30 خرداد 1388    15:23

 

مهدی کروبی: من تا پای حصر ايستاده ام، امروز به ميدان انقلاب خواهم رفت

ارسال به فيس بوک بامداد خبر - يکی از اعضای ستاد مهدی کروبی و يکی از روزنامه نگاران نزديک به وی در گفتگو با خبرنگار بامداد خبر اعلام کرده اند که مهدی کروبی تا آخرين لحظه اعلام کرده است که به تجمع امروز در ميدان انقلاب خواهد رفت.وی در پاسخ به کسانی که پيامی ازيکی از مقامات عاليرتبه برای او آورده بوده اند گفته است من تا پای حصر ايستاده ام و امروز به ميدان انقلاب خواهم رفت. قابل ذکر است که سايت حزب اعتماد ملی ساعاتی است که از دسترس خارج شده است و نيروهای امنيتی محمد قوچانی را نيز بازداشت کرده اند.
30 خرداد 1388    15:23

تداوم اعتراض‌ها و حضور گسترده نیروهای امنیتی
رادیو فردا: از تهران خبر می‌رسد که به رغم حضور چشمگیر نیروهای امنیتی در سطح شهر، گروهی از معترضان به روند انتخابات، در حوالی میدان انقلاب دست به تجمع زده‌اند.
گزارش یک شاهد عینی حاضر در حوالی میدان انقلاب حاکی است که هم اکنون پیاده‌روی دو سوی خیابان انقلاب در نزدیکی میدان انقلاب مملو از جمعیت است و نیرو‌های امنیتی موتورسوار در این خیابان در حال تردد هستند.
همچنین بر اساس گزارش‌های غیررسمی دیگر به نقل از شاهدان عینی، نیروهای امنیتی با استقرار ماشین‌های آب‌پاش در سطح شهر، برای مقابله با هر گونه تجمع احتمالی در آماده‌باش هستند.
شاهدان عینی همچنین می‌گویند که شمار زیادی از لباس‌شخصی‌ها و نیروهای یگان ویژه از خیابان آزادی تا تقاطع خیابان‌های انقلاب و حافظ به چشم می‌خورند.
همچنین گفته می‌شود که برخی نیروهای سپاه پاسداران در لباس‌های رسمی این ارگان و با در دست داشتن باتوم‌های برقی، در حوالی چهارراه ولی عصر تهران، در آماده باش هستند.
علاوه بر این گزارش‌ها از اصفهان نیز خبر می‌رسد که نیروهای امنیتی در روز شنبه در خیابان‌های این شهر مستقر بوده‌اند.
این در حالی است که بر اساس گزارش‌ها شب گذشته نیز برای هفتمین شب پیاپی بسیاری از معترضان به نتایج انتخابات با حضور بر فراز بام خانه‌های خود، فریاد الله اکبر سر داده‌اند.

مردم در خیابانند
بامداد خبر: بنا بر گزارشهای رسیده به بامداد خبر هم اکنون مردم در تهران در خیابانهای منتهی به میدان انقلاب حضور یافته اند و لحظه به لحظه بر تعداد مردم افزوده می شود. قابل ذکر است که از صبح امروز ستاد کودتا با تهدید گروهها و فعالین سیاسی و پخش شایعات فراوان کوشیدند تجمع امروز را لغو کنند. ظهر امروز بیانیه ای منتسب به مجمع روحانیون مبنی بر لغو تجمع منتشر شد .به گزارش خبرنگار بامداد خبر چه این خبر صحیح باشد یا خیر مردم تصمیم خود را گرفته اند و به خیابانها آمده اند. حضور نیروهای سرکوبگر چشمگیر است ولی تاکنون برخوردی گزارش نشده است. تجربیات چند روز اخیر نشان داده است که حضور گسترده مردم مانع از خشونت گسترده توسط حکومت خواهد شد.

