فوري فوري : سپاه پاسداران جلسه سينين سونوجي

جمعه 5 خرداد 1385 1:52 ق.ظ

آچار کلمه لر : سپاه پاسداران, جلسه , آذربايجان

 

- ملتين آدينا سلاح چيخاردسينلار.
۶- گلجک گونلرده آذربايجانين شهرلرينده چاتيشما و پارتلاما يارادسينلار.
۷- گوستريلري گرگينليگه چويريب٫ دولتي و شخصي مايملکه ضرر وريلسين (يانقين و داشلامالار)
۸- تبريز شهرينه اؤزل گؤجلر سوک اديلسين و آذربايجانلي مودورلر نظارت آلتيندا قالسينلار (گيزلي سرويس)
۹- جمهوري اسلامينين ليدري ٫ علي خامنه اي آذربايجانليلاري ساکن اولماقا چاغيرسين و خارجي قوه لري قيناسين (رواني ساواش)

 

آلديغيميز خبرلر اساسيندا سپاه پاسداران ٫ يوکسک مقاملاريني توپلانتيه چاغيرميشدي. بو توپلانتينين سونوجي خلاصه اولاراق بيزيم اليميزه چاتيب:

۱- ده ييشيک ارگانيزاسيونلار (بسيج ٫ انتظامي ٫ قره يخه و شهري قوه لر) آيري آيري اکيپ لر ايله گزيب و توتوقلاديقلاريني ده ييشيک يرلره گوتورسونلر.
۲- توتوقلانانلار بير يرده ساخلانماييب و يرلري تز تز ده ييشيلسين.
۳- حرکتين تانينميشلاريني هله ليک سربست بوراخسينلار.
۴- فيلم و عکس توپلاييب و مرکزه (تهران) گونده رسينلر.
۵- ملتين آدينا سلاح چيخاردسينلار.
۶- گلجک گونلرده آذربايجانين شهرلرينده چاتيشما و پارتلاما يارادسينلار.
۷- گوستريلري گرگينليگه چويريب٫ دولتي و شخصي مايملکه ضرر وريلسين (يانقين و داشلامالار)
۸- تبريز شهرينه اؤزل گؤجلر سوک اديلسين و آذربايجانلي مودورلر نظارت آلتيندا قالسينلار (گيزلي سرويس)
۹- جمهوري اسلامينين ليدري ٫ علي خامنه اي آذربايجانليلاري ساکن اولماقا چاغيرسين و خارجي قوه لري قيناسين (رواني ساواش)
۱۰- باشقا گزئته لر هله ليک آذربايجانلي تورکلره اهانت اتمسينلر يوخسا يوموشاق تنبيه آلاجاقلار.

خبرلرين آردي گلينجه يايينلاناجاق

.

 

 

بيانيه جنبش دانشجوئي آذربايجان

در آستانه تجمع ميليوني روز يکشنبه هفتم خرداد مقابل مجلس شوراي اسلامي

  ملت شريف، قهرمان و آزاده آذربايجان!

  شما با وحدت و يکپارچگي بي‌نظير خود توانستيد صداي برحق و مظلومتان را به گوش دنيا برسانيد و همه رسانه‌هاي خارجي و بين‌المللي را متوجه خواسته‌ها و مطالبات ملي خود نماييد، ما فرزندان دانشجوي شما به همه مبارزان راه آزادي، شرف، حيثيت درود فرستاده و با ذکر نکاتي چند همه شما را به حضور پرشکوهي ديگر درمقابل مجلس شوراي اسلامي فرامي‌خوانيم.

1.      ملت آذربايجان نزديک به يک قرن است که تحت استيلاي شونيزم فارس قرارداشته و بسياري از ثروتهاي مادي و معنوي خود را در طول ساليان گذشته از دست داده است. اين ملت عليرغم اينکه در هر زماني اکثريت جمعيت ايران را تشکيل داده اما متاسفانه تحت سياست آسيميلاسيون شونيزم فارس حتي نتوانسته از ابتدائي‌ترين حقوق خود که همانا خواندن و نوشتن به زبان مادري خود است بهره‌مند گردد. ساليان سال است که اين ملت به عنوان شهروندي درجه دو تلقي شده و در معرض کثيف‌ترين سياستهاي نژادپرستانه قرار داشته است. اما ديگر دوران تحميق ملتها در زندان بزرگي بنام ايران سپري شده است. ملت آذربايجان به حدي از شعور ملي رسيده است که در خيابانهاي تهران، تبريز، اروميه، اردبيل، زنجان، خوي، مراغه، مرند، بناب، اهر و ... به خيابانها ريخته و حقوق ملي خود را باصدايي رسا به گوش جهان مي‌رساند.

