اطلاعیه مهم ستاد انتخاباتی کروبی در خصوص لغو برنامه فردا (جمعه)


ستاد انتخابات مهدی کروبی در اطلاعیه ای اعلام کرد:برنامه تجمع اعتراض آمیز روز جمعه به شنبه ساعت ١٦ در میدان انقلاب موکول شد.
متن اطلاعیه به شرح زیر می باشد
به دنبال در خواست مجوز تجمع در میدان انقلاب به منظور اعتراض به نتایج مخدوش اعلام شده انتخابات ریاست جمهوری ضمن تقدیر از حساسیت مهم مردم شریف ایران به اطلاع می رساند برنامه قبلی اعلام شده در خصوص حضور در نماز جمعه با لباس مشکی لغو گردید.
لذا از هموطنان عزیز می خواهیم روز شنبه با حضور پر شور خود در راهپیمایی بزرگ میدان انقلاب تا آزادی اعتراض خود را به نحوه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اعلام نمایند.

 

 

سخنرانی موسوی در اجتماع دهها هزار سیاهپوشان معترض به انتخاباتراديو فردا : دهها هزار معترض هوادار میر حسین موسوی در مراسم بزرگداشت کشته شدگان راهپیمایی های اعتراضی روزهای اخیر تهران شرکت کردند و آقای موسوی نیز با لباس سیاه در جمع آنها حاضر شد.
به دنبال فراخوان روز چهارشنبه آقای موسوی، این هواداران که به نتیجه انتخابات دهم ریاست جمهوری اعتراض دارند در میدان امام (توپخانه) تهران تجمع کرده و سپس در حالی که گل و شمع در دست داشتند به سمت میدان فردوسی و سپس میدان انقلاب راهپیمایی کردند.
بهمن احمدی امویی، روزنامه نگار، در باره این تجمع به رادیو فردا گفت: من ساعت سه و ۴۰ دقيقه به ميدان توپخانه رسيدم و بر خلاف موارد قبلی هيچ مامور نيروی انتظامی که با لباس گارد باشند و يا موتور سواران که ايجاد حساسيت کنند در محل حضور نداشتند و تنها ماموران راهنمايی و رانندگی در ميدان بودند.
وی اظهار داشت: این تجمع یکی از بزرگترین گردهمایی های روزهای اخیر بود و دهها هزار نفر در آن شرکت داشتند. خود آقای موسوی و زهرا رهنورد، هسمر وی نیز، در بین این جمعیت بودند.
وی افزود: آقای موسوی و همسر وی گل های قرمزی در دست داشتند که بر آن روبان های سیاهی به نشانه عزاداری برای کشته شدگان دانشجو و مردم بسته شده بود.
گزارش شاهدان عینی حاکی است که در این راهپیمایی بسیاری از معترضان لباس سیاه به نشانه عزاداری پوشیده و برای همدردی با خانواده قربانیان روزهای اخیر، تراکت‌هایی زیادی با شعار برادرم شهیدم، رای تو پس می گیرم، برادران ما کجا هستند؟ و چرا برادران ما را کشتید؟ به همراه داشتند.
همچنین عکس هایی از کشته شدگان روز دوشنبه در دست تظاهر کنندگان بود.
زمانی که میر حسین موسوی، نامزد انتخابات ریاست جمهوری در جمع تظاهر کنندگان حاضر شد آنها شعار موسوی، موسوی، حمایتت می کنیم و الله اکبر را سر دادند.
معترضان سپس با دعوت یکدیگر به آرامش، راهپیمایی خود را با سکوت ادامه دادند. ابوالفضل عابدینی، روزنامه نگار که در این تظاهرات شرکت کرده بوده به رادیو فردا گفت: نزديک به ۷۰ درصد جمعيت لباس سياه پوشيده و روبان سبز بر دست بسته بودند.
وی اظهار داشت: به دلیل اینکه جمعیت زیادی در راهپیمایی حضور دارند ممانعتی صورت نگرفته است و نمی توانند با آنها برخورد خاصی داشته باشند. معمولا برخوردها در زمانی صورت می گیرد که جمعیت در حال بازگشت به خانه های خود هستند.
بر اساس گزارش های دریافتی، میر حسین موسوی در این تجمع سخنرانی کرد و بار دیگر کشته ‌شدگان روزهای اخیر را شهید خواند و گفت: همچنان به خواسته های مردم پایبند بوده و خواستار ابطال انتخابات است.
شهید خواندن کشته شدگان حوادث روزهای اخیر تهران در حالی صورت می گیرد که مقام ها و رسانه های دولتی این افراد را اغتشاشگر و آشوب طلب خوانده اند.