رضوی فقیه: راه پیمایی برگزار می شود
سعید رضوی فقیه عضو ستاد کروبی به سایت کردانه گفت: اطلاعیه پخش شده بنام ستاد کروبی در سایت ها که امروز پخش شده از طرف ستاد نیست. ستاد کروبی تلاش می کند که در رابطه با دادن اطلاعیه و بیانیه ها از کلماتی استفاده نماید که تمام مسائل حقوقی را رعایت نماید تا کسی و کسانی نتواند با مستمسک قرار دادن قانون و استفاده کردن از آن اطلاعیه ها بهانه ای برای جلوگیری از حرکت های قانونی مردم و ما شوند. خیلی ها منتظر این هستند تا با سوء استفاده از قانون راه های قانونی ما را برای خواسته ما که ابطال انتخابات است سد نمایند. تنها اطلاعیه ها و بیانیه های که از سحام نیوز پخش می شود حرف ها و موضعگیری ستاد کروبی است.
آقای سعید رضوی فقیه گفت راهپیمائی که مجمع رحانیون مبارز و حزب اعتماد ملی برای امروز اعلام کرده اند برگزار می شود و آقایان کروبی و موسوی و دیگر چهره های اصلاحات در آن شرکت می کنند.

استقرار نیروهای ضدشورش در میدان انقلاب
خبرنگار کردانه از تهران گزارش داد که هم اکنون ساعت
۱۴.۰۰ یگان ویژه ضد شورش در میدان انقلاب مستقر شده است. آنها مجهز به سلاح های ضد شورش و با تعداد بیشتر از همیشه در اطراف میدان مانور می دهند.

کروبی: پای حصر ایستاده ام
بامداد خبر: یکی از اعضای ستاد مهدی کروبی و یکی از روزنامه نگاران نزدیک به وی در گفتگو با خبرنگار بامداد خبر اعلام کرده اند که مهدی کروبی تا آخرین لحظه اعلام کرده است که به تجمع امروز در میدان انقلاب خواهد رفت. وی در پاسخ به کسانی که پیامی از یکی از مقامات عالیرتبه برای او آورده بوده اند گفته است من تا پای حصر ایستاده ام و امروز به میدان انقلاب خواهم رفت.
قابل ذکر است که سایت حزب اعتماد ملی ساعاتی است که از دسترس خارج شده است و نیروهای امنیتی محمد قوچانی را نیز بازداشت کرده اند.

مجوزی صادر نشده است
وزارت کشور جمهوری اسلامی صبح روز شنبه اعلام کرد هیچ مجوزی برای تظاهرات امروز صادر نکرده است. در اطلاعیه ی وزارت کشور آمده است:
بدینوسیله باطلاع می‌رساند که شایعاتی مبنی بر اخذ مجوز راهپیمایی برای روز شنبه ٣
۰ خرداد از جریانات مختلف سیاسی در حال انتشار است که ضمن تکذیب آن باطلاع عموم مردم عزیز و هوشیار ایران می‌رساند، هیچ‌گونه مجوزی برای هیچ‌گونه تجمع و راهپیمایی در هیچ نقطه کشور صادر نشده است.
بدیهی است که با متخلفین مطابق قانون برخورد خواهد شد.

از امروز با قاطعیت برخورد می کنیم
طراحان تجمعات با حکم قضایی مورد پیگرد قرار گرفته و دستگیر می‌شوند
جانشین فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر این‌ که پلیس از امروز با تجمعات غیرقانونی و بدون مجوز با قاطعیت برخورد خواهد کرد، از پیگرد قانونی طراحان تجمعات غیرقانونی روزهای اخیر خبر داد.
به گزارش سرویس حوادث ایسنا، سردار احمدرضا رادان در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب گفت: متاسفانه به دنبال فراخوان‌هایی که بدون مجوز صورت می‌گرفت، مردم به دلیل اطلاع نداشتن از غیرقانونی بودن این فراخوان‌ها در تجمعات شرکت می‌کردند و جدا کردن صف مردم از اغتشاشگران و تخریب‌کنندگان سخت بود.
سردار رادان، آرامش و آسایش را حق مسلم مردم دانست و با بیان این ‌که پلیس از امروز به درخواست مردم و حکم قانون و اجرای مقررات با هرگونه تجمع غیرقانونی و بدون مجوز با قاطعیت برخورد می‌کند، خطاب به طراحان تجمعات غیرقانونی گفت: کسانی که مردم را به خیابان‌ها می‌کشند بدانند، به حکم قضایی مورد پیگرد قانون قرار خواهند گرفت و دستگیر خواهند شد.
وی با تاکید بر این ‌که کسانی که مردم را به تجمع دعوت می‌کنند، باید پاسخگوی عواقب این تجمعات باشند، اضافه کرد: در چند روز اخیر
۴۰۰ نفر از ماموران نیروی انتظامی در درگیری‌های خیابانی مجروح شده‌اند.

