http://turkaz.blogfa.com/

ماراغا زيندانيندان اؤنملي و اؤزه‌ل خبرلر..

خورداد آيينين ايلك گونلريندن باشلانان آذربايجان قالخيشي ايله ايلگي‌ده اولان سايسيز توتوقلانانلار آراسيندا اولان ماراغا شهرينين ميللتچي‌لري (ياشار حكاكپور، مجيد پژوهيفام، داود عظيم زاده، حامد يگانه پور) اؤز شهرلرينين ميللت وكيلي آديني داشييان سيد هاشمينين اونلارا آرخا دورماق حاققيندا چيخارسيزليغيني گؤردوكده تبريز شهرينين مجلسده اولان وكيلي جناب اكبر اعلمي‌ايله تلفون باغلانتيسي ايله آپارديقلاري دانيشيق سونوجوندا اونلارين قانوندان اوزاق دوستاقدا ساخلانديقلاري آچيقلانيب و اعلمي جنابلاريندان بو يولدا آدديم گؤتوروب و آذربايجان اوغوللارينين دوستاقدان بوراخيلماسينا چاليشماغي ايسته‌نيلدي..

اعلمي جنابلاري ايله بو دانيشيغي آپاران ياشار به‌ي حكاكپورون بو داورانيشي ماراغا زيندانينين مسئوللارينين خوشونا گلمه‌ييب ائله اونا گؤره زيندانين بوتون تلفونلاريني بو اوغوللارين اؤزلريندن دفاع ائله‌مك اوچون ميللت وكيللرينه سيغينماقلاري سوچونا گؤره كسيب و اونلاري سوال - سورغويا چكيبلر! بئله‌ليكله بللي‌دير كي آذربايجان بالالارينا هر تورلو اولاراق اؤزلريندن دفاع ائله‌مك قاپيلاري باغلي اولور و بو آيدين شكيلده زنداندا اولانلارين اؤزه‌ل حاقلاريني آياق آلتينا قويماقدير. اوميد ائديريك بو ترسه داورانيشين آرديني سايين اعلمي جنابلاري اؤزو توتسون..

ماراغا زيندانيندا باشقا اؤنملي خبر بو كي بو زينداندا ساخلانيلان مجيد پژوهيفام جنابلاري‌دا غذا يئمكدن چكينيب و سونو بللي اولمايان بير اعتصابا ال ووروبدور. مجيد پژوهيفام دانشگاه اوستادي‌دير..

بو زينداندا اولان حامد يگانه‌پورون دا اوره‌ك خسته‌ليگي گونو - گوندن آغيرلاشير و اونون ساغلامليق دورومو نيگران ائديجي‌دير.

هله‌ليك داود عظيم زاده جنابلاريندان اليميزده اؤزه‌ل خبر يوخدور..

 

 

بسمه تعالي

بیانیه جمعیت اسلامی دانشجويان دانشگاه زنجان

 

انّ الله لا يغير ما بقوم حتّي يغيروا ما بانفسهم

(همانا خداوند حال هيچ قومي را تغيير نخواهد داد مگر تا زماني که آن قوم حال خود را تغيير دهند.)

تشکيل اجتماعات و راهپيمايي ها بدون حمل سلاح ، به شرط آنکه مخل به مبانی اسلام نباشد آزاد است. اصل 27 قانون اساسی جمهوری اسلامی ايران

 

