توجه... توجه

 

پیام مقاومت عباس لسانی به ملت آذربایجان از زندان رژیم آپارتاید:

اگر بمیرم فدای ملت آذربایجان خواهم شد!

 

 The image “http://x5.freeshare.us/114fs197520.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.

 

عباس لسانی، شیرمرد غیور تورک، طی پیامی خطاب به ملت کبیر آذربایجان از زندان رژیم آپارتاید در اردبیل اعلام داشته است:

 

 

" منیم (یئمک و سو)اعتیصابیمین اساس مقصدی، آذربایجان میللتی نین سسی نی دونیایا چاتدیرماقدیر. بو یولدا اؤلسم ده، آذربایجان شهیدلرینه و میللتینه قوربان اولورام"

 

**************

" مقصد اساسی من از اعتصاب(غذا و آب)، رساندن صدای ملت آذربایجان به (گوش) جهان است. اگر در این راه بمیرم، فدای شهدا و ملت آذربایجان خواهم شد "

 

 

در تاریخ 6 خرداد ماه، در ادامه سلسله قیامهای ملت آذربایجان در شهرهای مختلف تورک نشین و بدنبال نطق آتشین عباس لسانی، قیام پر شور و شعور دویست هزار تن از اهالی غیرتمند اردبیل علیه آپارتاید فارس آغاز گردید. این قیام بی شک مردمی ترین، مدنی ترین و گسترده ترین اعتراض تاریخ اهالی شرق آذربایجان علیه استبداد، اشغال و استعمار بیگانگان محسوب می شود.

لسانی در تاریخ 13 خرداد ماه به منزل رفت. ساعاتی از حضور وی در خانه نگذشته بود که هجوم وحشیانه بیش از 30 مامور مسلح به حریم شخصی او آغاز شد. مامورین با شلیک تیر و ایجاد فضای رعب و وحشت، اقدام به شکستن درب منزل دربرابر چشمان وحشت زده همسر و سه فرزند خردسالش نمودند. آنها با حمله به لسانی، او را ضرب و شتم کرده و به زندان اردبیل منتقل نمودند.

لسانی از بدو زندانی شدن، اقدام به اعتصاب غذا کرده است. او اکنون در 50 مین روز اعتصاب غذا و 14 مین روز اعتصاب آب، قرار دارد.

مادر صبور و همسر مقاوم عباس لسانی که چندی پیش موفق به ملاقات با این فرزند جانفشان آذربایجان در زندان اردبیل شده اند اظهار می دارند: "عباس بیش از 30 کیلو گرم وزن کم کرده است. او به شدت رنگ پریده شده و قادر به نشستن بر روی صندلی نیست. وی پیوسته در بهداری زندان تحت سرم قرار دارد. اگر اعتصاب غذای عباس ادامه پیدا کند او دچار لطمات خطرناک و جبران ناپذیری خواهد شد. متاسفانه مقامات زندان نسبت به اوضاع عباس بی تفاوت هستند!"

در حال حاضر همراه با عباس لسانی 15 تن دیگر از فرزندان شریف و فداکار اردبیلی در زندان این شهر دراسارت هستند.به دلیل شیوع بیماری آنفولانزا در بند، همهمحبوسین، بدون اینکه امکان درمان داشته باشند مبتلا به این بیماری شده اند. یکی از این بازداشت شدگان دانش آموزی بنام حسن بالازاده است و 15 ساله می باشد!

همچنین یکی از زندانیان غیور این بند بنام حیات حسین پور نیز دچار سکته قلبی خفیفی شده است. متاسفانه مامورین زندان از حسین پور نیز امکان ملاقات با طبیب زندان را دریغ کرده اند.  

 

 

اکبرخوب به 50 ضربه شلاق و 300 هزار تومن جریمه نقدی محکوم شد

اکبر خوب یکی از فعالین غیور حرکت ملی آذربایجان که بدنبال قیام عظیم اهالی اردبیل در ششم خرداد بازداشت شده و هفته ها در زندان آپارتاید در حبس به سر برده بود با حکم دادگاه انقلاب این شهر به 50 ضربه شلاق و 300 هزار تومن جریمه نقدی محکوم و سپس به قید وثیقه آزاد شده است.

 

 

 

خانواده لسانی از امکان بازگشائی مغازه پلمپ شده خود منع شده اند

بر اساس تصمیمات ظالمانه ای که توسط مسئولین شورای هماهنگی و تامین استان اردبیل گرفته شده است خانواده لسانی حق بازگشائی مغازه پلمپ شده خود را ندارند.

لازم به ذکر است که این مغازه تنها منبع درآمد این خانواده محترم و ستمدیده می باشد