2.      طي روزهاي گذشته رشادتها و قهرماني‌هاي شما ملت شريف باعث دست‌پاچگي رژيم شونيستي جمهوري اسلامي شده و آنها را مبهوت و حيرت‌زده نموده است. رسانه‌هاي داخلي سعي بسياري در انحراف اين حرکت اصيل خودجوش و مردمي شما داشته و به زعم خود با ترساندن جوانان و دستگيري بعضي از جوانان و شهيد نمودن چندين هموطن قصد به فراموشي سپردن مطالبات ملي و انساني شما را دارد. جنبش دانشجوئي آذربايجان از همه هموطنان درخواست مي‌نمايد طبق اعلام قبلي با حضوري ميليوني در مقابل مجلس شوراي اسلامي سياستهاي رژيم را محکوم نمايند.

3.      ملت آذربايجان با حداقل جمعيتي سي ميليوني بعنوان يک اکثريت تورک مطرح بوده و رسمي‌شدن زبان اين ملت يک خواسته‌اي کاملا طبيعي و قانوني است. برعکس غيررسمي نمودن زبان تورکي نشانگر سياست شونيستي حاکم بر ايران است. ما با حضور ميليوني خود از هويت ملي و تورکي خود دفاع نموده و به دنيا خواهيم گفت که ما نه تنها اقليتي بيست و پنج درصدي نيستيم بلکه اکثريتي هستيم که در معرض سياست‌هاي نژادپرستانه حاکميت قرار داريم. مجلس بايستي ضمن ايجاد تغييرات قانوني لازم امکان رسمي شدن زبان تورکي را فراهم نموده و اسباب تدريس اين زبان را از مدرسه تا دانشگاه فراهم نمايد.

4.      ما ضمن تاييد کليه بيانيه‌هاي صادر شده از سوي دانشجويان دانشگاه‌هاي مختلف و مجمع دانشگاهيان آذربايجان و ضمن تاييد خواسته‌هاي آنها کليت جنبش دانشجوئي و ملت شريف آذربايجان را به اتحاد و همبستگي بيشتر فرامي‌خوانيم. ما سياست تفرقه‌افکنانه رژيم را با وحدت و همدلي بي‌نظير خود با شکست مواجه خواهيم ساخت. جنبش دانشجوئي و حرکت ملي آذربايجان به حدي از بلوغ و بالندگي رسيده است که براحتي در دام تفرقه‌اندازان نخواهد افتاد. همچنانکه قبلا نيز متذکر شده‌ايم دردها و احساسات مشترک، ما را به هم پيوند مي‌دهد. شعارهاي کاملا هماهنگ تجمعات دانشجوئي در روزهاي گذشته خود دليل محکمي بر اثبات اين مدعاست.

1.      ما معتقد به مبارزات مدني فعال و گسترده بوده و هر گونه رفتار خشونت‌آميز را به مصلحت حرکت ملي آذربايجان نمي‌دانيم. بنابراين ضمن تاکيد بر احقاق حقوق ملي و حق تعيين سرنوشت براي ملت آذربايجان در روز هفتم خرداد  شعارهاي معمول و مقبول حرکت ملي و جنبش دانشجوئي آذربايجان را در مقابل مجلس شوراي اسلامي سرخواهيم داد.

2.      نمايندگان به اصطلاح ملت آذربايجان بايستي بدانند که هرگز نخواهند توانست براي اين ملت بزرگ هويت ساخته و پرداخته شونيزم فارس زير عنوان آذري زبانان را قالب کنند. اين ملت يکصدا مي‌گويد «هاراي هاراي من تورکم» و شما مجبور به قبول اين هويت هستيد. نمايندگان خائني که جوانان آذربايجان را تهديد به اعدام مي‌کنند لياقت نمايندگي ملت آذربايجان را ندارند و بايستي هرچه سريعتر ضمن عذرخواهي از اين ملت استعفاي خود را اعلام نمايند.

3.      تمامي زندانيان سياسي آذربايجان و بويژه بازداشت شدگان حوادث اخير بايستي سريعا و بدون هيچ قيد و شرطي آزاد و به آغوش خانواده‌هاي خود باز گردند.