حوادث اخير شهرهاي مختلف آذربايجان اعلام اعتراض و انزجار مردمي از تفکر شوونيستي حاکم در برخي ارگانهاي دولتي و حکومتي و نشانه ي لبريز شدن صبروتحمل مردم از تبعيض ها ، تحقيرها و مظالم فراوان در زمينه هاي مختلف بويژه اقتصادي و فرهنگي بود.اين بار ملت شريف و قهرمان آذربايجان در برابر برخي بي عدالتي ها به پا خواسته اند تا حقوق پايمال شده ي خويش را بازستانند و تا استيفاي تمامي حقوق حقه ي خويش از پا نخواهند نشست. ملت دلير و فهيم آذربايجان به صورت کاملا مدني و مسالمت آميز اعتراضات خويش را ابراز نمودند ولي متاسفانه عکس العمل دولتمردان ايران کاملا نسنجيده و غيرمعقول بود آنان به جاي گوش فرا دادن به فرياد عدالت خواهي ملت با تهديد، ضرب و شتم،دستگيري هاي گسترده و گلوله به استقبال مردم حق طلب آمدند و در اقدامات غير قانوني و ضد بشري خويش تا آنجا تندروي کردند که حتي دادستان کل کشور بدين گونه اشتباهات و اقدامات نسنجيده ي نيروهاي امنيتي را بازگو مي نمايد: دستگاههاي اجرايي دربخش هايي پذيرفته اند که دراين جريان ضعف هايي داشتند. نيروهاي نظامي و انتظامي بايد بر اعصابشان مسلط باشند. اين اعتراف حکايت از آن دارد که به آشوب کشيده شدن حرکات مدني ملت عزيز و قهرمان ناشي از عدم تسلط نيروهاي انتظامي بر اعصاب خويش بوده است و همين عدم تسلط بر اعصاب نيروهاي امنيتي است که منجر به دستگيري هاي گسترده(به ويژه دانشجويان هويت طلب) و ضرب و شتم مردم و شهيد شدن جوانان زيادي شده است. تعداد کثير بازداشت هاي اخير و وضعيت وخيم برخي از زندانيان که ناشي از برخوردهاي غير قانوني مأمورين و در نتيجه ي آن اعتصاب غذاي فرزندان شريف آذربايجان مي باشد (ازجمله آقاي عباس لساني که از روز 13 خرداد همزمان با دستگيري در اعتصاب غذا به سر مي برد و آخرين خبرها حاکي از وضعيت بسيار وخيم وي است و از آنجايي که مسوولين زندان مانع از ملاقات وي با خانواده اش هستند خبر جديدي از وي در دست نيست.) گوياي وضعيت اسفبار زندانيان و لزوم رسيدگي سريع به اين قضايا مي باشد. و از آنجايي که با توجه به اصـول قـانون اسـاسي جمهوري اسـلامي تمامي تجمعات قـانوني و برخوردهاي ذکرشده کاملا غير قانوني و احساسي بوده اند اکنون نيز بيم آن مي رود بار ديگر حوادث گذشته تکرار شوند چرا که يکي از اماکني که ملت با تجمع در آنجا با حرکتي کاملا مدني و قانوني با ياد آوري جان فشاني هاي قهرمانان عزيز ترک در دفاع از هويت،اصالت ،آب وخاک و حقوق ملت تنها به اعلام خواسته هاي خويش مي پردازند قلعه ي بابک مي باشد که متاسفانه نيروهاي امنيتي با حضور گسترده در راه هاي منتهي به کليبر و ايجاد جو نظامي و رعب و وحشت سعي در ممانعت از حضور قانوني و مسالمت آميز ملت آذربايجان در روز هاي 8 و9 تير در اين همايش را دارند.

جمعيت اسلامي دانشجويان دانشگاه زنجان ضمن تاکيد بر تمامي خواسته هاي اعلام شده ي قبلي خواستار آزادي بي قيد و شرط و سريع فعالان حرکت ملي آذربايجــان

( به ويژه دانشجويان دربند)،برخورد جدي با عاملان کشتار و دستگيري هاي اخير و برآورده ساختن خواسته هاي ملت فهيم آذربايجان مي باشد. يادآور مي شويم که بار ديگر با تعطيلي دانشگاهها ممکن است نيروهاي امنيتي واطلاعاتي در صدد سوء استفاده از عدم حضور دانشجويان در فضاي دانشگاه برآيند و اقدام به احضار و دستگيري برخي دانشجويان هويت طلب ترک نمايند. که اعلام مي کنيم هر گونه اقدامات نسنجيده و نا درست پيامدهاي ناخوشايندي خواهد داشت که عواقب آن متوجه مسئولين مي باشد.

ما دانشجويان به عنوان چشمان بيدار ملت با تأسي از سرور آزادگان جهان امام حسين(ع) وبا اتکال به خداوند متعال در برابر هر گونه اقدامات ضد انساني و ضد اسلامي خواهيم ايستاد و دوشادوش ملت تا استيفاي کليه حقوق خويش و آزادي تمامي فعالان راه حق همه تلاش خويش را انجام خواهيم داد چرا که ايمان داريم پيروزي ازآن ملت است و از همه مسئولين نيز تقاضای پيوستن به ملت را داريم

گله جک بيزيمدير