بيست و هشتم خرداد ۱۳۸۸ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۰۹

 

ازدحام شدید وبدون تنش در میدان امام خمینی
در حالیکه سایتهای میرحسین موسوی پیش از این در بیانیه ای از حضور احتمالی وی در میدان امام خمینی در عصر پنجشنبه خبر داده بودند، گزارشهای اولیه حاکی از ازدحام شدید در یکی از بزرگترین میدانهای تهران است.
به گزارش خبرنگار "آینده" ازدحام جمعیت در میدان امام خمینی به حدی است که از حدود ساعت 16 به بعد، تخلیه مسافر از ایستگاه مترو در این میدان - که تقاطع خطوط یک و دو محسوب می شود- متوقف شده و عملا مسافران قادر به خروج از ایستگاه مترو نیستند. حتی در قطارهای مترو از مردم خواسته می شود به دلیل ازدحام بیش از حد در ایستگاه امام خمینی از ایستگاه های قبل و بعد برای تردد استفاده کنند.
 
هم اکنون دهها هزار تن از معترضين به نتايج اعلام شده انتخابات، در حالي که برخی از آنها لباس سياه به تن کرده و يا شمع هايی را حمل می کنند، در این ميدان تجمع کرده اند.
همچنین مشاهدات خبرنگار "آینده" از حرکت شمار زیادی از حامیان موسوی به سوی خیابان انقلاب از مسیر خیابان حافظ حکایت دارد.

 

 

ده‌ها هزار سیاهپوش در میدان توپخانه 

میللی حرکت پنجشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۸۸:

به گزارش خبرگزاری رویترز ده‌ها هزار تن از هواداران میرحسین موسوی امروز در میدان امام خمینی (توپخانه) تهران تجمع کرده‌اند.
قصد این هواداران برگزاری یک تجمع آرام گزارش شده‌است.

بنا بر این گزارش، میدان توپخانه از مردم لبریز شده و حاضران لباس‌های سیاه و شمع در دست دارند.
پلاکاردهایی با این مضامین در جمع دیده می‌شود: کشته ندادیم که رأی مهندسی‌شده را قبول کنیم، سکوت. آرام باشید.،‌ برادرانمان کجا هستند؟، چرا برادرانمان را کشتید؟

بنا بر گزارش‌های دریافتی، مردمی که در این تجمع حضور دارند با فرستادن صلوات به روح پیامبر اسلام و اهل بیت او تجمع خود را آغاز کرده‌اند.

تارنمای کلمه از سایت‌های خبری وابسته به ستاد میرحسین موسوی، اعلام کرده که احتمالاً میرحسین موسوی نیز در این تجمع شرکت خواهد کرد.
جمع حاضر هم‌اینک در انتظار حضور میرحسین موسوی به‌سر می‌برند.

بنا بر گزارش این تارنما، این تجمع ‌از ساعت ۴ بعد از ظهر روز پنج‌شنبه آغاز شده و هر تجمع دیگری در هر نقطه از تهران مربوط به حامیان مهندس میرحسین موسوی نیست.

وزارت کشور مجوزی برای تظاهرات امروز تهران صادر نکرده و خبرنگاران خارجی نیز اجازه حضور و پوشش خبری این تجمع را ندارند.

پس از راهپیمایی بزرگ روز گذشتهٔ هواداران میرحسین موسوی در تهران و به گوش رسیدن فریادهای الله اکبر طی شب گذشته، میرحسین موسوی برای امروز (پنج‌شنبه) فراخوان عمومی برای اجرای مراسم سوگواری داده‌است.

به گزارش قلم‌نیوز، در تظاهرات روز گذشته پلاکاردهایی مبنی بر دعوت به تجمع امروز بعد از ظهر در میدان امام خمینی (توپخانه) تهران به چشم می‌خورد.
عنوان خبری قلم‌نیوز نیز حاکی از بزرگداشت کشته‌شدگان روزهای گذشته در این میدان مرکزی تهران است.