4.      ما تمامي تورکهاي آزاده‌اي را که داخل سيستم امنيتي و انتظامي حکومت هستند به صفوف ملت آذربايجان فرا مي‌خوانيم. ملت آذربايجان با آغوشي باز از نيروهاي باغيرت تورک که هنوز به اصالت خود باور داشته و به آن احترا مي‌گذارند استقبال خواهد نمود.

5.      ما ملت آذربايجان را همگام با دانشجويان به ادامه اعتراضات مدني خود و بويژه برگزاري مراسم ميليوني در قلعه بابک فرا مي‌خوانيم. ما هشدار مي‌دهيم در صورت هرگونه ممانعت از حضور ملت آذربايجان در قلعه بابک و ادامه بازداشت‌ها و تهديدات امنيتي  ملت آذربايجان مراسم قلعه بابک را با قدرت بيشتر در داخل شهرها برگزار خواهد نمود و مسئوليت هرگونه عواقب آن راسا بر عهده رژيم مي‌باشد.

6.      از چندين سال گذشته امکان هرگونه فعاليت فرهنگي و سياسي از نخبگان و دانشگاهيان آذربايجان سلب شده است. فعاليت سياسي و فرهنگي حق مسلم ملت و نخبگان و دانشگاهيان آذربايجان است. حکومت بايستي هرچه سريعتر پرونده گروهها و احزابي را که خواهان فعاليت بوده‌اند مجددا بررسي نموده و اجازه فعاليت رسمي به آنها داده شود.

7.      حرکت ملي آذربايجان يک حرکت کاملا مدني، دمکرت و صلح‌آميز بوده و هيچ طيف گروه و جناحي چه در داخل و چه در خارج حق مصادره آنرا ندارد.

8.      در پايان از همه دانشگاهيان و ملت آذربايجان مي‌خواهيم که در مراسم روز هفتم خرداد صرفا با شعارهاي تورکي و انگليسي با مضمون ملي هر گونه احتمال سو استفاده از حرکت ملي را با شکست مواجه سازند.

والسلام

پنجشنبه چهارم خرداد يک هزارو سيصدو هشتاد و پنج

گله‌جک بيزيمدير!

 

با شرکت فعال در تجمع بزرگ مقابل مجلس  شعور ملی و سیاسی خود را به نمایش بگذاریم

روزنامه حکومتی "ايران" که  در راستاي اهداف و سياستهاي  فاشیستی و پان فارسی حرکت می کند، در شماره روز جمعه 12 ماه مه " با نشان دادن کودکی که به زبان فارسی با یک سوسک صحبت می کند. سوسک که نماینده ترکها است به دلیل ندانستن زبان فارسی به ترکی می پرسد نمنه"! ایران  می پرسد: (چه کنیم که سوسکها سوسکمان نکنند)؟  این روزنامه دولتی براي از بين ‌بردن نسل ترکها  با ارائه دادن چندین روش، بی شرمانه آورده است: "چون سوسک (ترکها) نجاستخوارهستند و از مستراح تغذيه مي‌کنند لذا پيشنهاد مي‌شود براي نسل ‌کشي اين حشرات موذی، فارسها به توالت نروند و در فضاي باز قضاي حاجت کنند".

http://www.oyanish.org/395.htm

 

 این اهانت چرکین ، کثیف و نژاد پرستانه روزنامه دولتي ایران به ترکها نه اتفاقی و نه تصادفی است. سیاست توهین و تحقير به  ترکان را رژيم پهلوی درايران پایه گذاری کرد و وارث آ ن جمهوری اسلامی تحت لوای اسلام توهین و تحقير و سرکوب ترکها  را با شدتی دو چندان  در مرکز سیاستهای خود قرار داده است.

 

در پي اهانت  وقیحانه روزنامه دولتي "ایرن" به ترک‌ها موج گسترده‌اي از تظاهرات  واعتراض‌ها استانهای ترک نشین ایران بخصوص شهرهای آذربایجان را فرا گرفته است. رزیم فاشیست و ترک ستیز ایران اعتراضات آرام و مدنی مردم تبریز، ارومیه، سولدوز، زنجان، ارده بیل، مرند و ... را وحشیانه سرکوب کرد و به خاک و خون کشید.

 

دراعتراض به اهانت بی شرمانه روزنامه حکومتی "ایران" به حمایت از شهرهای به پا خواسته جان آذربایجان و برای رسميت يافتن زبان ترکي با حضور سراسري ترک‌ها از تمام نقاط ايران روز يکشنبه 7 خرداد ساعت 10 مقابل مجلس شوراي اسلامي واقع در بهارستان تجمع بزرگی برگزار می شود.

