برگزاری مراسم بزرگداشت سالگرد مرگ مشکوک زنده یاد "چنگیز بخت آور" در  تبریز

 در این مراسم که روز جمعه برابر با دهم دی ماه 1389 از ساعت 15 تا 16  بعدازظهر بر سر مزار وی قبرستان مارالان تبریز برگزار شد شمار قبل توجهی  از بستگان؛ همکاران وی و افراد فعال حرکت ملی آذربایجان از تبریز ،  سولدوز و .... شرکت نمودند.   مراسم با خواندن شعری از عاشیق قافار ابراهیمی در وصف چنگیز توسط فرزند  وی سیامک بخت آور آغاز شد. سپس شاعر "شهرک" (میرزا) و شاعر "بهرامی " از  شهر سولدوز اشعاری را خوانده و از خصوصیات ملی و مدنی چنگیز بخت آور به  عنوان یکی از فعالین سرشناس حرکت ملی آذربایجان صحبت نمودند   در این مراسم فعالان شناخته شده حرکت ملی آذربایجان همچون حسن دمیرچی  (آذربایجان) ؛ خالط آبادی؛ گونش امانی همسر شهید امانی ؛ ولی آذریون   برادر شهید توحید آذریون و .... شرکت نموده بودند.

  شرکت کنندگان بعد از مراسم به طور دسته جمعی بر سر مزار شهید امانی حاضر  شده و یاد این مبارز جسور حرکت ملی را نیز گرامی داشتند.  

  گفتنی است؛ چنگیز بخت اور از جمله فعالان شناخته شده ای بود که به جهت  فعالیتهای ملی به دفعات توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران زندانی  شده ؛ مورد شکنجه فیزیکی و روحی قرار گرفته و به مرگ تهدید شده بود. روز  6 دی ماه سال گذشته جسم بی جان وی در محل دفتر کارش در نیروگاه حرارتی  تبریز توسط همکارنش دیده شد.

 

  روح لاری شاد یوللاری گئدرلی اولسون.

  تبریز