میرحسین موسوی، نامزد دوره دهم انتخابات ریاست‌جمهوری ایران، از هوادارانش دعوت کرده تا امروز با پوشیدن لباس سیاه به نشانه سوگواری برای کشته‌شدگان حوادث اخیر به مساجد و تکیه‌ها بیایند.

میرحسین موسوی برای امروز (پنج‌شنبه) فراخوان عمومی برای اجرای مراسم سوگواری داده‌است

بنا بر گزارش‌های دریافتی،‌ شعارهای شب گدشته که از پشت بام منازل در ایران به گوش می‌رسید از ساعت ۱۰ شب آغاز شد. الله اکبر و یا حسین، میر حسین شعارهای اصلی بود که به گوش می‌رسیدند.

حزب اعتماد ملی مهدی کروبی نیز درخواست مجوز تظاهرات تازه در روز شنبه را کرده‌است.

تجمع بسیجیان
هم‌چنین به گزارش خبرگزاری مهر، گروهی از دانشجویان بسیجی پیش از ظهر امروز در مقابل دادستانی تهران تجمع کرده‌اند.

بنا بر این گزارش، این عده پلاکاردهایی با شعارهای محاربین و مفسدین فی‌الارض اعدام باید گردند، و مرگ بر آشوبگر در دست دارند.

این افراد بسیج هم‌چنین شعارهایی چون مرگ بر ضدولایت فقیه، مرگ بر منافق سر دادند.


بسیجیان در برابر دادستانی تهران (عکس از مهر)

آقای مسعودی دبیر انجمن دانشجویان مستقل در این تجمع میرحسین موسوی، را مسئول وقایع اخیر دانست و گفت: مسبب خون‌های ریخته شده، موسوی است، عجیب است که وی قبل از انتخابات، شعار قانونگرایی می‌داد، اما اکنون حامیانش را به قانون‌شکنی دعوت می‌کند."

خبرگزاری فارس شرکت‌کنندگان در این تجمع را که در میدان ۱۵ خرداد در نزدیکی میدان امام خمینی در حال برگزاری است. اکثراً از دانشجویان عنوان کرده است.

به گزارش فارس، تجمع‌کنندگان در میدان ۱۵ خرداد خواستار برخورد قاطع، جدی و انقلابی با عوامل آشوب‌های اخیر تهران هستند.

این خبرگزاری درباره خواسته دیگر این تجمع‌کنندگان می‌نویسد:
تجمع‌کنندگان خواستار صدور حکم دستگیری و محاکمه علنی فائزه و مهدی هاشمی (فرزندان اکبر هاشمی رفسنجانی) به جهت ایفای نقش مستقیم در تحریک مردم برای آشوب و اغتشاش و سازماندهی اراذل و اوباش در تخریب اموال عمومی و برهم زدن فضای روانی جامعه هستند.

این خبرگزاری همچنین از برنامه گروهی از موتورسواران حزب‌الله برای حرکت در سطح شهر تهران خبر داده‌است که قرار بود ساعت ۱۶ روز پنج شنبه از میدان ولی عصر تهران آغاز شود.

تشییع جنازه یک بسیجی در شهر ری که به نوشته این خبرگزاری بامداد ۲۵ خرداد توسط اراذل و اوباش مجروح شده و ساعت ۱۵ روز ۱۶ خرداد به شهادت رسید و برنامه گروهی از موتورسواران حزب الله برای حرکت در ساعت ۱۶ روز پنج‌شنبه از میدان ولی عصر به سوی نقاط مختلف شهر تهران از دیگر خبرهای خبرگزاری فارس است.

موسوی را تنها نمی‌گذاریم
مجمع روحانیون مبارز، از احزاب اصلاح‌طلب ایران نیز امروز در بیانیه‌ای اعلام کرده که میرحسین موسوی را تنها نخواهد گذاشت. به گزارش قلم‌نیوز در این بیانیه آمده‌است: ضمن حفظ هوشیاری و پرهیز از هر عملی که به تشنج بیانجامد و به سرکوب‌گران بهانه دهد مهندس موسوی عزیز را تنها نخواهیم گذاشت.