 

ما از تمام اقشار ترکهای خوراسان بویزه جوانان می خواهیم  با شرکت فعال در این تجمع بزرگ شعور ملی و سیاسی خود را به نمایش بگذارند.

 

برای آگاهی بیشتر با استفاده از فیلتر شکن به سایت های زیرمراجعه فرمایید.

 

www.oyanish.org

www.gamoh.org

www.azadtribun.net

 

یاشاسین تورکلر

یاشاسین جان آذربایجان

 

" اویانیش"  سازمان بیداری ترکهای خراسان

25-05-2006

 

 

 

سيواس ائللرينده سازيم توتوشور
سؤز توتوشور٫ جانيم توركو توتوشور
پير سولطانلار اؤلمه ز٫ مينلر يئتيشير
آخار گله ر جانلار٫ تاريخ توتوشور.

(در سرزمين سيواس٫ سازم شعله ميكشد٫
سخن شعله ميكشد٫ ترانه هاى نازنين تركى شعله ميكشد٫
پير سلطانها هرگز نميميرند٫ هزاران جان ميشوند
و جانها مانند سيل روان٫ تاريخ شعله ميكشد.)

پير سولطانلار اؤلمه ز٫ ديريله ر بير گون
قانايان يارالار سريله ر بير گون
هئچ تؤكوله ن قانلار قالار مى يئرده؟
حق ائده ندن حئساب سورولار بير گون.

(
پيرسلطانها نميرند٫ روزى زنده خواهند شد
زخمهاى خونچكان٫ روزى مرحم خواهند يافت
آيا خون بناحق ريخته شده هيچ بر زمين ميماند؟
البته كه روزى از آنانكه بايد٫ حساب پرسيده خواهد شد.)

Alireza Farshi Yekenli <anaoglu@yahoo.com> wrote:

 

پیکر مطهر شهید وطن،فرزاد اسد پور، در اورمیه ظهر امروز در این شهر تحت تدابیر شدید امنیتی و فقط با حضور پدر و مادر شهید تشییع شد.ماموران مانع حضور عده کثیری در این مراسم شدند.
ماموران با ارعاب و تهدید از خانواده این شهید خواسته اند علت مرگ فرزندشان را فاش نکنند.
فدایی وطن

-----------
گفته می شود:
نام احتمالی سه شهید قیام یکم خرداد در تبریز به این صورت باشد
1.
خلیل افقی
2.
وحید باورنیا
3.
جمشید زنجان

شهيدان راهتان را ادامه خواهيم داد

شهيدان روز پنج شنبه سولدوز (نقده ) : 4/3/85

1-شهيد يحيي نوروزي
2-
شهيد سيروس آذريون
3-
شهيد عسگر شكاري
4-
شهيد عليرضا قلي پور
5-
شهيد رزاقي
6-
شهيد همت اسم زاده
7-
شهيد فتحي پور
8-
شهيد عزتي
9-
شهيد نوجوان 15 ساله

اولين شهيد راه وطن در مشكين شهر :

شهيد جلال عابدي

درگيري در مشكين شهر ادامه دارد . بيمارستانها پر از مجروحين مي‌ باشد

Azərbaycan Başın Sağolsun


اخبار ساعت 22:00

مجروحين روز 5 شنبه 4 خرداد 85 شهر سولدوز ( نقده ) :

1-حسين صنعتي
2-
مهدي عزيزي
3-
حسين مرامي
4-
بهرنگ داغستاني
5-
حسين پير آلا گوز
6-
فرهاد پيرمحمدي
7-
شهرام نوروزي
8-
زينال ريماز
9-
يحيي نوروزي
10-
ايوب محبوبي
11-
حسين مرادي
12-
بهرنگ افشاني
13-
علي ابراهيمي
14-
محمد محمدي

 

 

شهيدان راهتان را ادامه خواهيم داد

شهيدان روز پنج شنبه سولدوز (نقده ) : 4/3/85

1- شهيد يحيي نوروزي

2- شهيد سيروس آذريون

3- شهيد عسگر شكاري

4- شهيد عليرضا قلي پور

5- شهيد رزاقي

6- شهيد همت اسم زاده

7- شهيد فتحي پور

8- شهيد عزتي

9- شهيد نوجوان  15 ساله

10- فرزاد اسدپور

اولين شهيد راه وطن در مشكين شهر :

