انتقال مهندس حسن رحیمی از زندان اوین به زندان  اطلاعات تبریز

 

انتقال مهندس حسن رحیمی از کرج به اطلاعات تبریز

 

شمار حاضران در انفرادی های اطلاعات تبریز به 17 نفر رسید.

 

به گزارش سانا مهندس حسن رحیمی بیات مهندس عمران و از فعالین شناخته شده حرکت ملی آذربایجان و عضو کمیته گزارشگران حقوق بشر که ساعت 1.5 بعد از ظهر روز شنبه 12 تیرماه 1389 در محل کار خود دستگیر شده بود برای بازجویی های بیشتر به اطلاعات تبریز منتقل گردیده است.

 

این در حالی است که بنا به گزارش شاهدان عینی چهار نفر از نیروهای اطلاعات به محل کار وی مراجعه می‌کنند و وی را بازداشت کرده به زندان اوین منتقل ساخته بودند.

 

گفتنی است به این ترتیب شمار حاضرین در بازداشتگاه اطلاعات تبریز به 17 نفر افزایش یافته است. بسیاری از فعالین شناخته شده ی حرکت ملی آذربایجان جنوبی پس از دستگیری در شهرهای مختلف برای تحقیقات تکمیلی و بازجویی های ویژه به اطلاعات تبریز منتقل گردیده اند که از این میان می توان به عزیزان زیر اشاره نمود: آیت(یوروش) مهرعلی بیگلو 60 روز، آیدین خواجه ای 51 روز، بهبود قلی زاده 50 روز، بهمن نصیرزاده 48 روز، دکتر علیرضا عبداللهی 48 روز، مهندس شهرام رادمهر 46 روز، دکتر لطیف حسنی 46 روز، استاد اکبر آزاد 45 روز، حمیده(پینار) فرج زاده 45 روز، حیدر(یاشار) کریمی 31 روز، مهندس محمود فضلی 31 روز، نعیم احمدی 25 روز، مهندس ابراهیم رشیدی 25 روز، یونس سلیمانی 22 روز، زهرا فرج زاده 19 روز، شکرالله قهرمانی فرد 17 روز و حسن رحیمی بیات 6 روز

 

مهندس رحیمی بیات از جمله شخصیت‌های آذربایجانی است که همواره بر فعالیت‌های مدنی تاکید داشته است. امضای او در پای بسیاری از نامه های سرگشاده فرهیختگان آذربایجان دیده می‌شود، از جمله در آخرین نامه صادره از سوی روشنفکران آذربایجانی تحت عنوان "معیارهای ما" که در خصوص جنبش سبز و مسائل آذربایجان نوشته و منتشر شده است. او دو سال پیش از این نیز در شهریورماه 1387 همراه با یک گروه 20 نفره در یک مراسم افطاری بازداشت شده و در بندهای 240 و 209 اوین به مدت قریب به 40 روز در انفرادی به سر برده است. مهندس رحیمي ساکن کرج می باشد.