شنبه بيست و چهارم تير 1385

15 نفر از جوانان مرندی از برابر سکوی سخنرانی احمدی نژاد بازداشت شدند

 

سانيوز: روز چهارشنبه 21 تیرماه 1385، همزمان با سخنرانی محمود احمدی نژاد در مرند، قریب به 15 تن از جوانان مرندی بعد از سردادن شعارهای هویت طلبانه و بالا بردن دستهای خود به علامت بوزقورد، دقایقی بعد مورد محاصره نیروهای لباس شخصی قرار گرفته و بازداشت شدند.

دستهای بوزقورد این جوانان به حدی جلب توجه کرد که احمدی نژاد نیز در اقدامی عجیب، در بابر دوربینهای خبرنگاران وچشمهای متعجب مردم، هر دو دست خود را به نشانه بوز قورد بالا برد!

عکس احمدی نژاد در حالت احترام بوزقورد،  توسط رسانه های رسمی جمهوری اسلامی منتشر شده و برروی سایتها قرار گرفته است .

 

شنبه بيست و چهارم تير 1385

 

وحید شیخ بگلو از زندان تبریز آزاد شد
سانیوز:عصر روز 5 شنبه ۲۲/۴/۸۵، وحید شیخ بیگلو ، عضو شورای مرکزی تشکل دانشجویی آرمان در دانشگاه آزاد تبریز و دبیر همایش ستار خان ، از زندان تبریز آزاد دشد. بر اساس خبر رسیده برای آزادی ایشان وثیقه سنگینی اخذ شده است.وحید شیخ بیگلو   روز پنچ شنبه  ۴ خرداد در محل کار خویش در هریس  همزمان با قیام ملی تبریز بازداشت شده بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اعلام حمایت و شرکت جمعی از فعالان مدنی آذربایجان
 در برنامه اعتصاب غذا

 

 

 

 

ادوارنیوز:  جمعی از فعالان مدنی آذربایجان با شرکت در برنامه اعتصاب غذا در محل سازمان دانش آموختگان ایران از این حرکت حمایت کردند .
به گزارش خبرنگار ادوارنیوز چند تن از فعالان مدنی آذربایجان با شرکت در برنامه اعتصاب غذا در اعتراض به بازداشت زندانیان سیاسی ، خواستار توجه فعالان سیاسی و مدافعان حقوق بشر به نقض حقوق شهروندی بازداشت شدگان حوادث اخیر آذربایجان شدند .
در این دیدار آقایان علیرضا صرافی و سعید نعیمی در گفتگو با اعضای متحصن سازمان دانش آموختگان و دفتر تحکیم وحدت با بیان مطالبات مردم آذربایجان خواستار توجه و پی گیری این مطالبات از سوی روشنفکران و فعالان سیاسی کشور شدند .

 

 

 کشف یک مومیایی در دامنه کوه ساوالان

بر اساس اخبار کاملا موثق دو هفته قبل در حین حفاری در روستای گنسول کندی ( دامنه کوه ساوالان) در عمق یک متری مومیایی به طول 1.5 متر توسط پیمانکار مربوطه کشف شده است وی که قصد سرقت این مومیایی را داشته با مقاومت اهالی روستا روبرو میشود پس از اطلاع یافتن نیروی انتظامی و سازمان میراث فرهنگی اردبیل مومیایی به اردبیل منتقل میشود و بعد از آن این مومیایی پیرو دستور رسیده از تهران به طور مخفیانه به تهران منتقل شده و از سرنوشت آن اطلاعی در دست نیست. لازم بذکر است که طی سالهای 80 تا 82 به بهانه گمانه زنی در محوطه تاریخی شهر یئری مشکین شهر اشیائ تاریخی و گران قیمتی توسط هلی کوپتر های ارتش به تهران منتقل شده است در آن زمان ریئس سازمان میراث فرهنگی کشو ( سید حسین مرعشی ) داماد هاشمی رفسنجانی بود و پسر کوچک رفسنجانی ( علی ) معاونت فنی این سازمان را بر عهده داشت.شواهد نشان می دهد که در این 3 سال نزدیک به 150 اثر تاریخی توسط مافیای رفسنجانی فقط از منطقه شهر یئری مشکین شهر به سرقت رفته است آنچه در این بین حائز اهمیت است افکار فاشیستی رفسنجانی است و غارت تاریخ آذربایجان در راستای محو تاریخ و رد قدمت تاریخی این منتطقه توسط وی می باشد تا در موعد مقرر این آثار به نام قوم فارس به عموم مردم معرفی شود.

ائلمان خیاو

 

 

كارگران معترض" نازنخ" جاده بين‌‏المللي قزوين را مسدود كردند

به دنبال پرداخت نشدن چند ماه حقوق كارگران شركت" نازنخ" قزوين، بيش از 300 كارگر معترض اين واحد نساجي پيش از ظهر امروز جاده بين‏المللي قزوين را مسدود كردند .

به گزارش خبرنگار گروه كارگري ايلنا, "عيد علي كريمي" , نماينده كارگران استان قزوين با اعلام این خبر گفت قرار بود مشكل شركت" نازنخ" نيز همانند 3 شركت بحران زده ديگر استان مرتفع شود اما چنين نشده است .

اين مقام كارگري تصريح كرد : كارگران اين شركت هر يك 2 ميليون تومان از مديريت طلبكار بوده و سنوات بيش از 300 بازنشسته شركت نيز پرداخت نشده است .

"كريمي" گفت‏: جاده قزوين به تهران هم‏اكنون مسدود است و هر لحظه بر تعداد كارگران معترض افزوده مي‏شود .

 

 

 

كارگران شركت" اروم پيام" اروميه دست به اعتصاب زدند


توافق مفهوم ندارد، كارفرما در مورد دستمزد تصميم مي گيرد

اروميه- خبرگزاري كار ايران:  دهها تن از كارگران قراردادي شبكه كابل و شبكه هوايي متعلق به شركت تعاوني توليدي و توزيع عام اروم پيام اروميه طرف قرار داد طرحهاي شركت مخابرات استان آذربايجان غربي از صبح امروز دست از كار كشيدند .
جمعي از اين كارگران در گفت وگو با خبرنگار ما عنوان كردند: مسوولان شركت حقوق قانوني ما را پرداخت نمي كنند و از مزايا ي قانوني محروم هستيم.
آنان اظهار داشتند‌‏: روزانه 12 ساعت كار كرده و ماهانه 175 هزار تومان حقوق دريافت مي كنيم و از اضافه كار - بن - خواربار و ... خبري نيست .
كارگران معترض با اشاره به مصوبه اصلاح دستمزد توسط شوراي عالي كار عنوان كردند : در بخشنامه 30/3/85 وزارت كار آمده است: چنانچه توافق ميان كارگران و كار فرمايان حاصل نشود، مصوبه دستمزد يعني 180 هزار تومان جاي خود باقي است؛ اما در شركت" اروم پيام "صحبت از توافق نيست و كارفرما شخصا تصميم گيري مي كند و كارگر حق اظهار نظر ندارد ؟!