شهيد جلال عابدي

درگيري در مشكين شهر ادامه دارد . بيمارستانها پر از

مجروحين مي‌ باشد

Azərbaycan Başın Sağolsun


 

اخبار ساعت 22:00

مجروحين روز 5 شنبه 4 خرداد 85  شهر سولدوز ( نقده ) :

1-حسين صنعتي

2-مهدي عزيزي

3-حسين مرامي

4-بهرنگ داغستاني

5-حسين پير آلا گوز

6-فرهاد پيرمحمدي

7-شهرام نوروزي

8-زينال ريماز

9-يحيي نوروزي

10-     ايوب محبوبي

11-     حسين مرادي

12-   بهرنگ افشاني

13-     علي ابراهيمي

14-      محمد محمدي

 

 تبریزین شهیدلریندن ایکیسینین آدی الیمیزه چاتیب

1- محمد پاکروان

2- رضا میر آقاپور درویشی

3-وحید باور نیا

 

اورمودان

1-صمدپور

 

 

 

 

تبريزيمده عصيان وار

 

کؤزلرينده قان ياش وار

باشين اوسته مين داش وار

دئييرسن بس قارداش وار

سيل گؤزلرين آغلاما

سن هاميني اوياتدين

اولمويا اؤزون ياتدين

تبريزي کيمه ساتدين

سيل گؤزلرين آغلاما

اورگينده يارا وار؟

گؤينگينده قارا وار؟

ائل ايچينده سارا وار!

سيل گؤزلرين آغلاما

تبريزيمده عصيان وار

عصيانلارا قوربان وار

يارالارا درمان وار

سيل گؤزلرين آغلاما

تبريزيمين گؤزون سيل

آغلاما دور دردين بيل

قالخ آياغا حاققين آل

سيل گؤزلرين آغلاما

ياراشماز آغلاماق بيزه

يارالار باغلاماق بيزه!

ائل اوچون چاغلاماق بيزه

سيل گؤزلرين آغلاما

 

Oxtay HUSEYNI

 

 

قاراداغدان خبرلر

1- اهرده بوگون آذربايجانين اعتراض سسي داواملي اولاراق آخشام ساعات 7-دن باشلاندي. بو اعتيراض يالنيز خياوانلاردا يوخ، بوتون کوچه لرده قاباريق شکيلده داواملي اولدو. بو ييغينجاقدا وئريلن شعارلاردان بيري "بيز بابکين سربازي ييق              اؤلمه يه بيز راضي ييق" اولدو.

آلديغيميز خبرلره گؤره بو مدني اعتيراضدا اوتوز نفر توتوقلانيب کي اونلارين بيريسي "ابراهيم کارکر" دي. خبرلرين آردي وار...

2-کليبردن آلديغيميز موثق خبرلره گؤره صاباح 5/3/85 اؤيرنجيلرين آکسيياسين و يا باشقا هر حرکتين قاباغي آليناجاق. بو خبري کليبرين آزاد بيليم يوردونون مسئوللارينين بيري کي ايسته مه دي آدي چکيلسين بيزه چاتديردي و هابئله خدآفرين منطقه سينده بوتون فعاللار اطلاعات طرفيندن جيددي شکيلده تهديد اولونوبلار. خبرلرين آردي وار...

 

 

 

امير کاظمی   ابراهيم دشتی   اسماعيل حيدر اوغلو    توتولوبلار

 

 

 

 

دهها شهيد و زخمي در تظاهرات نقده

 

اسامي برخي از شهيدان به قرار زير است؛

توحيد آذريون، حسين فتحي پور، همت اسم زاده، محمد علي جنت نيا و عسگر قاسمي

 

 

