آذربایجان قیامی دیگر می کند: درگیری در سه راه امین تبریز

شنبه ۱۹ شهريور ۱٣۹۰ - ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۱

گزارشات ارسالی به وبسایت جنبش دانشجویی آذربایجان اؤیرنجی حاکی از آن است که تظاهرات در تبریز شروع شده است و بین نیروهای امنیتی ایران و تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز در منطقه سه راه امین این شهر درگیری شدیدی ایجاد شده است. نیروهای امنیتی، یگان ویژه و لباس شخصی ها ایجاد شده است. ماموران امنیتی در این میدان با زنان حمله ور شده اند.

آذربایجان قیامی دیگر می کند: تبریز بپاخواست

شنبه ۱۹ شهريور ۱٣۹۰ - ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۱

گزارشات ارسالی به وبسایت جنبش دانشجویی آذربایجان اؤیرنجی حاکی از آن است که تظاهرات در تبریز شروع شد، تجمع با حدود 1000 نفر شروع شده است. مردم با شعارها ملی یاشاسین آذربایجان ،آذربایجان جانیمیز اورمو گولو قانیمیز، آذربایجان وار اولسون ایستمین کور اولسون، اورمو گولو جان وئریر مجلس اونون قتلینه فرمان وئریر در حرکتند. گفتنی است دهها نفر توسط ماموران رژیم تا بحال دستگیر شده اند. حدود 100 نفر در خیابان شهناز شروع به شعار دادن کردند که با برخورد شدید نیروهای یگان ویژه درگیری شدیدی بوجود آمد و در کوچه های اطراف درگیری همچنان ادامه دارد و حرکت مردم به طرف راسته کوچه در حال افزایش است.

آذربایجان قیامی دیگر می کند: زد و خورد در راسته کوچه

شنبه ۱۹ شهريور ۱٣۹۰ - ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۱

گزارشات ارسالی به وبسایت جنبش دانشجویی آذربایجان اؤیرنجی حاکی از آن است که تظاهرات در تبریز شروع شده است و بین نیروهای امنیتی ایران و تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز در منطقه راسته کوچه درگیری ایجاد شده است. هم اکنون بین جوانان و یگان ویژه در این منظقه زد و خورد ادامه دارد. ملت آذربایجان یکصدا برای نجات دریاچه اورمیه در خیابانها هستند. امروز شهر حماسه ساز تبریز بار دیگر در صدد آفریندن روزی تاریخی است.

آذربایجان قیامی دیگر می کند: این بار سولدوز قیا م را شروع کرد

شنبه ۱۹ شهريور ۱٣۹۰ - ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۱

بر اساس اخبار رسیده از سولدوز خیابان امام این شهر مملو از جمعیت است و مردم با شعارهای یاشاسین آذربایجان، آذربایجان جانیمیز، اورمو گولو قانیمیز به سوی فرمانداری در حرکتند. نیروهای امنیتی در بیشتر نقاط اصلی شهر مستقر شده اند. هنور از وقوع درگیری در این شهر گزارشی دریافت نشده است.

آذربایجان قیامی دیگر می کند: اوضاع شهر مياندوآب كاملا امنيتي است

شنبه ۱۹ شهريور ۱٣۹۰ - ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۱

اؤیرنجی: اخبار ارسالی به وبسایت جنبش دانشجویی آذربایجان اؤیرنجی حکایت از آن دارد که درپي فراخوان براي شركت در اعتراض به خشكاندن درياچه اورميه حال وهواي شهر قوشاچای (میاندوآب) كاملا امنيتي است. نيروهاي انتظامي در ميادين اصلي شهر مملو از مامورين مي باشد . تجمع مامورين در تقاطع خيابانهاي شهدا و طالقاني خيلي بيشتر بوده وبه پادگان شباهت بيشتري دارد. انتظار آن دارد که در اسن شهر نیز تظاهرات مسالمت آمیز برگزار شود.

ذربایجان قیامی دیگری میکند: بازداشت فله ای در اورمیه

شنبه ۱۹ شهريور ۱٣۹۰ - ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۱

اؤیرنجی: گزارشات رسیده به وبسایت جنبش دانشجویی آذربایجان اؤیرنجی از اورمیه حاکی از آن است که جو شدید امنیتی بر اسن شهر حاکم شده است. نیروهای امنیتی و لباس شخصی ها با هجوم به مردم اقدام به بازداشت مردم در خیابانهای اصلی کرده و آنها را سوار ماشین های قفس دار به سرعت از منطقه خارج می کنند. با تمام این رعب و وحشت مردم حضور گسترده خود را در خیابانها و میادین اصلی حفظ می کنند.

