سی و يکم خرداد ۱۳۸۸ برابر با بيست و يکم ژوئن ۲۰۰۹

 

اطلاعیۀ آیت الله منتطری دربارۀ حرام بودن مقاومت در برابر رأی مردم

امروز: آیت الله العظمی منتظری با انتشار اطلاعیه ای مقاومت در برابر رأی مردم را حرام شرعی اعلام کرد. متن کامل این اطلاعیه در ادامه می اید:
بسمه تعالی
انا لله و انا الیه راجعون
ملت شریف و عظیم القدر ایران

با کمال تأسف خبردار شدیم که ملت بزرگوار ایران در دفاع از حقوق قانونی خود در تجمعاتی به دور از خشونت مورد هتک حرمت و ضرب و شتم قرار گرفته و به خاک و خون کشیده شده است. اینجانب ضمن تسلیت این ضایعه و ابراز همدردی با آحاد داغدار ملت، روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه را عزای عمومی اعلام می کنم و با حمایت قاطع خود از حرکتهای غیر خشونت بار ملت مسلمان برای دفاع از حقوق حقۀ خود در چارچوب قانون متقن اساسی جمهوری اسلامی که جمهوریت را رکن اصلی نظام می داند، هرگونه اقدامی که منجر به ضرر غیر قابل جبران به جمهوریت نظام گردد را جایز نمی دانم. هریک از برادران و خواهران دینی ما موظف است ملت را در دستیابی به حقوق حقه خود یاری دهد. بر این اساس، هرگونه مقاومت در این راستا، به خصوص ضرب و شتم و کشتار ملت را مصداق بارز مخالفت با اصول اساسی اسلام مبنی بر حاکمیت ملت بر سرنوشت خود دانسته و حرام شرعی اعلام می کنم.
و السلام علی من التبع الهدی
حسینعلی منتظری
21
جمادی الثانی 1430
25
خرداد 1388 شمسی

سه شنبه دوم تیرماه؛ روز اعتصاب سراسری در ایران
این روزها شاهد ذبح عدالت در مسلخ مصلحت اندیشی بوده و هستیم.
آری این روزها شاهد ریخته شدن خون مردم حق طلب ایران در کوچه ها و خیابان ها هستیم. شاید بسیاری از مردم که از دیدن این صحنه ها احساس وظیفه میکنند نمی توانند با حضور در کوچه و خیابان فریاد دادخواهی سردهند. اما ما برآنیم تا وحدت و اکثریت خودمان را به حاکمانی که ظلم خود را در پوشش دین توجیه میکنند نشان دهیم.
بدین منظور ازهمه کارمندان و کارگران و شاغلان دولتی و غیردولتی، به غیر از مشاغل اورژانسی مانند کارمندان بیمارستان ها و مراکز درمانی و آتش نشانی، تقاضا میشود که روز سه شنبه دوم تیر ماه از رفتن به سر کار امتناع کنند. هم چنین از همه دانشجویان و دانشگاهیان عزیز تقاضا داریم که با تعطیل کردن دانشگاه در این روز با ما همراهی کنند. قصد ما این است تا با این روش مسالمت آمیز اعتراض خود را به وضع موجود اعلام نماییم.
لطفا این خبر را از طریق ایمیل یا تلفن یا حضوری، به نزدیکان خود در سراسر ایران اطلاع دهید.
والسلام علي من التبع الهدي
حامیان میرحسین موسوی
حامیان مهدی کروبی

 

نمایندگان مجلس خواستار دیدار با بازداشت شگان روزهای اخیر شدند

پارلمان‌نیوز:در پی بازداشت ده‌ها تن از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب در طی روزهای اخیر و عدم اطلاع خانواده‌های بازداشت‌شدگان از وضعیت آنها، تعدادی از اعضای فراكسیون خط امام( مجلس در نامه‌ای به رئیس‌ قوه‌ قضائیه خواستار ملاقات با بازداشت‌شدگان روزهای اخیر شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری  پارلمان‌نیوز، متن این نامه بدین بدین شرح است:
حضرت‌آیت الله هاشمی شاهرودی
ریاست محترم قوه قضائیه
باعرض سلام و احترام

