حمله لباس شخصی ها به محل مسکونی و اتومبیل اکبر اعلمی و همسایه ها 

توزگون(سه‌شنبه) ۲۶ خرداد ۱٣٨٨ - ۱۶ ژوئن ۲۰۰۹

 

به بهانه حماسه آفرینی های عده ای از لباس شخصی ها:

 

 

بعضی از مسئولان غیر مسئول کلاهشان را بالاتر بگذارند!

از ساعت نیم تا یک بامداد امروز حدود 25 تن از لباس شخصی ها در یک حمله کور کوچه محل سکونت مرا به اشعال خود در آورده و حداقل چهار  مجتمع مسکونی را با باتوم  ،چماق و زنجیر مورد هجوم خود قرار دادند.

این افراد که اغلب به کلاه کاسکت ،باتوم ،افشانه دفاع شخصی ،چوب و چماق مجهز و حداقل چهار تن از آنان نیز به کلت کمری و حمایل فشنگ مسلح بودند، عربده کشان به اهالی محل فحاشی و سنگ پرانی می کردند ،آنها سپس با سنگ و باتوم و چماق به مجتمع مسکونی محل سکونت بنده و مجتمع مسکونی همجوار و نیز آپارتمان های مقابل حمله ور شده و با شکستن شیشه های درب ورودی و پنچره های ساختمان های مذکور رعب و وحشت آفریدند! 

 مهاجمان به این هم اکتفا نکردند و با چماق و باتوم و زنجیر به اتومبیل بنده و 10 خودروی دیگر که در کوچه و در مقابل ساختمان محل سکونت پارک شده بود ،یورش برده و سبعانه تمام شیشه ها و چراغ های این اتومبیل ها را شکسته و به آنها خسارات فراوانی وارد آوردند. آنگاه چند تن از این حماسه آفرینان با شکستنن شیشه های درب ورودی مجتمع محل سکونت بنده که 14 خانوار دیگر نیز در آن سکنی دارند وارد ساختمان شده و پس از ضزب و شتم نگهبان نعره زنان خود را تا طبقات سوم ساختمان رساندند و از آنجا که بقیه دوستانشان آنها را همراهی نکرده بودند ناگزیر از ساختمان خارج شدند!

در سه مجتمع 42 واحدی ،علاوه بر استاندار تهران ،یک وزیر ،دو معاون وزیر ،یک عضو شورای نگهبان ،بیش از ده نماینده مجلس هشتم هم سکونت دارند .مهاجمان که ظاهرا از موقعیت و شغل ساکنین این سه مجتمع بی اطلاع و اشتباها به کاهدان زده بودند پس از آنکه یکی از معاونین وزرا خود را به آنها معرفی کرده و به آنها گفت که من هم از شما هستم ، بتدریج محل را ترک کردند!

شایان ذکر است که در طول این مدت حداقل سه بار فرزندان اینجانب و دهها بار نیز همسایگان که از این هجوم وحشیانه به شدت مرعوب شده بودند با پلیس 110 تماس گرفته و بارها از آنان استمداد طلبیدند ،اما این حافظان نظم و امنیت از اعزام نیرو به محل حادثه مطلقا خودداری ورزیدند!

گرچه در اثر این حادثه ناگوار بنده و همسایگان دچار خسارت های مالی قابل توجهی شدیم و دهها زن و کودک بی گناه نیز به شدت هراسان و وحشت زده گشتند ،با این وجود جای خوشحالی است که بعضی از کارگزارن احمدی نژاد و جمعی از نمایندگان و مسئولان امر هم از نزدیک طعم وحشت و آنچه را که در برخی از نقاط کشور بر مردم کوچه و بازار روا داشته می شود ،با گوشت و پوست و استخوان خود لمس کردند و کم و بیش با یکی از شیوه های حمله ناجوانمردانه بعضی از گروههای موسوم به "لباس شخصی ها" به مردم و دانشجویان بی پناه آشنا گشتند! لذا جا دارد تا به بعضی از مسئولان امر که از وظایف و تعهدات شرعی و قانونی خود عدول می کنند پیشنهاد کنم که کلاهشان را قدری بالاتر بگذارند!

