سه شنبه 2 خرداد ماه سال 1385

آمار اولیه شهدا و مجروحان در تبریز

 آمار مردمی از کشته شدن ۶نفر در ناآرامی های روز دوشنبه اول خرداد ماه در تبریز خبر می دهند.بر اساس این  گزارشها نام یکی از ایشان به نام شهید محمد پاکروان مشخص شده است.همچنین از زخمی شدن حدود ۱۰۰ نفر خبر می رسد.بر اساس گزارش خبرنگار وبلاگ حق از تبریز شخصی به نام حبیب عندلیبی از ناحیه پا در اثر تیراندازی ماموران پلیس مجروح شده است.

http://haqqimiz.blogsky.com/

 

Saat 19/30

imam ve etai xiavaninda toplanan milletimizin sayi 150/000 ashib.

bir sira besici ve pasdarlar milletile hemderdlik ve hemreylik edibler.

Top of Form

Bottom of Form

 

 

80 mine yaxin Turk imam xiyavanin tutub.

100 nefere yaxin intizami mashinlara mindirildi

Azerbaycan bir olsun paytexti tebriz olsun shuari yer goyu buruyub

 

ساعت30/19

هزاران نفر در خیابان امام ارومیه با سر دادن شعارهای زیر انزجار خود را نسبت به اهانت اخیر روزنامه ایران و برخورد فاشیستی نیروهای امنیتی با تجمع آرام مردم خوی و تبریز ابراز کردند. شعار دهندگان در حالی که تعدادشان به چندین هزار نفر می رسد با سر دادن شعارهای

آذربایجان وار اولسون دشمن لری خوار اولسون

تورک دیلی رسمی اولسون

یاشاسین تبریز

یاشاسین آذربایجان

اولوم اولسون ساتقینا

یا آزادلیق یا اولوم

اولوم اولسون فاشیسته

آذربایجان بیر اولسون، مرکزی تبریز اولسون

و ...

خواهان استعفای وزیر ارشاد و عذر خواهی رسمی رئیس جمهور از ملت آذربایجان شدند. تجمع کنندگان ضمن همدردی با با مردم تبریز، اظهار داشتند که مردم ارومیه نیز همچون سایر شهرهای آذربایجان در کنار مردم تبریز به اعتراضات مدنی ادامه خواهند داد.

لازم به ذکر است که از چندین روز قبل فعالان سیاسی و فرهنگی ارومیه مردم را بدون بکار بردن خشونت، برای برگذاری تجمعی آرام فرا خوانده اند.

همچنین فرماندار ارومیه " قصابی آذر" با حضور در تجمع ضمن محکوم کردن اقدام روزنامه ایران از مردم خواست که به خانه های خود برگردند که تجمع کنندگان با رد این درخواست اعلام کردند که ملت آذربایجان تا رسیدن به حقوق حقه خود به اعتراضات آرام و مدنی خود ادامه خواهند داد.

اخبار تکمیلی متعاقباً ارسال خواهد شد

 

 

ردم در خیابان ایالت ارومیه اجتماع کرده اند

هم اکنون هزاران نفر در خیابان ایالت ارومیه اجتماع کرده اند.دقایقی پیش فرماندار شهر در میان مردم ئshy;اضر شده است. وی از شرکت کنندگان در تظاهرات تقاضا دارد که متفرق شوند.

تظاهرات در ارومیه آغاز شد

از ساعتی پیش تظاهرات مردم ارومیه در اعتراض به روزنامه ایران آغاز شده است.مردم با شعارهای ملی از خیابان امام ئshy;رکت کرده اند.بر اساس گزارشها لئshy;ظه لئshy;ظه تعداد شرکت کنندگان در تظاهرات افزایش می یابد.

http://qeydar.blogfa.com/

 

ارومیه به خون خواهی تبریز به پا خواست

 

ساعت 17:

خیابانهای عطایی، سیروس، امام و ایالت توسط نیروهای امنیتی و گارد ویژه بشدت محاصره شده است.

دسته دسته از مردم شهر به سمت این خیابانها در حال حرکت هستند. تعداد مردم لحظه به لحظه زیادتر می شود. نیروهای امنیتی مانع از حرکت مردم به سمت این خیابانها و مرکز شهر می شوند ولی تعداد مردم لحظه به لحظه زیادتر می شود. هنوز مراسم آغاز نشده است. با توجه به قیام دیروز مردم تبریز و سایر شهرهای آذربایجان، شهر ارومیه نیز شاهد حماسه ای دیگر خواهد بود.

در حدود 50 دقیقه قبل 6 نفر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده اند که هنوز اسامی این افراد مشخص نیست.

لازم به ذکر است که همزمان با مردم ارومیه، مردم شهرهای مرند و قوشاچای نیز در اعتراض به اهانت روزنامه ایران به ملت آذربایجان تجمع اعتراضی خواهند داشت.

 

اخبار تکمیلی متعاقباً ارسال خواهد شد.