در راهپیمایی روز گذشته که در سکوت برگزار شد ده‌ها هزار نفر در حالی که مچ‌بندها و سربندهای سبزرنگ (نشانه حمایت از موسوی) پوشیده بودند در حد فاصل میان میدان هفت تیر تا خیابان ولیعصر تهران راهپیمایی کردند. منابع مختلف شمار راهپیماهیان را از ده‌ها هزار تا نیم میلیون نفر تخمین زده‌اند.

روز گذشته تلویزیون ایران صحنه‌های کوتاهی از این راهپیمایی را نشان داد ولی مقامات ایرانی، خبرنگاران خارجی را از پوشش دادن تظاهرات منع کرده‌اند.

گزارش‌ها حاکی است که در میان هواداران تیم ملی فوتبال ایران در سئول در داخل و بیرون از ورزشگاه نیز اعتراضات به هواداری از میرحسین موسوی انجام شده‌است. روز گذشته تیم‌های ایران و کره جنوبی در سئول، پایتخت کره جنوبی دیدار رقابتی داشتند.

کاپیتان تیم ایران و برخی از بازیکنان مچ‌بندها و بازوبندهای سبزرنگی به تن داشتند که به دستور مقامات ایرانی در نیمه دوم آن‌ها را از دست و بازو درآوردند.
سرپرست تیم ملی فوتبال ایران در مصاحبه‌های خود این نمادهای سبز را غیر مرتبط با آقای موسوی و نذر حضرت ابوالفضل (ع) نامید.

 

فيلم کوتاه از ضرب و شتم مردم در اروميه

http://www.youtube.com/watch?v=mDue3ZiW_yk

 

یورش سرکوبگران به منزل سعید نعیمی و بی خبری از وضعیت وی

پنج‌شنبه ۲٨ خرداد ۱٣٨٨ - ۱٨ ژوئن ۲۰۰۹

بامداد خبر: عوامل آشوبگر شب گذشته به منزل سعید نعیمی حمله کردند و با شکستن در، وارد منزل وی شدند و از او خبری تا کنون نیست. همسر وی به بامدادخبر گفت که گوشی همراه وی خاموش بوده و هیچ اطلاعی از وضعیت وی ندارد؛ همسر سعید نعیمی افزود : یکی از همسایگان به وی اطلاع داده که صبح در خانه را شکسته بودند، خانه بسیار به هم ریخته بود و سعید نعیمی داخل منزل نبوده است. همسر وی از این بی خبری ابراز نگرانی کرد .سعید نعیمی از فعالین مدنی و حقوق بشر آذربایجان بوده و عضو شورای سیاستگزاری سازمان دانش آموختگان است.

 

بازداشت پیمان عارف و تنی از فعالان در تبریز

خبرگزاری هرانا : نیروهای امنیتی در شهر تبریز اقدام به بازداشت تنی از فعالان سیاسی و دانشجویی این شهر کردند.
صبح روز جاری مورخ 28 خردادماه نیروهای امنیتی با یورش به محل جلسه تعدادی از فعالان سیاسی، پیمان عارف فعال دانشجویی و عضو شاخه دانشجویی جبهه ملی ایران را به همراه تعداد دیگر از فعالان این شهر بازداشت و به نقطه نامعلومی منتقل کردند.

 

بيانيه خانواده جمعی از زندانيان و همسران شهدا خطاب به علما

امروز پنجشنبه گروهی از خانواده های زندانيان و آسيب ديدگان وقايع اخير از جمله تاجزاده، رمضانزاده، امين زاده، خانجانی و همسران شهدای جنگ تحميلی برای تظلم و دادخواهی و اعتراض به برخوردهای وحشيانه اخير با ملت ايران، برای ديدار مراجع و علما به شهر قم سفر کردند و بيانيه ای به شرح زير صادر کردند:

انا لله و انا اليه راجعون

علمای اسلام به داد اسلام برسيد امام خمينی (ره)