دستگیری‌های گسترده و عمدتا بدون محمل قضائی این روزها سبب نگرانی جامعه و خانواده بازداشت‌شدگان شده است. تعداد این افراد،‌نحوه بازداشت ، محل نگهداری و شیوه برخورد با آنها‌ و مواردی از این دست همه نامعلوم هستند.
ما نمایندگان ملت خواهان آن هستیم تا در راستای ایفای عهد نمایندگی اطمینان یابیم در این روند موازین قانونی رعایت می‌شود.
علیهذا خواهشمند است دستور فرمائید زمینه بازدید تعدادی از نمایندگان از محل نگهداری زندانیان و ملاقات با آنها فراهم آید تا بتوانیم در جو ملتهب فعلی به جامعه و خانواده‌هایشان آرامش و اطمینان دهیم كه حقوق این افراد مراعات شده و روند كارها طبق موازین قانونی و شرعی است.
تاریخ انتشار: ٣١ خرداد ١٣٨٨

 

کشته‌شدگان تظاهرات ۳۰ خرداد در تهران

دويچه وله : اگرچه دولت ایران محدودیت‌های شدیدی را برای رسانه‌های داخلی و خارجی و همچنین خبرنگارانی که به ایران سفر کرده‌اند، ایجاد کرده است، اما با این حال همچنان اخبار و ویدئوهای ارسالی از ایران  نشان از شدت درگیری‌ها در پایتخت دارند.
 
در این ویدئوها که از طریق کاربران اینترنت در ایران روی شبکه‌های اجتماعی همچون فیس بوک یا یوتیوب قرار گرفته‌اند، یا برای خبرگزاری‌های بین‌المللی فرستاده شده‌اند، تصاویر مردان و زنانی دیده می‌شوند که در حملات نیروهای امنیتی به شدت زخمی شده‌اند و رد ضربت باتوم بر بدن آنها قابل مشاهده است.
به گزارش شبکه‌ی خبری CNN، گزارش‌های تأییده نشده حاکی از آن هستند که بیش از ۱۵۰ نفر در جریان درگیرهای روزهای اخیر کشته شده‌اند. در همین راستا منابع تأیید نشده در یکی از بیمارستان‌های تهران، خبر از درگذشت ۱۹ نفر در تظاهرات روز شنبه ۳۰ خرداد ماه داده‌اند. از سوی دیگر تلویزیون انگلیسی زبان ایران (پرس تی وی ) در خبری شمار کشته‌شدگان را در تظاهرات روز شنبه ۱۳ نفر اعلام کرده است. این تلویزیون همچنین از آتش گرفته شدن دو پمپ بنزین در تهران نیز گزارش داده است.
کمیپن بین‌المللی حقوق بشر در ایران اعلام کرده است که بسیاری از زخمی شدگان به هنگام مداوا در بیمارستان‌ها توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده‌اند. از همین رو نیز ترس از دستگیری موجب شده تا مجروحان به رغم شرایط وخیم بدنی از مراجعه به بیمارستان‌ها سر باز زنند.

دو ویدئوی تکان‌دهنده
در یکی از ویدئوهای ارسالی از تهران که در سطح وسیعی در اینترنت پخش شده و بازتاب‌های فراوانی را به همراه داشته است، تصویر دختر جوانی دیده می‌شود که با شلیک گلوله جان خود را از دست داده است. گفته می‌شود که این دختر "ندا" نام داشته و در تظاهرات دیروز در خیابان کارگر مورد اصابت گلوله‌ی یکی از مأموران امنیتی قرار گرفته است.
همچنین در یک ویدئوی دیگر، پسر جوان مشاهده می‌شود که او نیز با شلیک گلوله جان خود را از دست داده است. گفته می‌شود که این حادثه نیز به تظاهرات روز شنبه در تهران مربوط می‌شود.

 

تحصن نشسته-

بازداشت مهندس کورش زعیم عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران
شب گذشته (31 خرداد ماه ) افراد لباس شخصی در ساعت دو بامداد وارد منزل مهندس کورش زعیم عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران شده و پس از تفتیش منزل وی و مصادره دو دستگاه کامپیوتر و دستنوشته ها و کتابها ، وی را بازداشت و به محل نا معلومی منتقل نمودند. هنوز خبر دقیقی از علت بازداشت و محل نگهداری وی در دست نیست.