 

خبرهای تويتر : درگيری در تظاهرات

از هم اکنون بازداشت های گشترده در انقلاب شروع شده و بسیاری از مردم توسط لباس شخصی ها و گارد ضد شورش بازداشت شده اند
در انقلاب به شدت درگیری رخ داده است.

هركدام از لباس شخصی ها يك باتوم سازمانيدر دست و يك جليقه پلنگي برتن دارند.

هم اکنون ارتش وارد ماجرا شد ، خودروهای تور کشیده شده ارتش وارد خیابان آزادی شده صدها نفر از ارتش وارد خیابان آزادی.

تهران خیابان آزادی خیابان خوش هم اکنون درگیری شدیدی میان نیرو های گارد ویژه و مردم در گرفته ، نیرو های گارد ویژه با مردم.

 

پرتاب گاز اشک آور در تظاهرات امروز

بی بی سی  : گزارش های اولیه از وقوع درگیری های پراکنده در تهران میان معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ایران و نیروهای دولتی حکایت دارد.
شاهدان عینی می گویند که پلیس در مواردی برای متفرق کردن تظاهرکنندگان از گاز اشک آور استفاده کرده است.
حضور نیروهای "لباس شخصی" که باتوم به دست دارند در برخی خیابان های اطراف خیابان انقلاب و خیابان آزادی تهران گزارش شده است.
از یک سو در صفحه ای منسوب به زهرا رهنورد، همسر میرحسین موسوی، در فیس بوک، از حرکت مردم به سوی میدان انقلاب تهران گزارش شده است و از سوی دیگر در برخی سایت ها خبری منتشر شده است مبنی بر این که مجمع روحانیون مبارز راهپیمایی امروز را لغو کرده است.
اما نه انتساب صفحه مذکور در فیس بوک به خانم رهنورد قطعی است و نه در سایت رسمی مجمع روحانیون مبارز خبری از لغو راهپیمایی امروز دیده می شود.
این در حالی است که برقراری ارتباط تلفنی با تهران نیز بسیار دشوار است.
بر اساس اخبار رسیده ماموران نیروی انتظامی در منطقه اطراف میدان انقلاب تهران که محل آغاز راهپیمایی معترضان عنوان شده بود، حضور محسوسی دارند.
از سوی دولت، شورای امنیت کشور در پاسخ به نامه ای که میرحسین موسوی خطاب به شورای عالی امنیت ملی منتشر کرده بود، میرحسین موسوی را به "انتساب اتهام به نیروهای انتظامی" متهم کرد و با متوجه ساختن مسئولیت عواقب "اجتماعات غیرقانونی" به طرف آقای موسوی، از او خواست "از تحریک و تلاش برای تشکیل چنین اجتماعات پرهیز نموده و از این اجتماعات حمایت ننمایید."

 

انفجار بمب در قبر امام خميني


به ادعاى خبرگزارى فارس: يك فرد تروريست كه بمبي را به حرم امام خميني  منتقل كرده بود، بر اثر انفجار بمب كشته شد.
بر اثر انفجار اين بمب در كفشداري صحن شمالي حرم، فرد تروريست كشته و دو تن از هموطنانمان مجروح شدند.