ما زنان اين مرز و بوم شکايت به کجا ببريم. امروز که دختران و پسرانمان در دانشگاه ها، خوابگاه ها و در کوچه و خيابان ها سيلی می خورند و به خاک و خون در می غلتند و با چوب و چماق و باتوم برقی و گلوله مورد ضرب و شتم قرار می گيرند و جان خود را از دست می دهند. در حالی که با هدف دفاع از حق خود و رای خود و رای ملت، به ميدان آمده اند و ايستادگی می کنند. بی شک اين هجوم ها از طرف اصحاب دروغ و تقلب صورت می گيرد که برای تکميل طرح مزورانه خود به بانک ها، ادارات و اموال عمومی حمله می کنند و به تخريب آن ها دست می زنند و دولت با همکاری صدا و سيما کوشش می کند که موج سبز مردمی را که ذخيره ارجمندی برای کشور و نظام است، خس و خاشاک و وابسته به بيگانگان جلوه دهد. در حالی که اين حرکت مردمی، تنها منعکس کننده خواست مستقل و به حق مردمی است که از اين همه تقلب و دروغ و پرونده سازی و ظلم به فغان آمده اند و ديگر نمی خواهند امکان استمرار ظلم را به ظالمين به حقوق مردم بدهند.
علمای بزرگوار، ما دردمان را به کجا ببريم که همه اين حق کشی ها به نام دين و اسلام انجام می شود و چه کنيم که فرزندانی که با عشق به خدا و اسلام بار آورده ايم و به آن ها آموختيم که چون حسين (ع) در مقابل ظلم و بيداد بياستند و مقاومت کنند، امروز درست در زمان اجرای اين تعاليم آماج حملات مدعيان دينداری قرار گرفته اند.

علمای اسلام به داد جوانان اين مرز و بوم برسيد که قربانی قدرت طلبی زياده خواهان متکبر قرار گرفته اند. براستی جمهوری اسلامی را چه می شود که فرزندان خود را می خورد و ما چه کنيم که دل در گرو اين انقلاب و آرمان های بلند آن داريم و در عين حال نمی توانيم شاهد ساکتی در برابر تضييع حقوق مردم و امت اسلام باشيم؟ بهترين فرزندان انقلابی اين ملت سترگ که طی سی سال پس از پيروزی انقلاب اسلامی تلاش مداوم برای حفظ دستاوردهای آن داشته اند و از بذل جان و مال دريغ نورزيده اند، اينک در بند و حبسند و به نا حق در رديف دزد و جانی و مجرم قرار گرفته اند. بای ذنب!!!

بای ذنب!!! امروز ما به نمايندگی مادران دردمند و نگران اين سرزمين به دادخواهی نزد شما آمده ايم و همه مردم از زن و مرد و پير و جوان انتظارشان از مرجعيت مستقل شيعی و علمای اعلام و حجج اسلام اين است که در زمانه ای که امت سوگوار ذبح ارزش ها و قتل نفس آن هم به جرم حق دادخواهی هستند، خاموش نمائيد و به صدای تظلم خواهی آنان پاسخ دهيد و در کنار ما و فرزندانتان و پشت و پناهشان باشيد تا هرگز به دنبال ملجا و پناه ديگری نباشند. انتظار ما اين است که به داد اين مردم مظلوم، صبور و مقاوم برسيد که اگر امروز به فکر نجات اسلام از چنگال تحجر و فريب و دروغ و ريا نباشيد، فردا خيلی دير است.

ما آموخته ايم که در طول تاريخ بيوت علما همواره ملجا و پناهگاه ستم ديدگان و تظلم خواهان بوده است و در اين مقطع حساس تاريخی می خواهيم اين آموزه را به فرزندانمان منتقل کنيم که بيش از هميشه فرق اسلام ناب محمدی (ص) و اسلام طالبانی را درک می کنند و با طنين الله اکبر به حمايت از نخست وزير امام و دفاع از حقوق ملت می پردازند. اين فرصت طلايی پاس داشتی است و امروز اين جوانان و اين ملت بيدار و آگاه بايد در پناه اسلام قرار گيرند و قدر حرکت اصيل مردم و حضور شکوهمندشان که موجب افزايش مشروعيت نظام است، دانسته شود که در غير اينصورت با جفا در حق زحمت کشان و دردکشيدگان عرصه عدالت طلبی عواقب سخت آن گريبانگير دولت و ملت خواهد شد.