چرا مردم متوجه نيستن موسوی با زبون بی زبونی ميگه اعتصاب کنين آيا ما بايد صبر کنيم تا او شهيد بشه.

تعریف جدید مردم از نگاه رژیم، صدا و سيما : مردم به کسی گفته میشود که در خانه بماند و خفه شود و با دیکتاتوری خامنه ای بیعت نماید.

بنا بر اخبار رسیده اولین تحصن در میدان 7 تیر دوشنبه - مردم در کف خیابان می نشینند و یاد شهیدان را گرامی خواهند داشت.

 

 

گزارشی از درگيری ها و اعتراضات مردم در روز شنبه

تهران ساعت 4 تا 6 بعد از ظهر: كوچه پس كوچه هاي حوالي ايستگاه متروي آزادي در خيابان آزادي

صداي هلي كوپترها. تيراندازي. بوي باروت. فضاي پر از دود. گاز اشك آور. آژير پي در پي.
غرش مردم. ديگر كسي نميخواهد "راي اش را پس بگيرد". ديگر كسي يادش نيست كه همه چي از تقلب در انتخابات شروع شد.
يكسره فرياد "مرگ بر ديكتاتور" بگوش ميرسد.
سنگها خرد مي شود. هر كسي تكه اي بر ميدارد.
بچه ها حمله!
حمله ميكنيم و حرف ميزنيم:
خون، خون مياره. حساب سي سال را بايد پس بدن. جواب اعدامي هاي ما را بايد بدن. كارشون تمومه. نترسين. مواظب پشت بام ها باشين. از آنجا شليك ميكنن. بچه ها تنها نيستيم از توپخونه تا همه تهران مردم حضور دارن. همه در حال جنگن. در خيابان و كوچه پس كوچه ها.
اينطوري بدتر شد: نه اينطوري خيلي عالي شد.
آروم باشين. همه را ميكشن: نه. نمي تونن. دارن چنگ و دندون نشون ميدن. اما ميترسن. اونا بحراني هستن نه ما. رهبر آنها به گريه و التماس افتاد نه ما.
موسوي در خيابان جيحونه. ميگن غسل شهادت كرده: از هر چي كلمه غسل و شهادته، حالمون بهم خورده
آي بچه ها پارچه بيارين. آتيش روشن كنين. گاز اشك آوره. آب بصورت نزنين. دود هوا كنين.
آي مجيد جان سنگها را هدر نده. زدي تو سرش. مگه نمي بيني كلاه داره سنگ بي اثره. خوب تر نشونه گيري كن.
كلانتري، پايگاه بسيج، يكجا را بايد بگيريم و اسلحه در بياريم. ميگن بچه ها توي خيابونهاي پائين به پايگاه بسيج حمله كردن.
نگا كن: عين سربازاي اسرائيلي هستن كه توي تلويزيون نشون ميده.
شعار "ايران شده فلسطين. مردم چرا نشستين" طنين مي اندازد.
يكي ميگه: اما فلسطين هم شصت ساله داره مبارزه ميكنه و پيروز نشده. يكي ديگه ميگه براي اينكه رهبران سازشكاري داشتن. يكي ديگه ميگه بخاطر اينكه با سنگ پراكني نميشه جواب گلوله را داد.
همه درست ميگن و دارن وسط ميدان جنگ به دنبال راه پيروزي مي گردند.
بچه ها عقب برين دارن ميان. آي مردم در همه ي خانه را باز بذارين.
بچه ها حركت بطرف شادمان.
 
