بمناسبت خاموشی شعله جان یک زندانی سیاسی

" اکبر محمدی" دانشجوی زندانی  به دنبال اعتصاب غذای خود که ازهفته پیش برای آزادی خود وسایر زندانیان سیاسی آغازکرده بود، پس ازآنکه به علت وخامت حالش به بهداری زندان اوین منتقل شد به علت تعلل مسئولان مربوطه از ارائه خدمات پزشکی درمورد او حدود ساعت هشت شب یکشنبه 8/ 5/85 جان سپرد.

بی شک مرگ این زندانی سیاسی تنها یک نمونه از صدها مورد نقض حقوق بشری زندانیان سیاسی در ایران است که متاسفانه در سکوت رسانه ها و گروههای جهانی و داخلی مدافع حقوق بشر و بویژه در مورد زندانیان گمنام و بدون تریبون اعمال میشود.

کمیته دفاع از زندانیان سیاسی آذربایجان با اظهار تاثر شدید و اعلام مراتب تسلیت و همدردی به خانواده " اکبر محمدی " بار دیگر خواستار توجه ویژه به نقض حقوق زندانیان میباشد ، همچنین از رسانه ها درخواست میگردد با پوشش مناسب به اخبار مرتبط با زندانیان و ایجاد حساسیت اجتماعی به سهم خود مانع وقوع این گونه حوادث ناگوار گردند.

سه شنبه 10 مرداد 1385

با آرزوی آزادی همه زندانیان سیاسی و عقیدتی

کمیته دفاع از زندانیان سیاسی آذربایجان

 

شکنجه یک فعال حرکت ملی در تبریز

بر اساس اخبار رسیده به آسمک علی بدلی از فعالین حرکت ملی آذربایجان و دانشجوی علوم تربیتی دانشگاه پیام نور تبریز که در تاریخ ۱۰/۴/۸۵ توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی دستگیر شده است اوضاع مساعدی ندارد.گفته می شود بدلی به طور مداوم تحت شکنجه ماموران قرار دارد.

۸مرداد ۱۳۸۵

با آرزوی آزادی همه زندانیان سیاسی و عقیدتی

 کمیته دفاع از زندانیان سیاسی آذربایجان

 

 

 

 

Top of Form

با گذشت یک ماه از حبس حسن راشدی وی هنوز وضعیت نا مشخصی دارد!

Bottom of Form

سانیوز:بعد از گذشت یک ماه از بازداشت مهندس راشدی نویسنده و فعال آذربایجانی  روز دوشنبه 9 مرداد 85 خانواده وی دوباره برای اخذ اجازه ملاقات به دادسرای انقلاب مراجعه نمودند و پس از چندین ساعت انتظار به ایشان اعلام گردید که هنوز موفق به برقراری ارتباط با مسئولین مربوطه نشده اند و ملاقات برای این هفته امکان پذیر نمی باشد...! 

در هفته های قبل و به دنبال اصرار خانواده راشدی برای ملاقات با ایشان  اعلام شده بود راشدی ممنوع الملاقات است و حتی اجازه مکالمه تلفنی نیز ندارد.

لازم به ذکر است هنوز وضعیت پرونده و یا تاریخ محاکمه یا آزادی حسن راشدی مشخص نشده و بنا به گفته مسئولین، قاضی و یا مسئول پرونده وی در تعطیلات و مرخصی به سر میبرد و تا 2 هفته دیگر بازنخواهد گشت!!!

حسن راشدی ۱۱ تیر ماه در محل کار خود توسط نیروهای اطلاعات جمهوری اسلامی دستگیر و روانه بند ۲۰۹ زندان اوین گردید.

گفتنی است راشدی از ناراحتی شدید معده رنج می برد و خانواده ایشان اظهار می دارند که ممنوع الملاقات بودن راشدی با وضعیت جسمانی ایشان رابطه دارد

http://sa-news.blogfa.com/post-93.aspx