یاشاسین آذربایجان

یاشاسین ملتیمیزین ایگید اوغول لاری

http://www.arkqalas i.com/1389/ 05/11/post- 458/

ارک قالاسی - ملت یکچارچه آذربایجان، پس از نزدیک به یک هفته از شروع حملات ناجوان مردانه و کثیف، مزدوران پیاده نظام فاشیسم، رسانه های آپارتایدی از جمله صدا و سیمای جمهوری اسلامی، سازمان ورزش ایران، تشکیلاتهای وابسته به تیمهای رانت خوار(استقلال و پیروزی) و همچنین عوامل مزدور سیستم های امنیتی و انتظامی، روز دهم مرداد ماه، بلاخره خشم و نفرت خود را از جبهه مشترک آپارتاید و دسیسه جدید آنها، در تبریز اعلام کرد.   

 

به گزارش خبرنگار "ارک قالاسی" از تبریز، به دنبال علنی شدن پروژه تازه، جبهه مشترک آپارتاید بر علیه ملت آذربایجان و نمادهای ورزشی آن یعنی "تراختورسازی و بلدیه اسپور"، مبنی بر محرومیت دو جلسه ای طرفداران تراختور و نیز محرومیت یک جلسه ای هواداران بلیدیه اسپور، از حضور در ورزشگاه سهند و پشتیبانی از شرافت های ورزشی خود، خشم و ناراحتی سراسر خاک آذربایجان و سایر مناطق ترک نشین ایران را فرا گرفته و تشکل ها، رسانه های مکتوب و مجازی و نیز جمعیت های مختلف آذربایجان و همچنین احاد ملت، به ابراز اعتراض نسبت به این توطئه مشترک آپارتایدیان پرداخته و خواستار لغو این احکام ظالمانه و ضد بشری بر علیه تمامیت آذربایجان و نیز برخورد جدی با توهین ها و تحقیر های قومی بر ضد فرهنگ و هویت آذربایجان، شدند.    

ولی با عدم پاسخ گیری ملت آذربایجان، از دستگاه های ورزشی  و رسانه ای و قضایی جمهوری اسلامی و مشاهده، فعالیت و اقدام هماهنگ آنها بر ضد ملت آذربایجان و برعکس وانمون واقعیت های بازی تراختور مقابل تیم محبوب افغانستان"پرسپولیس"، و مقصر جلوه دادن جوانان آذربایجان و تیم محبوب ملت، "تراختورسازی"، احاد مختلف مردم با اعلام انزجار از این اقدامات شووینیستی، آمادگی خود را برای تجمع اعتراضی روز دهم مرداد ماه و همزمان با بازی تراختور برابر تیم راه آهن، اعلام ساخته و بدین وسیله، هشداری جدی به آپارتایدیان بر خصوص اصلاح رفتارهای غیر انسانی آنها دادند.   

به دنبال این اعلام آمادگی اقشار و احاد مختلف مردم و بخصوص جوانان غیور آذربایجان از تمامی شهرهای آذربایجان و مخصوصا "تبریز، اردبیل، خیاو، زنجان، سلطانیه، اورمی، سولدوز، خوی، سلماس، تیکان تپه، سایین قلعه، مرند، مراغه، اهر و ..." با اعلام اولتیماتوم به دژخیمان فاشیسم، برگزاری تجمع اعتراضی در شهر تبریز و در مقابل ورزشگاه سهند و مراکز شهری تبریز را در صورت عدم لغو حکم برنامه ریزی شده بر علیه ملت آذربایجان را، مطرح ساختند.  

 

ولی با اتمام زمان اولتیماتوم و عدم اظهار پشیمانی و عرض خواهی آپارتایدان از ساحت بلند ملت آذربایجان، و همچنین تهدید قوای انتظامی و امنیتی و سیاسی مستقر در آذربایجان مبنی بر سرکوب تجمعات مردمی و به خصوص تهدید فرماندهی نیروی انتظامی آذربایجان شرقی مبتنی بر برخورد شدید با ملت (در شبکه استانی آذربایجان شرقی)، خیزش جوانان غیور آذربایجان بر علیه دژخیمان محلی و مرکز نشین آپارتاید، حتمی شد.   