آذربایجان قیامی دیگری میکند: امنیتی ترین روز تاریخ اورمیه

شنبه ۱۹ شهريور ۱٣۹۰ - ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۱

بنا به اعلام شاهدان عینی اورمیه امنیتی ترین روز خود را می گذراند . مابین دروازه زنجیر و میدان جیران که 300 متر می باشد بیش 500 نیروی ضد مردمی(شورش) مستقر شده است . علاوه بر خیابانهای اصلی شهر در کوچه های محله های آغ داش و درویشلر و شورشورا نیروی ضد مردمی مستقر شده است . در تظاهرات روزهای گذشته بیشترین تلفات نیروهای ضد مردمی در محلات فوق الذکر بوده است. با اینهمه هنور حضور گسترده مردم در خیابانها بخوبی حس میشود. همه منتظر شروع تظاهرات هستند.

آذربایجان قیامی دیگری میکند: خیابانهای اصلی تبریز مملو از جمعیت است

شنبه ۱۹ شهريور ۱٣۹۰ - ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۱

اؤیرنجی: بر اساس گزارشات ارسالی خبرنگار وبسایت جنبش دانشجویی آذربایجان اؤیرنجی، خیابانهای تبریز مملو از جمیت است که برای برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز حاضر می شوند. با اینکه خیابانهای راسته کوچه و شهناز پر از نیروهای امنیتی است اما هنوز حرکت خاصی از خود نشان نداده اند. این سومین هفته است که ملت آذربایجان برای اعتراض به خشک شدن دریاچه اورمیه دست به تجمعات مسالمت آمیز می کنند.

آذربایجان قیامی دیگری میکند: حکومت نظامی اعلام نشده در اورمیه

شنبه ۱۹ شهريور ۱٣۹۰ - ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۱

بنا به گزارش های رسیده از اولین ساعات امروز تعدادی از فعالین آزربایجانی در اورمیه دستگیر و تعدادی نیز ناپدید شده اند. نیروهای ضد شورش که عمدتا غیر بومی می باشند در خیابان های عطایی، امام، خیام، طالقانی، منتظری و میادین اصلی شهر همچون مرکز و ایالت به تعداد زیاد مستقر شده اند. استانداری، دادگستری، ساختمان تلوزیون در جاده بند و خیابان والفجر به محاصره نیروهای ضد شورش در آمده است.

گاراژ اطمینان در مرکز و پارکینگ هتل رضا به محل اختفای نیروهای سرکوب بدل شده است .در کلیه مبادی ورود و خروج شهر اورمیه پست های ایست و بازرسی ایجاد شده و با برخورد شدید و غیر انسانی سعی در ایجاد رعب و وحشت بین مردم می شود. پادگان سپاه در کیلومتر 3 جاده دریا جنب شهرک صنعتی شماره یک اورمیه محل تجمع نیروهای موتور سوار بوده و از این محل به تدریج این نیروها به شهر گسیل می شوند. بازداشتگاه دوققوز پله ، آگاهی و کلانتری یازده برای جمع آوری دستگیر شدگان در نظر گرفته شده است . خبر های موثق حاکی است بدنبال کتک زدن خبرنگار واحد مرکزی خبر تنها دانشجویان غیر بومی بسیجی که به صورت برنامه ای در صدا و سیما کار می کنند حاضر به همکاری با عوامل اطلاعات در تلوزیون رژیم شده اند و کارکنان عادی صدا و سیما در یک اعتصاب پنهان به سر می برند. برخی افسران با شرف نیروی انتظامی توبیخ شده و برخی دیگر از مراکز حساس دور شده اند. خبرهای ارسالی از خبرنگاران اورمو ایشچیلری حاکی است فضای اورمیه به شدت ملتهب بوده و هر لحظه بروز ناآرامی گسترده در شهر امکان پذیر است .سرعت اینترنت به صفر رسیده و ارسال پیامک ها نیز با اختلال مواجه شده است . رژیم در تدارک قطع ارتباط داخل به خارج بوده و سعی دارد امروز اخبار تظاهرات به بیرون ارسال نشود.

اورمو ایشچیلری