توصیه فعالین اورمیه ای به مردم این شهر در آستانه برگزاری تجمع

در مقابل دفتر روزنامه ایران

 

در حالی که تنها دو روز به برگزاری تجمع اعتراض آمیز مردم شهر اورمیه در مقابل دفتر نمایندگی روزنامه ایران باقی مانده است، فعالین حرکت ملی آذربایجان بر پرهیز از هرگونه اقدامی که موجب امنیتی شدن فضا و به خشونت کشیده شدن تجمعات می گردد تاکید کرده اند.این در حالی است که اطلاعیه های دعوت به حضور در روز سه شنبه در مقابل دفتر روزنامه ایران واقع در خیابان عطایی کوی صحیه، به شکلی گسترده در سطح شهر پخش شده است.

بنا بر خبر های رسیده این فعالین معترضین را از انجام هر گونه حرکتی که باعث گردد این اعتراضات با سرکوب دولتی مواجه گردد بر حزر می دارند. این در حالی است که در تجمعی که روز گذشته و به صورت خودجوش در اورمیه برگزار گردید سه تن از سوی مامورین انتظامی دستگیر شده اند.هنوز ازهویت دستگیر شدگان خبری دریافت نشده است.از شهرستان ماکو نیز خبر میرسد که امروز پنج نفر به نامهای صابر بیت اللهی، بهمن نصیرزاده، علی حسین نژاد، علی حلمی و محسن دمیرچی دستگیر شده اند.

هم چنین حجت الاسلام حسنی امام جمعه اورمیه در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن اظهار ناراحتی از اقدام روزنامه ایران اعلام داشته است که اخبار و نامه هایی حاوی اعتراض به این اقدام به دستم رسیده که به موقع در مورد آن صحبت خواهم کرد.

 

م.اورومچو

31 اردیبهشت 1385