ساعت 6 تا 7 - شادمان (خيابان شادمهر)
"
مرگ بر ديكتاتور" / "مرگ بر سيد علي شاه" / "مرگ بر خامنه اي" / " مرگ بر ديكتاتور. چه رهبر چه دكتر".
خيابان پر از دود است. همه جا براي خنثي كردن اثر گاز اشك آور آتش بپا شده است. آناني كه وسط خيابانند، دختر و پسر، خود را با وسيله اي مسلح كرده اند. چند نفري باتوم دارند كه هنگام زد و خورد با نيروهاي سركوب موفق به گرفتن باتوم آنها شده اند.
آقا برو عقب! ماشينتو سر كوچه نگه ندار. اين كوچه ها راه گريز مردمه.
"
مرگ بر حكومت كودتا" / "ديكتاتور حيا كن. رياستو رها كن".
بچه ها سنگر درست كنين.
تق توق. سنگ و چوب جمع آوري ميشود. پيرمردي ميگويد: آفرين فرزندانم. شربت ميخواهيد؟
يكي ميگه: اين انقلابه. ديگري ميگه: اين شروع انقلابه. سومي ميگه: عين زمان شاه شده. بعدي ميگه: نه اون موقع خيلي طول كشيد تا به اينجا كشيد. اوايلش كلي اعلاميه پراكني بود تا به اينجا رسيد. چهارمي ميگه: آره از خرداد 42 شروع شد تا به بهمن 57 رسيد. بعدي ميگه: نخير. اين حرفا تبلغيات ايناست. انقلاب مال مردم بود. مردم انقلاب كردند. اينا سوارش شدند و دزديدنش و تبليغ كردند كه ادامه سال 42 بوده. نفر بعدي ميگه: اين چند روزه فشرده چند ماه بود. يكي ميپرسه: حالا چي ميشه؟ اون يكي جواب ميده: همه چيز بستگي به ما داره.
آي بچه ها اومدن. برين تو خونه ها.
يكي ميگه: آقا چرا فرار ميكني؟ اون يكي ميگه اين فرار نيست. اسمش عقب نشيني است و قانون جنگه.
ناگهان. هاي هوي. شر شور. چي شده؟ چه خبره؟
زدنشون! سه تا را زدن! از كي؟ از مردم؟ نه! از اونا. سه تا موتور سوار را مردم گرفتن و حسابشونو رسيدن.
شور مردم به اعلا درجه ميرسد.
خوبشون شد. بايد اينكارو كرد.
شعار "مرگ بر خامنه اي" خيابان را به لرزه در ميآورد. يكي ميگه: ديگه تموم شد. اين شعار يعني آخر كار.

ساعت حدود 8 حوالي پل ستارخان.
جنگ تن به تن شده.
بچه ها: سراغ اونا رو كه روي سپرشون نوشتن "حافظين امنيت مردم. ياوران رهبر" را برسيم.
يكي ميگه "اينا بدبختن. مثل ما هستن". ديگري ميگه: "اينا براي كشتن ما آمدن." دختري بشدت مضروب ميشه. مردم اونو از زير دست و پا در ميآورند و در خانه اي پنهانش ميكنند. يكي ميگه من الان دكتر ميارم. خبري ميرسد: اون وانتي كه داره مياد توش دو تا زخمي از بچه هاي خودمون هستن. راه باز كنيد تا قبل از اينكه دستگير بشن آنها را بجاي امني برسانيم. راه باز ميشود.
همه ي مردم شده اند "بچه هاي خودمون".

ساعت حدود 9 شب آريا شهر (ميدان صادقيه)
غلغله است. سيل خروشان مردم در ميدان و خيابانها جاري است. همه جا آتش روشن است. فرياد "مرگ بر ديكتاتور" ميدان را به لرزه انداخته است. نيروهاي سركوب عاجزند. مدام گاز اشك آور پرتاب ميكنند. مردم به هم كمك ميكنند. به هم ياد ميدهند كه چطوري با اثرات گاز مقابله كنند. همديگر را بغل ميكنند. مي بوسند. دستان هم را مي فشارند. حسي خوشايند به همه دست داده است. حس سربلندي. مقاومت و مبارزه. حس غرور آفرين تسليم نشدن.

درود بر شما. درود بر شما دختران و پسران شجاعي كه در صف جلو قرار گرفته و بي پروا و دلاورانه مي جنگيد. درود بر تو اي دختر شجاع كه در وسط ميدان ايستاده اي و با صدايي گرفته و در حالي كه روسري به دور انداخته اي فرياد "مرگ بر ديكتاتور" را سر ميدهي. درود بر شما پدر و مادراني كه دوشادوش فرزندان خود در خيابان هستيد، تجارب انقلابي خود را به آنان منتقل ميكنيد و تركيبي آتشفشاني براي از بين بردن اين نظام ارتجاعي و ستمگر فراهم ميكنيد.
درود بر شما مردم سراسر ايران. در تهران و اصفهان و شيراز و تبريز و ...... شما مردمي كه اين چنين سربلند و مغرور بپا خاسته ايد.
آگاهانه، هشيارانه و متهورانه ادامه دهيم و ادامه دهيم........