 

 

عکس : گارد ويژه در تهران

 پرتاب گاز اشک آور به سوی معترضان؛ میدان انقلاب تهران پر از دود شد

۱۳۸۸/۰۳/۳۰

نیروهای ضد شورش پلیس عصر شنبه با بستن خیابان های اطراف میدان انقلاب تهران اقدام به پرتاب گاز اشک آور به سوی تظاهر کنندگان کردند و هم اکنون فضای این میدان پر از دود است.

شاهدان عینی در تهران به رادیو فردا و خبرگزاری های خارجی گفته اند: پلیس ضد شورش خیابان های انقلاب، میدان فردوسی، بلوار کشاورز و خیابان آزادی را به شدت کنترل می کنند و هزاران پلیس و نیروی بسیج برای مقابله با تظاهر کنندگان به نتیجه انتخابات در این مناطق مستقر شده اند.

نیروهای ضد شورش برای متفرق کردن معترضان در حال پرتاب گاز اشک آور هستند و دود سراسر این منطقه را فرا گرفته است.

نیروهای لباس شخصی و بسیجی که به انواع سلاح های سرد و گرم مجهز هستند نیز افراد را مورد ضرب و شتم شدید قرار داده و یا آنها را دستگیر می کنند.

از سوی دیگر، نیروهای نظامی با استفاده از خودروهای آب پاش به روی تظاهر کنندگان آب ریخته و سعی دارند تا آنها را متفرق کنند.

گزارش شاهدان حاکی است که تهران هم اکنون چهره کاملا امنیتی و پلیس به خود گرفته است و هنوز مشخص نیست که روند وقایع به کدام سو خواهد رفت.

خبرگزاری آسوشیتدپرس در این زمینه گزارش داده است که شمار تظاهر کنندگان در ساعت اولیه تجمع بیش از سه هزار نفر بوده که شعارهای مرگ بر دیکتاتور و مرگ بر دیکتاتوری سر دادند.

حضور گسترده پلیس در خیابان های مرکزی پس از آن شدت گرفت که آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، در نماز جمعه تهران هواداران میر حسین موسوی، نامزد معترض به نتایج انتخابات، را تهدید کرد که مسئول عواقب مربوط به خشونت و خونریزی با رهبران آنها است.

به رغم اظهارات و تهدید رهبر جمهوری اسلامی ایران، تظاهر کنندگان جمعه شب به پشت بام ها رفته و شعارهای الله امکبر و مرگ بر دیکتاتور سر دادند.

همچنین اعلام شد که ساعت چهار عصر برنامه راهپیمایی از مسیر میدان انقلاب تا آزادی برقرار است که اقدامی مقابله جوبانه با سخنان آیت الله خامنه ای به شمار می رود.

 درگيری در تهران در جريان است

بامداد خبر: بنا بر گزارشهای رسيده درگيری در تهران در جريان است و نيروی انتظامی به شدت به مردم معترض حمله می کند تا اجازه شکل گيری هسته اوليه تجمع را ندهد. درگيريها در خيابانهای منتهی به آزادی و انقلاب در جريان است.
بنا بر گزارشهای رسيده به بامداد خبر هم اکنون مردم در تهران در خيابانهای منتهی به ميدان انقلاب حضور يافته اند و لحظه به لحظه بر تعداد مردم افزوده می شود.قابل ذکر است که از صبح امروز ستاد کودتا با تهديد گروهها و فعالين سياسی و پخش شايعات فراوان کوشيدند تجمع امروز را لغو کنند. ظهر امروز بيانيه ای منتسب به مجمع روحانيون مبنی بر لغو تجمع منتشر شد. به گزارش خبرنگار بامداد خبر چه اين خبر صحيح باشد يا خير مردم تصميم خود را گرفته اند و به خيابانها آمده اند. حضور نيروهای سرکوبگر چشمگير است ولی تا کنون برخوردی گزارش نشده است. تجربيات چند روز اخير نشان داده است که حضور گسترده مردم مانع از خشونت گسترده توسط حکومت خواهد شد.
30 خرداد 1388    18:32