جمعی از مادران داغدار و دلسوخته و خانواده های زندانيان و آسيب ديدگان وقايع اخير

 

استعفای دسته جمعی اساتید دانشکده شیمی دانشگاه شریف

خبرنامه امیرکبیر: اساتید دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی شریف روز گذشته به صورت دسته جمعی استعفا دادند.
 
این اساتید در اعتراض به حملات و جنایات صورت گرفته اخیر به صورت دسته جمعی استعفا دادند.
 
پیش از این نیز بسیاری از اساتید دانشگاه تهران در اعتراض به جنایات صورت گرفته در کوی دانشگاه تهران استعفا دادند.
 
جمعی از اساتید دانشگاه امیرکبیر نیز در روز یکشنبه گذشته با تحصن در مسجد دانشگاه، در اعتراض به وقایع اخیر صورت گرفته بر علیه مردم و دانشجویان و تقلب در انتخابات استعفا دادند.

بازداشت صدها تن از شهروندان معترض در مشهد

خبرگزاری هرانا : طی نا آرامیهای چند روزه اخیر پی آمده از اعتراض به نتایج انتخابات دوره دهم در شهر مشهد که اکثرا در غرب این شهر رخ داد گروه های دولتی از قبیل پاسداران نیروی انتظامی،نیروهای انتظامی،یگان ویژه،نوپو،نیروهای امنیتی وشبه نظامی با استفاده از باطوم، گازهای اشک آور، شوکرو .... به مقابله با شهروندان معترض پرداختند.
نیروهای مذکور در برخوردهای فیزیکی خود هیچگونه ملاحضه ای حتی در قبال کودکان و زنان نداشته اند.این درگیریها خسارات و بازداشتهای زیادی را در پی داشت بطوریکه از وضعیت بسیاری از شهروندان و زخمی های حاصل خشونت نیروهای نظامی هیچ خبری در دست نیست ، برآوردها حاکی از آن است تنها در یکی از شبها در هفته جاری حدود 300 شهروند معترض در این شهر بازداشت شده اند.
بسیاری از شهروندان درطی شبهای گذشته بدون حتی کوچکترین فعالیتی تنها به دلیل داشتن لباس مشکی یا سبز بازداشت شده اند. بازداشتها به حدی بدون قید وشرط صورت میگیرد که گاه عابران رهگذر نیز از این اتفاقات مصون نیستند.
بسیاری از بازداشتیهای مورد اشاره به شرق مشهد فرستاده میشوند تا در مکانی به نام دایره مبارزه با مفاسد اجتماعی بازجویی شوند،بسیاری از این شهروندان پس از بازجویی و تشکیل اجمالی پرونده پس از چند ساعت بازداشت آزاد میشوند وتعدادی که از اسامی آنها اطلاعی در دست نیست همچنان در آن مکان نگه داری میشوند.

 

 

تكرار حادثه كوي دانشگاه در شيراز

 
اعتماد ملی : خوابگاه دانشجويان دانشگاه شيراز نيز مورد حمله شبانه نيروهاي خودسر لباس شخصي قرار گرفت.
 
اين در حالي است كه پيش از اين دانشجويان مستقر در كوي دانشگاه تهران با حادثه مشابهي روبه‌رو شده بودند. شوراي دانشگاه شيراز با صدور بيانيه‌اي در اين‌باره خواستار برخورد با متجاوزان به حريم دانشگاه شد. در اين بيانيه آمده است:
 
شوراي دانشگاه با تاكيد بر حفظ آرامش و پافشاري بر ارزش‌هاي انقلاب اسلامي ضمن همراهي و همدردي با رياست محترم دانشگاه، تاسف و تاثر خود را نسبت به حوادث پيش آمده و هتك حريم مقدس دانشگاه و دانشجويان ابراز و بروز چنين رفتارهاي غيرقانوني را به‌رغم هماهنگي‌هاي مستمر با مسوولان ذي‌ربط محكوم مي‌نمايد و از مراجع ذي‌صلاح موكدا برخورد با خاطيان و متجاوزان به حريم دانشگاه را خواستار است. انتظار داريم كه مسوولان شهر امنيت اطراف دانشگاه را به گونه‌اي تامين نمايند كه از ورود افراد غيردانشگاهي به حريم دانشگاه جلوگيري شود و نسبت به آزادي دانشجوياني كه اشتباها دستگير شده‌اند، اقدام عاجل صورت پذيرد.
 