اکنون تا دیر نشده باید صدای ملت را شنید و اجازه نداد تا تاریخ دوباره تکرار شود زیرا : "الملک یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم"!

در پایان خاطرنشان می شود ،نظر باینکه به موجب ماده 62 قانون مجازات اسلامی و ماده ۱۳۰ مكرر قانون آيين دادرسي كيفري هر ماموری که از حدود وظيفه خود تجاوز كرده باشد ،دفاع در برابر وی مشروع شناخته شده است و اگر آزادي تن از ناحيه افراد عادي مورد تجاوز قرار بگيرد با توجه به شرايط تجاوز و دفاع در مقابل اين تعرض مي توان به دفاع متوسل شد.

همچنین مقاومت در برابر قواي تاميني و انتظامي که از حدود وظيفه خود خارج شوند و حسب ادله و قراين موجود خوف آن باشد كه عمليات آنان موجب قتل يا جرح يا تعرض به عرض يا ناموس گردد ، دراين صورت دفاع جايز است ،بنابراین در صورت تکرار این قبیل تعرض ها و رفتارهای غیرقانونی ،دفاع مشروع از حقوق مسلم ساکنین این محل است و قهرا مسئولیت پیامدهای آن نیز به عهده مسئولان امر خواهد بود!

yaranealami.com

v:shapes="ctl00_ContentPlaceHolder1_gvNewsImage_ctl04_imgNewsImage">

 

 

26 خرداد:ساختمان صدا و سيما در تبريز به آتش کشيده شد

 

روشنگری: در ادامه اعتراضات خودجوش مردمی عليه کوتاگران و مصادره گران حق رای مردم, و در حالی که نيروهای سرکوب رژيم بر دامنه اعمال خشونت بار فاشيستی و سرکوب مردم افزوده اند, ساختمان صدا و سيما در تبريز به آتش کشيده شد. عکس اين صفحه, صحنه ای از آتش سوزی در اين ساختمان است


   26 خرداد 1388    18:02

 

 

 

 

 

26خرداد:تظاهرات امروز تبريز گسترده تر شد
*از ساعت 5 صدای شليک گلوله شنيده می شود....پليس ضد شورش هم اکنون با گاز اشک آور در حال پراکنده کردن مردم است

روشنگری: گزارش دريافتی


تظاهرات کوچه به کوچه از ساعت 4 در تبريز شروع شده است .

تظاهرات تبريز در بايکوت کامل خبری نگه داشته شده است.

تلفن های همراه از جمله همراه اول و ايرانسل و تاليا به طور کل در تبريز قطع شد . ديروز فقط در اطراف آبرسان قطع شده بود.

هزاران نفر در سر محله ها و چهارراه های پرتردد شعار می دهند.خيابان های منتهی به آبرسان از ساعت 4 مسدود شد .

از ساعت 5 صدای شليک گلوله شنيده می شود.

پليس ضد شورش هم اکنون با گاز اشک آور در حال پراکنده کردن مردم است و بسياری را نيز دستگير کرد.

چند موتور سوار در جمع تظاهرات کنندگان مرتب در خيابان ها تير هوايی شليک می کنند.

دانشجويان در دانشگاه تبريز و دانشگاه سهند تبريز دست به تحصن و تظاهرات زدند.

ديروز 83 نفر در تبريز دستگير شده اند.

ديروز46 نفر مجروح و به بيمارستان منتقل شدند که از آن جا نيز به جای ديگری برده شدند.اسم برخی در ليست پذيرش بيمارستان است ولی خود مجروحين در آن جا نيستند.

عده ای در محل کار يا نيمه های شب از محل زندگی دستگير شده اند.

