آخرین راپورتاژاز قیام خونین تبریز

 


ساعت:22
آذساو-تبریز:بعد از ساعت 8 به بعد و با کم شدن مردم حمله به سوی مردم شروع شد.اوج درگیرها در منطقه آبرسان و اطراف دانشگاه بود،چندین تن از اساتید دانشگاهی شرکت کننده در تظاهرات نیز دستگیر شده اند.به گفته شاهدان عینی هنگام دستگیری یکی از اساتید دانشگاه تبریز ،که نیروهای مردمی تلاش می کردند او را آزاد کنند به مردم گفت"یاشاسین آذربایجان"بگذار هر کاری می خواهند بکنند.چندین نفر در شیلک های مامورین انتظامی و لباس شخصها مجروح شده و بعد توسط مامورین به نقاط نامعلوم انتقال داده شد.شاهدان از به زیز گرفتن حدود پنج نفر با موتور سکلت توسط نیروهای امنیتی گزارش می دهند.که موجب زخمی شدن وخیم آنان گردید.خبرهای راجع به شهید شدن تعدادی گژارش می شود،که گفته می شود شهید شدن یک نفر تایید می گردد.
نیروهای امنیتی تهاجم گسترده ای را به کوی دانشگاه و دیگر خوابگا های دانشجوی شروع کرده اند.و ساکنین اطراف مسیر خوابگاه ها در کوی گلگشت،ولیعصر و خانه سازی می دهند.

http://savlar.southazarbaijan.com/view.php4?number=69&home=yes&wherepage=south

http://savlar.southazarbaijan.com/view.php4?number=68&home=yes&wherepage=south

 

 

آذربایجان باشین ساغ اولسون

بو قان یئره باتمایاجاقدیر

 

انا لله و انا الیه راجعون

با قلبی مملو از آتش، خبر بسیار تلخی را به اطلاع ملت صبور آذربایجان می رسانیم :

اخباری از شهادت برخی از معترضین متعاقب عصیان عظیم و ملی تبریز دریافت کرده ایم.

خبر شهادت یکی از این دلاورمردان تایید شده است. همچنین گفته می شود جمع کثیری از مردم در پی شلیک گلوله های آریایی  مجروح شده اند.

این خون هرگز بر زمین فرو نخواهد رفت و تا به ابد شعله خواهد کشید

 

توجه...توجه

حمله نیروهای گارد به دانشگاههای تبریز

ملت به دانشجویان کمک کنند

 

در پی اخبار وحشتناکی که منتشر شده است هم اکنون نیروهای گارد ویژه به خوابگاه دانشجویان دانشگاه آزاد و دولتی  تبریز حمله کرده و در حال ضرب و شتم، بازداشت و انتقال فله ای  دانشجویان به مکان نامعلومی می باشند.

 

عصیان ملی تبریز در حال تبدیل شدن به یک اجتماع عظیم میلیونی است

متعاقب قیام عظیم تبریز نه تنها آذربایجان بلکه سراسر ایران دچار التهاب شده است. آذربایجان در صدمین سالگرد قیام کبیر مشروطیت چنان علیه آپارتاید آریایی غریده است که قطعا  پس لرزه های آنرا در آنسوی قاره ها نیز در یافت خواهند کرد.

فاشیسم آریایی  باید  بسرعت در برابر مطالبات ملی آذربایجان تمکین کند.

مردم آذربایجان خواهان  تغییر قانون اساسی و استعفای همه کابینه دولت هستند.

رامیز محمدی...تبریز

 

تعداد شهدا بیشتر شده است

اخبار از تبریز لحظه به لحظه تاسف بارتر می شوند. گویا تعداد دیگری شهید شده اند. از تعداد شهدا اطلاع دقیقی در دست نیست. شمار شهیدان بین 5 تا 10 نفر تخمین زده می شود.

 

 

آسمان تبریز را دود فرا گرفته است

بعضی از اماکن دولتی توسط افراد ناشناسی به آتش کشیده شده است. برخی  از بانکها و پمپ بنزینها و وسایط نقلیه در حال سوختن هستند.

 

امام جمعه زنجان خواستار اعدام توهین کنندگان به آذربایجان شد

امام جمعه زنجان اعلام کرده که با ملت آذربایجان همدردی می کند و خواستار اعدام کسانی است که شدید ترین اهانت قرن را علیه ملتی بسیار فرهنگی و محجوب روا داشته اند.

 

خبر فوری

 مخالفین سلطنت طلب در صدد مصادره قیام ملی تبری

مخالفین سلطنت طلب در صدد مصادره قیام ملی تبریز ، جمهوری اسلامی در حال پائین آوردن التهاب

 

رادیو تلویزیون های سلطنت طلب  که سابقه تاریکی در مواضع ضد آذربایجانی دارند ، با انتشار خبر قیام مردم آذربایجان و تبریز در بخش های مختلف خبری خود با تحریف خبر ها سعی در مصادره این قیام دارند .

 

 داریوش همایون مدیر کانال یک با حرارتی دروغین قیام مردم تبریز را قیام مردم ایران بر علیه نظام جمهوری اعلام کرد . مرتضی لطفی  خبر نگار پارس تی وی از فرانسه با اعلام خبر قیام تبریز این حرکت را اعتراض به استبداد معرفی کرد. در برنامه های این کانال های تلویزیونی مجریان برنامه از تماس گیرندگان تبریزی که می خواستند ترکی صحبت کنند اجازه صحبت به زبان ترکی نمی دادند و به صراحت می گفتند که هر چه می خواهید بگوئید فارسی بگوئید.

 

صفار هرندی وزیر ضد فرهنگ جمهوری اسلامی ایران نیز در خبر ساعت 9 شب شبکه یک صدا و سیما با دروغ پراکنی هایی گفت که : روزنامه ایران عذر خواهی کرده و فردا در جلسه ای فوق العاده به آن رسیدگی خواهیم کرد و کسانی که مطالب روزنامه را تکثر کرده اند در صدد تفرقه بین برادران آذری هستند .

 

از اورمیه نیز خبر می رسد مردم اورمیه با دنبال کردن خبر های تبریز خود را برای اعتراض 2 خرداد آماده می کنند .

 

در این اوضاع حساس که آذربایجان و حرکت ملی روزهای سخت خود را می گذارند ، بر فعالین و آذربایجانی های خارج از آذربایجان است که با تلاش خود مانع مصادره قیام ملی آذربایجان شوند . جریانهای مخالف داخلی و خارجی در روزهای گذشته با بایکوت خبری اعتراضات دانشجویی و مردمی امروز  سعی دارند از این اعتراضات سوء استفاده کنند.