همچنين جمعي از استادان دانشگاه شيراز با صدور بيانيه‌اي خواستار توضيح مسوولان استان و نيروهاي انتظامي درباره حوادث اخير شدند.
 
استادان دانشگاه شيراز از مسوولان استان فارس خواسته‌اند با هوشياري زمينه سوءاستفاده از مطالبات دانشجويان را از بين برده و موارد زير را موکدا پيگيري نمايند:
 
۱- مسوولان استان و نيروهاي انتظامي در جمع اساتيد حاضر شده و علت ورود نيروهاي مردمي و انتظامي را به محيط دانشگاه توضيح دهند.
 
۲- با عوامل ايجاد بي‌نظمي و اغتشاش برخورد کرده و زمينه رسيدگي قانوني به درخواست کساني که از روند انتخابات شکايت دارند را فراهم آورند.
 
۳- دانشجويان عزيز و بي‌گناهي که در اين واقعه آسيب ديده‌اند، به نحو مقتضي مورد دلجويي قرار گيرند.
 
۴- برخورد قاطع قانوني با عوامل مقصر در حوادث اخير صورت گيرد.
 
تعدادي از استادان دانشگاه شيراز نيز در نامه‌اي به دادستان اين شهر، شناسايي آمران و عاملان ورود به حريم دانشگاه و همچنين آزادي بي‌قيد و شرط دانشجويان دستگيرشده را خواستار شدند.
 
از سوي ديگر دادستان شهرستان شيراز با اشاره به ارسال نامه‌اي از سوي استادان دانشگاه براي پيگيري ناآرامي‌هاي اخير گفت: پرونده دانشجويان بازداشت شده مورد بررسي قرار گرفت و با توجه به اينكه دلايل كافي براي ايراد اتهام به افراد دستگير شده در پرونده موجود نبود، فعلا آنها آزاد شدند.
 
جابر بانشي افزود: در مورد ساير درخواست‌هاي اساتيد موضوع در حال بررسي است.
 
دادستان شيراز با اشاره به اينكه در اين ناآرامي‌ها كسي كشته نشده است، افزود: افرادي معدودي، مجروح شده بودند كه به صورت سرپايي درمان شده‌اند.
 
بانشي با اشاره به اينكه اتهام افراد بازداشت شده اخلال در نظم عمومي است، افزود: سه‌شنبه‌شب شيراز آرام بود و ميزان تخريب‌ها و خسارت وارده در حال بررسي و برآورد هزينه است

 

عسگری، همان کسی که آرای 19 میلیونی موسوی رو لو داده بود،در تصادف ساختگی رانندگی کشته شد

 

به نوشته سعيد کمالی در تهران، بنا بر گزارشهای تائيد نشده، مردی که نتايج واقعی انتخابات (همان آماری که نشان ميدهد احمدی نژاد در مقام سوم قرار دارد)  را از وزارت کشور  به بيرون درز داده بود در يک تصادف مشکوک کشته شد.
محمد عسگری که مسئول امنيت شبکه تکنولوژی اطلاعاتی IT  وزارت کشور بود روز کذشته در تهران کشته شد. بنا بر گزارش عسگری نتايجی را به بيرون درز داد که نشان ميداد در انتخابات با استفاده از  نرم افزار جديدی توسط دولت، آرا دريافتی از شهرستانها  تغيير  داه ميشد. گزارش نشان ميداد که موسوی با 19 ميليون رای برنده انتخابات ميباشد.
 pfarrerstreccius.blogspot.com

 

 