ديشب از ساعت 9 تا 10:30 مردم تبريز در پشت بام های خود فرياد الله اکبر و مرگ بر ديکتاتور سر دادند. صدای اين مردم از هر گوشه تبريز شنيده می شد.

26 خرداد 1388    17:11

 

بازداشت ده دانشجو در دانشگاه تبریز

توزگون(سه‌شنبه) ۲۶ خرداد ۱٣٨٨ - ۱۶ ژوئن ۲۰۰۹

 


ساوالان سسی : نیروهای امنیتی عصر روز دوشنبه با ورود به خوابگاههای دانشگاه تبریز ده تن از دانشجویان این دانشگاه را بازداشت کردند.

بنا به اخبار رسیده از تبریز نیروهای امنیتی حوالی ساعت
۱۱شب دوشنبه ۲۵ خرداد ۱٣٨٨ با مراجعه به خوابگاههای دانشجویان داخل دانشگاه تبریز حدود ده تن از دانشجویان این دانشگاه از جمله امیر مردانی و امین جهانی از فعالین دانشجویی آذربایجان را بازداشت و با مینی بوسی به مکانی نامعلوم منتقل کردند.

امیر مردانی پیش از این نیزدر تابستان
۸۷ دستگیر و پس از تحمل سه ماه بازداشت موقت به اتهام عضویت در دسته و گروه جهت برهم زدن امنیت ملی به تحمل سه سال حبس محکوم گردیده است.

به گفته یکی از دانشجویان دانشگاه تبریز، کلیه امتحانات این دانشگاه لغو شده و مسئولین به دانشجویان تا عصر روز سه‌شنبه
۲۶ خرداد فرصت داده اند تا خوابگاه را ترک کنند.


شایان ذکر است در چند روز گذشته اعتراضاتی در دانشگاه تبریز در پی اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران روی داده و دانشجویان ضمن طرح شعارهایی در خصوص حقوق ملی آذربایجانیها به نتایج این انتخابات و آنچه بی حرمتی به آرای مردم می‌نامند اعتراض می‌کنند.

 

ضرب و شتم و دستگیرى ها در تبريز: رامین گنجه ای از فعالین ملی آذربایجان نيز دستگیر شد

توزگون(سه‌شنبه) ۲۶ خرداد ۱٣٨٨ - ۱۶ ژوئن ۲۰۰۹

 

اويرنجى: در پی تقلب و دستبرد گسترده در آرای مردم ( کودتای انتخاباتی ) در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری که باعث حیرت و شگفتی جهانیان گردید و همچنین اعتراضات شدید و گسترده و سراسری مردم در کلیه نقاط کشور به این اقدامات کثیف و متقلبانه رژیم که باعث شهادت و زخمی شدن و بازداشت صدها نفر به دست عوامل جنایت کار اطلاعاتی و امنیتی رژیم گردیده در شهرهای آذربایجان نیز ملت قهرمان آذربایجان با طرح شعارهای ملی و اعتراضی نسبت به این اقدامات عمال جنایت کار رژیم توتالیتر  به اقدامات گسترده اعتراضی دست زده اند و علی رغم جو شدید امنیتی در شهر تبریز نیز در روزهای یکشنبه و دوشنبه در نقاط مختلف شهر از جمله دانشگاه تبریز، چهارراه آبرسان، چهارراه شهناز و سایر مناطق، کلیه اقشار مردم دست به اقدامات اعتراضی زدند که نیروهای جنایت کار اطلاعاتی و امنیتی و بسیجی های مزدور به صورت وحشیانه به ضرب و شتم مردم پرداخته و عده ای را نیز دستگیر کرده و به زندان تبریز منتقل نموده اند. بنا به اخبار موثق در بین  دستگیر شدگان از فعالین ملی آذربایجان آقای رامین گنجه ای نیز قرار دارند ایشان دیروز (روز

دوشنبه) حوالی ساعت 8 شب در منطقه عباسی شهر تبریز دستگیر و به زندان تبریز منتقل شده است.

88.3.26