مراسم بزرگداشت چهارمین سالگرد درگذشت صفر قهرمانیان (صفرخان) - پرسابقه‌ترین زندانی سیاسی ایران-   روز جمعه بر سر مزار وی در امامزاده طاهر مهرشهر کرج برگزار شد. در این مراسم دهها تن از یاران، دوستان و همرزمان صفرخان شرکت داشتند و با خواندن شعر و ایراد سخنرانی یاد و خاطره وی را گرامی داشتند. مراسم با مخالفتهای آشکار ماموران امنیتی و حضور قابل توجه ماموران ملبس به فرم نیروی انتظامی در حالی برگزار شد که تاخیر نیم ساعته‌ای در زمان اعلام شده، صورت گرفت و علیرغم اعلام قبلی یک و نیم ساعت، مراسم در چهل و پنج دقیقه تمام شد.
در این مراسم از شعرای آذربایجان مظفر درفشی، هاشم ترلان، بهروز چای‌اوغلو و آتش تقی‌پور به شعر خوانی پرداختند و از اعضای کانون نویسندگان ایران علی‌اشرف‌درویشیان، فریبرز رئیس‌دانا و محمد خلیلی سخنرانی و شعر خوانی کردند. دو تن دیگر از حاضرین نیز بنامهای ایران باقری   و مرادی شعرهای خود را قرائت نمودند.
  مراسم در ساعت سه شروع و در ساعت یک ربع به چهار با اعلام رسمی مجری برنامه خاتمه یافت.
 
در حاشیه مراسم:
 
صبح روز مراسم از سوی ماموران امنیتی بطور حضوری به خانواده صفرخان تذکر داده شده بود که به علت نداشتن مجوز، نباید مراسم را برگزار کنند.
ماموران با حضور در سر مزار، به دختر صفرخان اعلام کردند که فاتحه داده و پایان مراسم را اعلام کنند.
تعدادی از ماموران نیروی انتظامی با لباس فرم و ماموران امنیتی با بیسیم در بین مردم می‌گشتند ولی مذاکره با دختر صفرخان دور از مردم و توسط یکی از ماموران صورت می‌گرفت.
بعد از مذاکره مامور مربوطه و هماهنگی با مافوق خود، اجازه داده شد که که مراسم حداکثر در نیم ساعت و بدون هرگونه سر و صدا خاتمه یابد.
در مراسم تعداد زیادی از شخصیتهای اجتماعی و فرهنگی، روشنفکران و زندانیان سیاسی حضور داشتند.
علاوه بر حضور تعدادی قابل توجهی از شخصیتهای فرهنگی آذربایجان در مراسم، عده‌ای نیز از شهرهای آذربایجان از جمله تبریز ، خود را به محل رسانده بودند.
پوسترهایی از صفرخان در بین حاضرین پخش شد که در آن از صفرخان بعنوان "نماد ستم‌ستیزی" یادشده بود.
مجری برنامه مراسم را به زبانهای آذربایجانی و فارسی اجرا می‌کرد.
از مراسم و حاضرین توسط سه دوربین فیلمبرداری می‌شد.
مراسم در ساعت یک ربع به چهار با آرامش تمام خاتمه یافت و شرکت‌کنندگان محل را ترک کردند.