فردا دانشجویان دانشگاه آزاد مراغه کلاسها را تعطیل میکنند وتحصن میکنند

دانشجویان دانشگاه آزاد مراغه قصد دارند از ساعت 13 روز دوشنبهاول خرداد85 در اعتراض به اهانت روزنامه ایران به ترکها از حضور در کلاسهای درس اجتناب کنند وبه اعتراض به این  امر بپردازند

این دومین روزی است که دانشگاهیان مراغه در اعتراض به توهینهای مکرر روزنامه ایران اقدام به برگزاری تجمع اعتراض آمیز میکنند.

همچنین ریاست دانشگاه امروز جهت فریب دانشجویان اطلاعیه ای بی نام ونشان منتشر نمود وبه دانشجویا ن خبر از موکول شدن تحصن به هفته آینده داد که این امر با هوشیاری دانشجویان وپخش بیش از 1000 نسخه تراکت برای دعوت به شرکت در تجمع وتعطیلی کلاسها تا اطلاع ثانوی خنثی شد

 

 

عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد

یکی از روزنامه های رسمی جمهوری اسلامی موسوم به " ایران" در روز جمعه 12 ماه مه خود که در دشمنی با ملت کبیر تورک، زبانزد عام و خاص است عقده های کثیف راسیستی و ضد بشری خود را در شکل " کاریکاتور" مشمئز کننده ای به نمایش گذاشته است.

 

http://www.oyanish.org/395.htm

 

چاپ این" کاریکاتور" فی الواقع نشان دهنده عقده های تاریخی قومی است که صدها سال تحت حمایت و در زیر سایه سخاوتمند سلاطین و ملت کبیر تورک حیات حاشیه ای خود را ادامه داده است.

 

لبته این اولین بار نیست که سیستم حاکم و جیره خواران قلم بدست آن ، ملت تورک را مورد توهین و حتاکی خود قرار می دهند و آخرین بار نیز نخواهد بود. ااین " کاریکاتور" انعکاس نظرات واقعی نژاد پرستان حاکم بر ایران است. این " کاریکاتور" مسئله بسیار مهمی را به ملت تورک نشان داد و آن دشمنی و کینه تاریخی است که قوم فارس علیه ترکها درخود می پروراند. که به شکل سیستماتیک از طرف حاکمیت نژاد پرست و تشکیلات و گروههای به اصطلاح اپوزسیون فارس تئوریزه شده و می شود.

 

در عین حال این " کاریکاتور" آخرین توهمات و خوش باوری های بعضی از محافل و گروههای تورک را که تصور می کردند می توانند در کنار قوم فارس حق و حقوق ملی و انسانی خود را تامین نمایند را نیز بر باد داد.

 

ملت تورک دشمنان قسم خورده خود را شناخته و دیگر فریب خزعبلاتی از قبیل " ملت ایران"، " ملت واحد" و " امت اسلامی ایران" ... را نخواهند خورد و حرکت تورکهای ایران و بخصوص آذربایجان درچند روز اخیر که اکنون نیز ادامه دارد، نشان دهنده این واقعیت آشکار می باشد.

 

ما به عنوان بخشی از نهضت ملی تورک، از ملت کبیر تورک میخواهیم که با اعتراضات سراسری خود "ایران" را به گورستان نژاد پرستان آریایی و فاشیست های فارس تبدیل نمایند.

 

یاشاسین اولو تورک میللتی!

یاشاسین آذربایجان تورکلری!

یوخ اولسون فارس شوونیستی!

 

"اویانیش" سازمان بیداری تورکهای خوراسان

21-05-2006

 www.oyanish.org

 

 

تجمع دانشجویان قزوین دردانشگاه بین المللی قزوین

 

زلزله یاشاسین آذربایجان امروز دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین را به لرزه انداخت گروهی از دانشجویان تورک دانشگاه آزاد٬دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین امروز در دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین اعتراض خود را نسبت به اقدام شوو نیستی روزنامه ایران نشان دادند در این جمع که بیش از 400نفرمی شدند دانشجویان معترض توقیف این روزنامه و مجازات عاملین این اقدام را خواستار شدند.

شعارهای مراسم از این قرار بود:

اولوم اولسون شووونیسته - هارای هارای من تورکم- مرگ بر آپارتاید - آذربایجان اویاخدی کیملیگینه دایاخدی آذربایجان یاتمیییب کیملیگینی ساتمیییب - در اخر این تجمع نامه سرگشاده دانشجویان به وزیر ارشاد قرائت شد سپس بیانیه پایانی دانشجویان خوانده شد و در آخرین قسمت برنامه روزنامه ایران به آتش کشیده شد و سرود یاشا یاشا آذربایجان در دانشگاه طنین انداز شد.

لازم به ذکر است که دیروز گروهی از دانشجویان جهت اخذ مجوز تخصن خود اقدام کردند که پاسخ منفی رئیس دانشگاه را در برداشت ولی دانشجویان بی اعتنا نسبت به این مسئله تحصن امروز خود را انجام دادند.

 

 

بیانیه دانشجویان دانشگاه آزاد قزوین

 

آقای کاریکاتوریست هدف شما چیست؟

آقای کاریکاتوریست شعور سیاسی اولین عامل جهت گام نهادن در مکتب خبر رسانی و آگاه سازی است.آیا شما از این موهبت برخوردارید؟

آیا توهین به اقوام ایرانی برای همکیشان شما هنر محسوب می شود؟

کاغذ از اینکه باید اراجیف ذهن شما را به دوش بکشد رنگ به رخسار ندارد،قلم از اینکه باید واسط فکر شما و کاغذ باشد شرمسار است.

آیا شما در مفهوم خلقت اندیشیده اید؟ اندیشیده اید که چرا خداوند انسان ها را با رنگ های مختلف و زبان های گوناگون آفریده است؟اصلاً آیا شما خدا را می شناسید؟

آیا فکر می کنید کمی باید فکر کنید،کمی باید خجالت بکشید؟

 

حرف آخر:

ما دانشجویان ترک زبان آذربایجان به شما پیشنهاد می کنیم،اندیشه پیشه کنید.

تجربه جهانی ثابت کرده است:

-        انسان های کوچک به یکدیگر می پردازند.

-        انسان های متوسط به وقایع می پردازند.

-        انسان های بزرگ ایده می سازند.

-        حال شما جزء کدام دسته اید؟ شاید چون از شعور بسیار بسیار بالایی برخوردارید در هیچ دسته ای نگنجید.بیاندیشید!

یاشاسین آذربایجان

جمعی از دانشجویان آزاد قزوین

 

bugunn miyanali aydinlarimiz va azad biliyurdunun usaglari bir yigincagda istirak ederak fasisti siyasetleri mahkum etdiler

yigncag saat 12 _14 biliyurdun muhavatesinde baslanib ve beyyaniye oxundu ve iran jurnali oda cekilerek oyrenciler suar verib ve milletimizi birlesmeye cagirdilar

sat 14de oyrenciler fermandariye sari tazahoorat edib ve bu tohini mahkoom etdiler farmandar milleti talara yigib dedi bizde siz kimi bu isden narahatik ve tekce derginin uzr istameyi kafi ola bilmez gerekdir iran dergisi muhakime olub ve azerbaycan milleti bundan xeberi olsun camaatin sayi 1000 nefer olardi

akizleri ve yeni xabarleri gozleyin