برابر با گزارشات، با رسیدن صبح گاه روز یک شنبه دهم مرداد ماه، قوای انتظامی و امنیتی و همچنین نیروهای سپاهی و بسیجی، با اجرای یک حکومت نظامی اعلام نشده به سمت ورزشگاه سهند حرکت کرده و عبور و مرور عادی شهروندان را در اتوبان شهید کسایی و ورودی های ورزشگاه سهند، تحت شدید ترین تدابیر امینی و اطلاعاتی قرار داده و موجب مزاحمت و ناراحتی شهروندان عادی شدند. بنا به گزارش خبرنگار ارک قالاسی، همچنین قوای انتظای حوالی ساعت 13:00 تا 16:00 چندین مورد برخورد و حمله به سمت خودروهای در حال حرکت به سمت ورزشگاه کرده و با اعمال خشونت شدید و مجروح ساختن کردن عده ای از مردم، تمامی راههای منتهی به ورزشگاه را مسدود کردند.   

به دنبال رسیدن خبرهای بسته شدن راههای ورزشگاه سهند و انتشار خبرهای درگیری در اتوبان کسایی، جوانان آذربایجان با اجرای یک ابتکار جالب، مسیرهای تجمع را از ورودی های ورزشگاه سهند به سمت مراکز شهر تبریز و میدانهای "ساعت، شهناز، سه راه امین، راستا کوچه و خیابان جمهوری اسلامی" تغییر داده و خبر های این تاکتیک جدید مبارزان حرکت ملی، از طریق اس ام اس و نیز سایت های هویت طلب به اطلاع عموم مردم رسیده و همچنین نیروهای حرکت کننده از سمت استانهای آذربایجان غربی و اردبیل و نیز زنجان و ... با مطلع شدن از موضوع، به سمت مرکز شهر حرکت کرده و خیابانهای منتهی به میادین اعلام شده به جوانان تبریزی پیوستند.   

بنا به گزارش شاهدان عینی با رسیدن ساعت 16:00 گروهی نزدیک به 100 نفر از جوانان آذربایجان با تجمع در میدانساعت و همچنین راستا کوچه و سردادن شعارهای ملی از جمله "آذربایجان ملتی چکمز بئله ذلتی" با اجتباب از درگیری، به سمت میدان دانشسرا و ساختمان استانداری حرکت کردند، که متاسفانه قوای انتظامی و امنیتی با سد راه آنها در مقابل استانداری آذربایجان شرقی، به سرکوب و برخورد وحشیانه با جوانان غیرتمند آذربایجان اقدام کرده و این تجمع را با خشونت هر چه تمامتر سرکوب کردند. ولی مردم عادی و همچنین بازاریان تبریز با مشاهده این وضعیت به نشانه اعلام همبستگی با جوانان خود، اقدام به بستن درب مغازه های خود و پیوسین به صفوف معترضان را کردند، که در این هنگام قوای اطلاعاتی و امنیتی ، به جهت جلوگیری از گسترش اعتراضات با حمله به سمت بازاریان آنها را مجبور به عدم بستن مغازها های خود کردند.   

بنا به گزارش های مردمی بیش از 15 نفر از فرزندان پاک آذربایجان در این تجمع اولیه توسط نیروهای لباس شخصی و انتظامی دستگیر و به مکان های نامعلومی انتقال یافته اند.   

با سرکوب شدید این تجمع اولیه توسط قوای آپارتاید و نیز برگزاری بازی تیم تراختورسازی مقابل "راه آهن شهر ری"، جوانان ملت با ارسال اس ام اس ها و نیز خبررسانی های اینترنتی، اعلام به اجرای دومین تجمع پس از پایان بازی در میادین اصلی شهر از جمله "آبرسان،ساعت،راسته کوچه و خیابانهای منتهی به آنها" کردند. ولی به دنبال اخبررسانی های عمومی از طریق موبایل و اینترنت رژیم برای جلوگیری از سرعت خبریابی مردم خطوط اینترنت، موبایل و حتی در برخی مناطق تلفن ثابت را مخطل کرده تا به خیال خام خود ارتباط مردم را از یکدیگر قطع کند، که این توطئه نیز در عمل خنثی شد.   

