13 maj 2011 18:26

جمعی فعالان حرکت ملی  به اتفاق خانواده های خود  جهت کوهپیمایی به یکی از کوههای اطراف تهران موسوم به  کوه اهر داغی رفته بودند و  در حالیکه مشغول  خواندن ترانه ها  ملی وآزربایجانی بودند که    با هجوم وحشیانه نیروهای اطلاعاتی و بسیجیها روبرو  شدند و نیروهای امنیتی حدود 7 نفررا در این  یورش وحشیانه دستگیر و به مکان نامعلومی منتقل نمودند

 

اکبر آزاد  در مراسم بزرگداشت روز دانشجو د ر تهران دستگیر شد

جمعه 23 ارديبهشت 1390 - May 13 2011

بنا به اخبار رسیده در مراسم برگزاری گرامیداشت روز دانشجو آذربایجان در تهران اکبرآزاد فعال سرشناس آذربایجانی  دستگیر شد. امروز جمعه، بیست و سوم اردیبهشت اردوی دانجشویان دانشگاه های تهران به مناسبت سالگرد نوزدهم اردیبهشت روز دانشجوی آذربایجان، در آهار برگزار شد.

گزارشات رسیده از حضور بیش از 700 نفر از دانشجویان هویت طلب در این مراسم حکایت دارد که گویا این حضور پر شور از سوی ارگان های امنیتی پیش بینی شده و از قبل برای مقابله با آن آماده شده اند.

حدود ساعت16 نیروهای انتظامی و سپاه پاسداران به این مراسم حمله کرده و قصد دستگیری برخی از دانشجویان و مهمانان را داشته اند که این اقدام بی سابفه با تیراندازی نیروهای امنیتی همراه بوده و آقای اکبر آزاد که به عنوان مهمان در این مراسم حضور داشته اند، دستگیر شدند.