گزارش ارسالی برای نشریه دانشجویی بذر 30خرداد 1388

 

 

بیانیه محمد خاتمی: انتساب حرکت سالم مردم به بیگانگان جلوه‌ای از اعمال سیاست‌های نادرست است

بسم الله الرحمن الرحیم

حضور مردم در صحنه از دست آوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است که باید آن را پاس داشت و راههای آن را گشاده‌تر کرد. این حضور شکوهمند از همه بخش‌ها و گروههای سنی و صنفی در ایران یک پیام روشن دارد که مردم صاحب کشور و انقلاب‌اند. این پیام را امروز نیز باید دریافت؛ سکوت اعتراضی و رفتار مدنی مردم در راهپیمایی‌ها هم نشانه رشد و بیداری و مسؤولیت پذیری مردم است و هم حکایت‌گر این واقعیت انکار ناپذیر است که مردم دارای حقوق اساسی و مشخص هستند که هر نظامی موظف به رعایت آنهاست.

تبلیغات تحریک کننده و اهانت آمیز نسبت به مردم که همواره مستقل عمل کرده‌اند و انتساب حرکت سالم آنان به بیگانگان خود جلوه‌ای از اعمال سیاست‌های نادرست است که سبب دورتر شدن مردم از حکومت می‌شود.

در ایران انتخاباتی برگزار شده است و انبوهی از مردمان بزرگوار که آن حماسه حضور را آفریدند نتیجه اعلام شده را باور ندارند و به آن معترض‌اند. اعتماد عمومی در این زمینه لطمه دیده است و بستن راه اعتراض مدنی به روی مردم به معنی گشودن راههای خطرناکی است که خدا می‌داند به کدام سرانجام برسد.

باید حق مردم را پاس داشت و در عین تدبیر در برابر هرگونه تشنج و تشنج آفرینی و ناامنی (که از ساحت مردم به دور است) باید از شیوه های پرهزینه و زیانبار برای نظام و مردم از جمله مقابله نظامی و خشونت فاصله گرفت و همگان در جهت ترمیم اعتماد عمومی که پشتوانه اصلی نظام و کشور است برآییم و حرکت کنیم.

ضرب و جرح و ارعاب که نمونه تأسف آور آن را در روز شنبه شاهد بودیم و موجی از دستگیری از زنان و مردان و نخبگان سیاسی و فرهنگی کشور از اولین ساعات اعلام نتایج تاکنون و ممانعت از اجتماعات آرام و باوقار مردم که از نشانه های فرهنگ بالای هموطنان است، مشکلات را افزون می‌کند.

فرصت ها به سرعت می‌گذرد و به تهدید تبدیل می‌شود، در حالی که بر این باورم که هنوز راه رهایی از این وضعیت آشفته بسته نیست و نیازی به امنیتی کردن و نظامی کردن فضا ندارد.

ارجاع امر به مرجع یا مراجعی که باید حافظ حقوق مردم و مجری انتخابات سالم و آزاد و ناظر بر آن باشند، ولی خود مورد انتقاد و شکایت اند راه حل مسأله نیست.

در بازگشایی این گره چرا نگاهی به روش و سیرت حضرت امام (ره) نداریم که در موارد مشابه بوده است و می تواند و باید مورد تأسی و اهتمام قرار گیرد.

تعیین هیأتی عادل، کاردان، بیطرف و شجاع که به ویژه مورد اعتماد معترضان هم باشد و پذیرش داوری منصفانه آن هیأت راهی برای عبور از این مرحله و گامی مثبت در جهت تقویت نظام و بازسازی اعتماد عمومی و نیز نشانه تصمیم گیری خطیر و گره گشا در هنگامه های حساس به نفع مردم و در جهت آرمانهای انقلاب است.

آزادی سریع دستگیر شدگان و زندانیهایی که موجب نگرانی عمیق خانواده‌های آنان و بسیاری از مردم شده است و نیز بازکردن راههای ارتباطی و اطلاع رسانی که متأسفانه همه را بسته‌اند می‌تواند فضای جامعه را تلطیف کند.

