اخراج مهندس علیرضا فرشی از عضویت در هیات علمی دانشگاه آزاد جلفا

ساوالان سسی: علیرضا فرشی فعال مدنی آذربایجانی و استاد کامپیوتر دانشگاه آزاد جلفا از تدریس در این واحد دانشگاهی محروم شد.

بر اساس نامه ای که از سوی رئیس دانشگاه آزاد حلفا به فرشی ابلاغ شده است هیات گزینش اساتید این دانشگاه طی جلسه ای در
۱۱ مرداد ۸۹ صلاحیت این فعال مدنی آذربایجانی برای ادامه تدریس در این واحد دانشگاهی را رد و وی را از عضویت در هیات علمی دانشگاه آزاد اخراج کرده است.

استنادات هیات گزینش دانشگاه آزاد برای صدور این حکم فعالیتهای مهندس فرشی در راستای حقوق ملی آذربایجانیها و حکم حبس صادره برای وی از سوی دادگاه انقلاب تبریز عنوان شده است.

این استاد دانشگاه آذربایجانی ۱ خرداد ۸۸ در جریان مراسم راهپیمایی خانوادگی در پارک ائل گولی تبریز و در حالی که شعار «تورک دیلینده مدرسه»(مدرسه به زبان ترکی) سر می داد بازداشت و پس از گذشت سه ماه بازداشت موقت به قید وثیقه از زندان آزاد شده بود.

شعبه سوم دادگاه انقلاب تبریز طی حکمی در ۲۳ آبان ۸۸ این فعال آذربایجانی را با اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبیس تعزیری محکوم نموده بود.حکم صادره چندی بعد در دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی به شش ماه حبس کاهش یافت.

حکومت ایران فعالین مدنی آذربایجانی را تحت فشار قرار داده و از مشاغلشان اخراج می کند به گونه ای که در سالهای گذشته دهها فعال مدنی آذربایجانی از جمله عبدالله عباسی جوان، سعیدمتین پور، مهدی نعیمی و فرزاد صمدلی به دلیل فعالیت در عرصه حقوق ملی آذربایجانیها در ایران از مشاغلشان اخراج شده اند.

یازیلمیش  2010/9/30ساعت 16:34  توسط امیرکبیر اویرنجی سی