تاریخ : 7/23/2010

http://www.sananews.info/habergoruntule.asp?bolum=1321&katid=49

 عقب نشینی کامل دولت در برابر بازار تبریز؛ دولت: مقدار مالیات را خودتان تعیین کنید

 

رژیم ایران از ترس گسترده تر گشتن دامنه ی اعتصاب از تصمیم خود عقب نشینی نمود.

 

در حالی که زمزمه هایی از تبدیل اعتصاب بازار تبریز به تظاهرات گسترده ی خیابانی در پایان مسابقه ی تیمهای شهرداری و استقلال و با هجوم تماشاگران تبریزی در هفته آینده به گوش می رسد رژیم ضمن انصراف از افزایش مالیات تا سقف 70 درصد از اصناف خواست تا به مقداری که خود می خواهند مالیات پرداخت نمایند!

 

به گزارش سانا رئيس سازمان بازرگاني استان آذربايجان شرقي در حاشيه ی نشست نمايندگان بازاريان و اصناف اتحاديه‌هاي صنفي و هيئت رئيسه ی مجمع عمومي صنفي و معتمدين بازار تبريز با مسؤلان امور مالياتي و سازمان بازرگاني استان آذربايجان شرقي گفت: در اين نشست ميان نمايندگان اصناف و مسؤلان اقتصادي استان توافق شد هر يک از اصناف که با تفاهم‌نامه شوراي اصناف کشور در خصوص پرداخت قطعي ماليات براي سال 1388 با 15درصد افزايش نسبت به سال 1387 موافق باشند با مراجعه به امور مالياتي نسبت به ارائه اظهارنامه مالياتي اقدام کنند.

 

صادق نجفي افزود: همچنين مقرر شد افرادي که تفاهمنامه شوراي اصناف را قبول ندارند با ارائه مدارک و مستندات به همراه اظهارنامه مالياتي مراتب را براي بررسي و رسيدگي اعلام کنند.

 

وي همچنين اظهار داشت: در اين نشست مقرر شد صنوف مشکل‌دار که در سال 1388دچار ضرر و زيان شده‌اند وضعيت اين قبيل صنوف با ارائه مدارک و مستندات توسط مسؤلان مربوطه بررسي و رسيدگي شود.

 

به گزارش سانا این در حالی است که علیرغم اتخاذ تصمیم دولت مبنی بر انصراف از افزایش مالیات و اعلام و انتشار گسترده ی این خبر از روز پنج شنبه در بازار تبریز، اصناف کماکان بر ادامه ی اعتصاب خود پافشاری می نمایند. بازاریان، لغو افزایش مالیات را تنها یکی از خواسته های خود اعلام نموده و از پیگیری جهت برآورده شدن دیگر مطالبات خود منجمله آزادی زندانیان سیاسی آذربایجانی و رفع تبعیضات اقتصادی علیه آذربایجان خبر داده اند.

 

از سوی دیگر اخبار و گزارشات رسیده از همراهی و حمایت وسیع مردم تبریز از بازاریان این شهر حکایت دارد. از اواسط هفته ی گذشته نیز تعداد زیادی از بسیجیان و لباس شخصی ها در میدان راسته کوچه ی تبریز(محل شروع اکثر تظاهرات در این شهر) بصورت متمرکز و همچنین در کلیه ی مناطق بازار از جمله سه راه امین و چهار راه شریعتی و نیز میدان ساعت بصورت نامحسوس و پراکنده حضور یافته اند و اتوبوس های ضد شورش نیز در این میادین مستقر گردیده است.