عکس  : تظاهرات روز گذشته در تهران

 
تعداد جان باختگان شهر تهران به بیش از 19 نفر رسیده است

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران : بنابه گزارشات رسیده از تهران، تا به حال تعداد جانباختگان یورشها و درگیرهای انصارالله،گارد ویژه و ماورین وزارت اطلاعات با مردم تهران به بیش از 19 نفر رسیده است.
در حال حاضر تعداد زیادی از زخمی شدگان که وضعیت بعضی از آنها حاد می باشد و در بیهوشی بسر می برند در بیمارستانهای مختلف تهران بستری هستند.در بیمارستان 1000 تختخوابی (خمینی) 4 نفر از زخمی شدگان در حالت کوما بسر می برند.
از طرفی دیگر تعداد زیادی از دستگیر شد به بند سپاه زندان گوهردشت کرج و زندان کهریزک انتقال داده شدند. زندان کهریزک یکی از مخوفترین زندانهای ایران می باشد که در آن زندانیان علاوه به شکنجه های جسمی و روحی شدید،آنها را به طرق مختلف تحقیر می کنند.گزارشاتی که از زندان کهریزک می رسد رادان از جمله کسانی است که آخر هر هفته همراه با تعداد زیادی از افراد خود با هلی کوپتر به انجا می روند و زندانیان بی دفاع را مورد شکنجه های وحشیانه خود قرار میدهند تا به حال تعداد زیادی از زندانیان در آنجا در اثر شکنجه جان باختند.
خانواده های  دستگیر شدگان از وضعیت و شرایط عزیزانشان بی خبر هستند آنها با در دست دشتن عکسهای عزیزانشان به بیمارستانها مراجعه می کنند تا شاید از وضعیت عزیزانشان مطلع شوند. مراجعات آنها به ارکانهای مختلف این رژیم برای اطلاع یافتن از سلامتی عزیزانشان و محل بازداشت آنها تا به حال بی نتیجه  بوده است.

 

 

جمعی از اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های تهران خطاب به موسوي
تخلفات انتخاباتی را تا نیل به نتیجه نهایی و احقاق حقوق مردم پیگیری کنید

قلم - جمعی از اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های تهران در بیانه‌ای از میرحسین موسوی خواسته اند تا موضوع تخلفات انتخاباتی را تا نیل به نتیجه نهایی و احقاق حقوق مردم پیگیری کند.
به گزارش قلم نیوز، در بیانیه ارسالی جمعی از اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های تهران که مهندس موسوی را منتخب مردم در حماسه تاریخی 22 خرداد 88 خوانده، خطاب به میرحسین آمده است: انتخابات 22 خرداد، که به‌حق حماسه بزرگ خوانده شده است، نام خود را از حضور صادقانه و بی‌شائبه مردمی دارد، که همه امید خود را در طبق اخلاص گذاشته و برای ایجاد تغییر در چارچوب جمهوری اسلامی به میدان آوردند. شکرانه این نعمت عظیم سپاسگزاری از مردم و سر فرود آوردن در مقابل بزرگواری آنان است. این نعمت، اگر قدر دانسته شده و با فرصت‌طلبی، خودخواهی، و خیانت ضایع نمی‌گردید، می‌توانست علاوه بر تقویت پایه‌های مشروعیت مردمی نظام و ترمیم شکاف عمیق ایجاد شده بین حکومت با مردم، و به‌خصوص نخبگان، موقعیت جمهوری اسلامی را در عرصه بین‌المللی ارتقا داده و مجدداً پس از چند سال سقوط به جایگاه درخور ایرانیان بازگرداند.