از سوی دیگر اعتراض و انتقاد به شیوه مدنی و به دور از هرگونه ناآرامی را که حق مسلم مردم است باید همگان پاس داریم.

نفی خشونت و تغییر فضاسازی کین توزانه و دشمن آفرین و مبتنی بر تهمت و افترا به فضای جدید مبتنی بر حقیقت، به محبت و دوستی و تعامل با یکدیگر نیز باید سرلوحه عمل قرار گیرد.

در این صورت است که هر هزینه ای که پرداخت شود نظام با همه ارزشهایش مصون و محفوظ خواهد ماند.

مردم حضور دارند و همچنان در انتظارند، این حضور را باید محترم شمرد.

ان ارید الا الاصلاح ما استطعت و ما توفیقی الا بالله * علیه توکلت و الیه انیب

سید محمد خاتمی
31 خرداد 1388

 

31خرداد.بيانيه "سازمان مجاهدين انقلاب اسلامی":مطالبه روشن، صريح و ساده جنبش ابطال انتخابات است.

راديو آلمان
سازمان مجاهدين انقلاب اسلامی از گروه‌های نزديک به اصلاح‌طلبان که در انتخابات رياست جمهوری حضور فعال داشت، بيانيه‌ای خطاب به "ملت شريف ايران" منتشر کرده است. بسياری از فعالان اين سازمان در روزهای اخير بازداشت شده‌اند.

بيانيه "سازمان مجاهدين انقلاب اسلامی" که در رسانه‌های عمومی کشور امکان انتشار نيافته، با اشاره به اين نکته شروع مي‌شود که: ,جريان حاکم تمام رسانه‌های تبليغاتی را به دست گرفته است... صدا و سيمای جمهوری اسلامی ايران برخلاف قانون اساسی و شرع و اخلاق در برابر تمامی تهمت‌ها و توهين‌ها و تحريف‌ها و دروغ‌هايی که درباره نامزدهای اصلاح‌طلب رياست جمهوری و حرکت اعتراضی شما پخش مي‌کند، اجازه کمترين دفاع و توضيحی به آنان نمي‌دهد.,

تخلفات بي‌سابقه در انتخابات
بيانيه در توضيح تخلفات انتخاباتی چنين مي‌گويد: ,عملکرد جريان حاکم در توزيع پول در روستاها و شهرهای کوچک در ماه‌های منتهی به انتخابات برای جلب آرای مردم، ترميم حقوق‌ها در ماه‌های منتهی به انتخابات، استفاده از امکانات دولتی و سفرهای انتخاباتی تحت عنوان سفرهای استاني، عملکرد يکسويه‌ی صدا و سيما که در جريان انتخابات به ارگان جريان حاکم تبديل شده...,

قطع عمدی ارتباطات
در بيانيۀ "سازمان مجاهدين انقلاب اسلامی" آمده است: ,طی روزهای
۲۱ و ۲۲ خرداد سيستم ارتباطی پيام کوتاه در سراسر کشور قطع شد تا ناظران در روز رأي‌گيری قادر به مخابرۀ تخلفات و تقلبات به ستاد نباشند و به اين ترتيب برنامه‌ی رايانه‌ی ستاد که برای اطلاع همزمان از تخلفات و تقلبات در صندوق‌های رأی در سراسر کشور طراحی شده بود از کار افتاد... همچنين ۴۰۰ خط تلفن ثابت کميته صيانت از آرا که برای اطلاع به موقع از تخلفات و تقلبات احتمالی تدارک ديده شده بود در روز رأي‌گيری قطع شد...,

بيانيه درباره تخلفات در شعبه‌های رأي‌گيری چنين مي‌گويد: ,در بسياری از شهرستان‌ها شعب اخذ رأی پيش از پايان ساعت رأي‌گيری تعطيل و از ورود مردم و دريافت رأی ايشان خودداری شد... مطابق آمار اعلام شده، دستکم در
۱۷۰ شهر تعداد آرای به صندوق ريخته شده بين ۹۵ تا ۱۴۰ درصد واجدان حق رأی بوده که آشکارا از تقلب گسترده به نفع نامزد حاکم حکايت دارد... پس از پايان رأي‌گيری و به هنگام شمارش و ثبت آرا در سايت‌های تجميع آرا برخلاف قانون ناظران نامزدها را از محل اخراج کرده و تجميع آرا در غياب ناظران انجام شد.,

