تداوم بازداشت و بلاتکلیفی شاهین فضلی پس از ۷۰ روز در زندان تبریز

 

نزدیک به هفتاد روز از بازداشت شاهین فضلی دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه علمی-کاربردی تبریز می گذرد و وضعیت وی کماکان نامشخص و مبهم است.

 

 

شاهین فضلی، دوازده بهمن ماه سال گذشته در منزل شخصی خود در تبریز بازداشت شد و حدود دو ماه است که پس از بازجویی به زندان شهر تبریز منتقل شده است.

به گزارش خبرنگار رهانا،  با گذشت دو ماه از صدور قرار بازداشت، هنوز قرار وثیقه برای او صادر نشده است. در این مدت وی تنها موفق شده یکبار با خانواده و دو بار نیز با وکیل خود دیدار کند. گفتنی است اتهام های وارده به وی مواردی همچون همکاری با گروه های خارج از کشور، تبلیغ علیه نظام، اخلال در نظم عمومی و تشویش اذهان عمومی را شامل می شود که وی در بازجویی هیچ یک از اتهامات را نپذیرفته است.

شاهین فضلی، فعال مدنی و دانشجویی و منتقد سینما بهمن ماه سال گذشته به حکم دادستانی وزارت اطلاعات در منزل شخصی خود در تبریز بازداشت شد و مأموران در تفتیش منزل وی کتابها، کامپیوتر، آرشیو فیلم و برخی لوازم شخصی وی را با خود برند.

وی برادرزاده بایرام فضلی، کارگردان و مدیر فیلمبرداری صاحب نام سینمای ایران است. بایرام فضلی مدیر فیلمبرداری فیلمهایی چون: از ما بهتران، انتهای زمین، همخانه، دم صبح، ماجراهای اینترنتی (چای نت)، خواب تلخ، نامه های باد و کارگردان فیلم باز هم سیب داری است که در سال ۸۵ مورد توجه منتقدان قرار گرفت و هنوز راهی به اکران پیدا نکرده است.

شاهین فضلی پیش از انتخابات ریاست جمهوری در خرداد سال هشتاد و هشت به اتاق ۳۷ زندان تبریز (دفتری که در مجاورت زندان مرکزی تبریز قرار دارد) احضار شده بود و پس از بازداشت به مکانی نامعلوم منتقل شده و چند روز تحت بازجویی و شکنجه بدنی قرار گرفته بود که اثر خاموش کردن سیگار روی گردن وی باقی مانده است.

 

......................................

 

لینک خبر در سایت رهانا

 

http://www.rhairan.info/archives/9102