در ادامه این بیانیه با اشاره به اینکه متأسفانه فرصت طلایی که با انتخابات 22 خرداد در اختیار جمهوری اسلامی قرار گرفته بود، با برنامه‌ریزی سازمان‌یافته و از پیش طراحی شده مجریان انتخابات، در حال تبدیل شدن به یک تهدید بزرگ است عنوان شده است: نتایج باور نکردنی اعلام شده از طرف ستاد انتخابات و سرکوب تبلیغاتی شدید برای جا انداختن این نتیجه، ضربه بزرگی بود که به مردم، به‌ویژه جوانان و امید آنان وارد شد. اعتراضات گسترده و خودجوش و در عین حال آرام مردم نشان از نارضایتی شدید آنان از نتایج اعلام شده و اراده آنان برای بازگرداندن حق به موضع اصلی خود دارد. مشارکت حدود 85 درصدی مردم در انتخابات، که بعد از اولین همه‌پرسی جمهوری اسلامی در دوازدهم فروردین 58 بی‌سابقه است، و افزایش قریب 10 میلیون نفری به جامعه رأی‌دهندگان دوره‌های گذشته نشان از نارضایتی عمومی از وضع موجود اداره کشور و عزم قاطبه مردم برای ایجاد تغییر در این روند با روش آرام و از طریق مجاری قانونی دارد. اعلام این‌که قریب 65 درصد از رأی‌دهندگان یعنی 24 میلیون نفر از ایرانیان بالغ و عاقل از رییس جمهور فعلی حمایت کرده‌اند، بزرگ‌ترین توهینی است که می‌توان در حق توده مردم و نخبگان، و شعور و درک آنان روا داشت.

اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های تهران در ادامه بیانیه خود آورده اند: به‌نظر ما وضعیت پیش‌آمده بسیار فراتر از تخلفات متعارف انتخاباتی و جابه‌جایی ساده در آرای صندوق‌هاست. اگرچه ابطال انتخابات توسط شورای نگهبان، به‌عنوان حداقل مطالبه امضاکنندگان، که توسط جنابعالی نیز درخواست شده است، می‌تواند ظاهر مشکل را حل کرده، و وضعیت را به شرایط قابل‌قبول بازگرداند، ولی مهم‌تر از آن جبران تحقیرهای رواداشته شده در حق مردم، عذرخواهی مجریان از اعمال انجام شده، و معرفی آمران و عاملان وارونه کردن آرا به مراجع ذیربط قضایی است.

در این بیانیه آمده است: مطالبه اصلی ما از جنابعالی پی‌گیری موضوع تا نیل به نتیجه نهایی و احقاق حقوق مردم است. انتظار داریم که شما این مساله را نه حق خود بلکه حق مردمی بدانید که به‌شما اعتماد کرده و با تمام فشارها و هزینه‌ها به‌صورت علنی پا به‌میدان نهاده‌اند. چه‌بسا ناظرین یا سایر مراجع ذی‌نفوذ بخواهند با اتلاف وقت موضوع را مشمول مرور زمان کرده، یا با رسیدگی صوری به شکایت و احتمالاً تغییرات جزئی در ارقام آرا، صورت مساله اصلی را تغییر داده و به خیال خود موضوع را فیصله دهند.

امضا کنندگان این بیانیه در ادامه هرگونه کوتاه آمدن در مقابل حقوق مردم را خیانت به امید مردم تلقی کرده و نسبت به عواقب اجتماعی و روانی، و چه‌بسا امنیتی، ناشی از نومیدی مردم نسبت به احقاق حقوق در چارچوب قوانین موضوعه جمهوری اسلامی اعلام خطر کرده و آورده‌اند: متأسفانه در این انتخابات دو تن دیگر از کاندیداهای ریاست جمهوری یعنی جناب آقای کروبی و جناب آقای رضایی مورد تحقیر مجریان انتخابات قرار گرفته‌اند و در حق آن‌ها نیز ظلم شده است. انتظار ما پیگیری حق همه مظلومین است، که طبعا این پیگیری با همکاری آن عزیزان اثربخش‌تر خواهد بود. در پایان ضمن تأکید بر پشتیبانی از جنابعالی در پیگیری مطالبات قانونی ملت، برای ایران استقلال، آزادی، آبادانی و توسعه، برای ایرانیان رفاه، آرامش، نشاط و رشد، و برای رهبران و مدیران کشور صداقت، خردورزی، تسلیم در مقابل خواست مردم و توفیق خدمت افزون‌تر آرزو می‌کنیم.