بلاتکلیفی ابراهیم رشیدی روزنامه نگار آذربایجانی پس از یک ماه بازداشت موقت


مهندس ابراهیم رشیدی روزنامه نگار آذربایجانی که از ۲۴ خرداد ٨۹ توسط ماموران اداره اطلاعات اردبیل بازداشت شده بود پس از گذشت یک ماه در شرایط بلاتکلیفی در زندان مشگین شهر به سر می برد.


نزدیکان خانواده رشیدی می گویند این روزنامه نگار آذربایجانی روز پنجشنبه ۲۴ تير ٨۹ طی تماسی تلفنی با خانواده از برگزاری جلسه بازپرسی خود در شعبه دوم دادگاه انقلاب مشگین شهر خبر داده است. به گفته رشیدی وی پس از ۵ ساعت بازپرسی توسط قاضی کشاورز دوباره به زندان مشگین شهر بازگردانده شده است.

به گزارش سانا از ساوالان سسی این وبلاگ نویس آذربایجانی پس از اتمام مرحله تحقیقات در ۹ تیر ۸۹ به زندان مشگین شهر منتقل شده است و از حق ملاقات با خانواده و وکیل محروم است. ماموران زندان به خانواده رشیدی گفته اند که وی به مدت دو ماه ممنوع الملاقات است. به گفته ماموران٬ رشیدی تنها در صورت دادن پاسخ دلخواه بازجویان اجازه ملاقات با خانواده را پیدا خواهد کرد.

ابراهیم رشیدی عضو هیات تحریریه ماهنامه "بایرام" و هفته نامه توقیف شده "نوید آذربایجان" و وبلاگ نویس، مدرس زبان ترکی آذربایجانی، عضو مؤسس سازمان غیر دولتی(NGO) "آذرتوپراق"‏،‏ عضو هیأت مؤسس و دبیر کانون فرهنگی"استاد شهریار" دانشگاه اورمیه، مدیر مسؤل نشریه دانشجویی "اولدوز"‏، سردبیر نشریه دانشجویی "بولوت" در دانشگاه اورمیه و شاعر می باشد.

این ژورنالیست و فعال مدنی شناخته شده آذربایجانی در سالهای اخیر چندین بار دستگیر و به زندان محکوم شده است.

سازمان گزارشگران بدون مرز طی اطلاعیه ای در ۲۲ ژوئن ۲۰۱۰ خبر از بازداشت این روزنامه نگار آذربایجانی داده بود. سازمان عفو بین الملل نیز در سالهای گذشته با صدور اطلاعیه هایی بازداشت و فشار بر رشیدی را محکوم نموده بود.