با این اعلام و نیز حضور همزمان ملت در ورودی های ورزشگاه سهند، مقابل ساختمان استانداری و نیز آبرسان، قوای انتظامی و اطلاعاتی، دچار سردرگمی گشته کنترل و کنترل اوضاع را از دست دادند که در نتیجه نیروهای سرکوب گر بیسجی و سپاهی با لباسهای چریکی و نیز شخصی مجهز به باتوم های چوبی، پلاستیکی و برقی و همچنین گاز اشگ آور و اسپری فلفل، به کمک قوای انتظامی آمده و تمامی خیابانهای اصلی و مرکزی و نیز مناطق پرتردد شهری را به قروق کامل خود درآوردند.   

بنا به گزارش های مردمی با اتمام بازی و پیروزی مقتدرانه تیم تراختور، حرکت مردم به سمت چهارراه آبرسان، عباسی، مارالان، نصف راه، شهناز، ساعت و ... به قصد خوشحالی و نیز ابراز انزجار از برخوردهای فاشیستی عوامل آپارتاید، آغاز شده و نیروهای انتظامی و لباس شخصی با سراسیمگی فراوان اقدام به سرکوب هرگونه تجمع های مردمی، ناشی از خوشحالی ملی از پیروزی تیم تراختور، کرده و صحنه های ناشایستی از برخوردهای ضد انسانی خود بر علیه یک ملت را به نمایش گذاشت.     

طبق گزارش خبرنگار "ارک قالاسی" از سطح شهر، جوانان ملت از ساعت 19:30 به سمت مکانهای اعلام شده حرکت کرده و همچنین در برخی از محلات قدیمی شهر از جمله "مارالان، قیخ متیر، سئلاب و منبع" و ... جوانان با تجمع در سطح خیابانها به رقص و شادی پرداخته و با بوق زدن با خودرودها و موتورسکلیت های خود، فضای منطقه خود را مملوء از شادی و احساس غرور کرده اند.  

همچنین برابر با گزارش های رسیده تجمعات اعتراضی و نیز ابراز خوشحالی سراسری در تبریز تا حوالی ساعت 21:30 در مناطق مختلف شهر ادامه داشته و نیروههای امنیتی و انتظامی در چند ناحیه به زد و خورد وحشیانه با مردم و جوانان غیور آذربایجان پرداخته و تعدادی از مردم نیز توسط قوای لباس شخصی و اطلاعاتی به شدت مصدوم شده و تعدادی نیز دستگیر شده اند.   

این در حالی بود که طبق اخبار رسیده مردم ارومیه نیز با تجمع در ورزشگاه محل برگزاری مسابقات والیبال کاپ آسیا، با به احتزار درآوردن پرچمها و نمادهای آذربایجان تراختور و نیز سردادن شعارهای ملی به اعلام حمایت از تیم محبوب خود "تراختورسازی آذربایجان" اقدام کرده و نسبت به برخوردهای فاشیستی و توهین های نژادپرستانه عمال آپارتاید، ابراز انزجار و نفرت کردند.   

در هر صورت، ملت آذربایجان با اجرای موفقیت آمیز تجمع روز دهم مرداد، و نشان دادن قدرت و توان ملی خود، باردیگر خواب خام آپارتایدیان و دشمان مشترک ملت آذربایجان را  آشفته کرده و به نزدیک به یک هفت یاغی گری سازمانی و رسانه ای آنها نقطه پایان گذاشت.   

جوانان ملت آذربایجان در پایان این تجمعات اعتراضی اعلام کردند:در صورت عدم لغو حکم محرومیت طرفداران تیم تراختور سازی و نیز عدم رسیدگی به توهین ها و برخوردهای ضد انسانی فوجی فاشیست مزدور و عدم تعقیب قضایی توهین کنندگان به ساحت ملت سرافراز آذربایجان و نیز عدم تامین امنیت روانی و جانی طرفداران شریف تیم های آذربایجان در شهرهای دیگر، به برگزاری تجمعات دیگر و این بار در سراسر آذربایجان اقدام خواهد کرده و این بار جواب پشیمان کننده ای به تمامی دشمنان عزت و سربلندی خود، داده و آنها را از محوء اقتدار و قدرت خود خواهد کرد.