهرداری تبریز و شاهین بوشهر٬ حدود سه هزار نفر از تماشاگران پس از خروج از استادیوم و در حوالی ساعت ۷ عصر روز دوشنبه ۲۵خرداد ۸۸ با تجمع در میدان آبرسان به سردادن شعارهایی همچون "آذربایجان وار اولسون دوشمانلاری خوار اولسون"٬ "الله اکبر" و ...پرداختند.

علاوه از این تجمعاتی نیز در دیگر نقاط شهر گزارش شده که پس از دخالت نیروی انتظامی متفرق شده است.

در طی این تجمعات امیر مردانی از فعالین مدنی آذربایجانی و رئیس ستاد دانشجویی مهدی کروبی ونزدیک به ۲۰ تن از فعالان سیاسی تبریز و صدها تن از مردم عادی بازداشت شدند.

__._,_.___