دهها هزار تن از مردم نقده ديروز در ادامه اعتراضات گسترده ملت آذربايجان به خيابانها ريختند.تظاهرات از خيابان فتوحي آغاز با حركت به سمت اداره ارشاد ادامه پيدا كرد.بنا به اخبار رسيده اعتراضات مدني مردم با دخالت نيروهاي نظامي و فرماندار نقده به آشوب كشيده شد.معترضين  به فرماندار كه از مردم تقاضا كرد شعارهاي ديكته شده از طرف وي را بدهند، اجازه ادامه سخنراني نداده و با پرتاب سنگ به اتومبيل حامل فرماندار كه مجهز به بلندگو بود، حمله كرده و او را به شدت كتك زدند. با متواري شدن معين زاده فرماندار نقده به داخل اداره ارشاد اتومبيل وي وا‍ژگون گشته و به آتش كشيده شد. نيروهاي ضد شورش نيز با مشاهده خشم مردم به اداره ارشاد پناه برده و از آنجا معترضين را با گاز اشك آور مورد حمله قرار دادند.  در نتيجه تظاهر كنندگان با سر دادن شعار به سمت فرمانداري حركت كردند اما در آنجا با تير اندازي مأمورين كه به شهيد و زخمي شدن دهها تن انجاميد مواجه شدند. عده اي از معترضين با مشاهده اوضاع به طرف اداره ارشاد برگشته آنجا را به آتش كشيدند. نقده هنوز نا آرام است. 57 نفر از زخمي ها به اورميه منتقل شده اند و حال 17 نفر بسيار وخيم گزارش شده است. از تعداد شهيدان اطلاع دقيقي در دست نيست. اسامي برخي از شهيدان به قرار زير است: توحيد آذريون، حسين فتحي پور (دانش آموز دوم دبيرستان)، همت اسم زاده، محمد علي جنت نيا( شصت و پنج ساله) و عسگر قاسمي.

شاهدان عيني از شهادت نوجوان 12 ساله اي كه با اصابت گلوله به گلو كشته شده است خبر داده اند. يك سرهنگ نيروي انتظامي آغاز كننده تير اندازي به سمت معترضين بودي است، اسم اين خائن به ملت آذربايجان قلي يوسف زاده مي باشد كه سابقه خوبي در بين مردم نقده نداشته است.

م. اورومچو

5 خرداد 1385- اورميه

 

Azerbajdzjan-turkar i Iran reser sig mot den persiska apartheidregimen

 

Oroligheter har blossat upp i olika delar av Iran sedan man i en iransk dagstidning publicerat så kallade skämtteckningar i vilka man driver med den Azerbajdzjan-turkiska befolkningsgruppen i Iran.

 

Azerbajdzjan-turkarnas antal i Iran beräknas uppgå till uppemot 35 miljoner – med andra ord utgör gruppen den största etniska gruppen i landet. Den institutionella rasismen i Iran har länge slagit hårt mot den Azerbajdzjan-turkiska befolkningsgruppen, och den senaste tidens skämtteckningar utgör ytterligare exempel på så kallade skämt som riktar sig mot Azerbajdzjan-turkarna i Iran. Den senaste tidens publikationer har lett till massiva demonstrationer runt om i Iran, och enligt rapporter från staden Tabriz i provinsen Azerbajdzjan har idag, den 22 maj 2006, uppemot 250 000 deltagit i demonstrationer runtom i staden. Även i den iranska huvudstaden Teheran, och i ett antal andra städer, har demonstrationer ägt rum – demonstrationer som i hög utsträckning letts av studenter som har för avseende att fortsätta med massmötena. Demonstranterna har mötts av militär och polis som slagit till med våld, och minst en person rapporteras dödad, medan ett flertal rapporteras skadade.

 

Omvärlden har länge blundat för den Azerbajdzjan-turkiska befolkningsgruppens situation i

Iran. Uppemot 35 miljoner människor görs dagligen till åtlöje i det egna landets medier. Hur länge till skall omvärlden fortsätta att blunda? I Iran utgör rasism som riktar sig mot den Azerbajdzjan-turkiska gruppen en daglig företeelse. 35 miljoner människor har inte rätt att studera på sitt eget språk. 35 miljoner människor har inte rätt till värdig behandling, ens på eget territorium, utan miljontals människors självkänsla nedtrampas dagligen – något som sker i statlig regi. Hur länge till skall omvärlden fortsätta tiga? Hur länge till skall det Azerbajdzjan-turkiska folkets kamp för värdig behandling ske inom murarna för det land som kallats ”de förtryckta folkens fängelse”, utan stöd och erkännande från omvärlden?

 

I protest mot den persiska chauvinismen och som stöd för de hundratusentals människor i Iran som söker höja sina röster mot den – människor vars liv utgör en daglig kamp för att få behandlas med värdighet, en kamp för mänskliga rättigheter – kommer fredag den 26 maj 2006, klockan 15:00, en demonstration att äga rum på Mynttorget i Stockholm. Senare samma dag, klockan 17:00, anordnas även en demonstration utanför den iranska ambassaden på Lidingö.

 

Azerbajdzjanska Riksförbundet i Sverige

Ordförande

Ali Mullazade

Tel: 0703731535

 

Viceordförande

Said Azizy

070982000

info@azfi.org

 

Kontaktperson

Settar Sevigin

Tel:0707150117

sayin.sevigin@telia.com