سرکوب اعتراضات
بيانيه درباره واکنش خشونت‌آميز حکومت به اعتراضات مردم چنين مي‌گويد: ,وقتی مردم حيرت‌زده از اعلام نتايج اوليه در برابر ستاد موسوی با آرامش تمام تجمع کرده و با نگرانی از اتفاقات عجيبی که در حال وقوع است خواهان توضيح يا دريافت خبری اطمينان‌بخش از مسئولان ستاد بودند، مورد تهاجم نيروی انتظامی و پرتاب گاز اشک‌آور قرار گرفتند.,

شکايت به مراجع قانونی
در بيانيه سازمان مجاهدين انقلاب اسلامی آمده است: ,ستاد آقايان موسوی و کروبی کليه تخلفات و تقلبات مذکور را به مراجع قانونی مربوطه از شورای نگهبان گرفته تا قوه قضائيه گزارش و شکايت کرده‌اند اما به اين شکايات رسيدگی نشده است.,

بيانيه خطاب به مقامات مسئول جمهوری اسلامی مي‌پرسد: ,چگونه انتظار داريد مردم به مراجع قانونی اعتماد کنند؟ بيست سال است که هربار مردم حرفی زده‌اند و انتقادی داشته‌اند از طريق لباس شخصي‌ها به آنها پاسخ داده شده است.. در برابر چشم همگان و با حضور نيروی انتظامي، لباس شخصي‌های بي‌سيم به دست و مسلح به خوابگاه دانشجويان حمله مي‌کنند و جنايت مي‌کنند...,

بيانيه سازمان مجاهدين انقلاب اسلامی با اين پيام به پايان مي‌رسد که ابطال انتخابات، خواست عمومی مردم ايران است: ,مردم ما در اين جنبش اجتماعی اعتراضی يک مطالبه روشن، صريح و ساده دارند و آن ابطال انتخاباتی است که دلايل و شواهد روشن بر عدم سلامت آن وجود دارد.,

31 خرداد 1388    15:07

 

مجتبى خامنه اى كيست؟

ارسالی توسط يک کاربر روشنگری
او را ميتوان تئوريسين اصلی کودتای 23 خردااد ناميد.همچنين او داماد غلامعلی حداد عادل رييس سابق مجلس شورای اسلامی است.او که روابط نزديکی با سران سپاه داردقصد دارد با کمک ايشان خود را خليفه ايران کند و جمهوری اسلامی را به حکومت اسلامی تبديل کند.به همين دليل قصد دارد با کودتای 23 خرداد و حذف اصلاح طلبان و شخص هاشمی رفسنجانی و با تحت فشار قرار دادن مجلس خبرگان رهبری بر دستگاه خلافت بشيند و حکومت اسلامی تشکيل دهد. او شخصی بسيار تندرو و دارای انيشه های افراطی همچون طالبان است. او از شاگردان مصبباح يزدی بوده است.


ردپای او در بسياری از پروژه های نفت ديده می شود. خبرهای مربوط به بيت رهبری گويای اين نکته است که رهبری نظام تمام اميدش براى رهبری آينده را به پسرش مجتبی بسته است. مجتبی که چهل ساله است مافيای ايثارگران و انصار را اداره می کند. مجتبی مجتهد است و در منابع اجتهادی و فقاهتی قم نفوذ عجيبی پيدا کرده و از طرفی هم با حاج آقا خرازی قم که رهبر معنوی و تشکيلاتی بسياری از جريانهای انصار است روابط گسترده دارد. بسياری معتقدند که او به عنوان همزه وصل بيت و حزب الله عمل می کند و رد پايش در بسياری از پروژه های حزب الله ديده می شود.


گفته می شود که رهبری نظام به او اميد فراوان بسته است که تا ده سال ديگر که او پنجاه ساله می شود و موقعيت فقهی بالائی پيدا می کند جانشينی جوان و مقتدر برای خامنه ای باشد.


به زودی اطلاعات بيشتری در مورد مجتبی و روابطش با حزب الله تهران و قم در پشت پرده منعکس می شود.

31 خرداد 1388    15:04