چهارشنبه بيست و نهم شهريور - سانيوز 1385

چنگیز بخت آورو مهندس امانی بازداشت شدند.

تورک نیوز:بر اساس اخبار رسیده امروز چهارشنبه ۲۹ شهریور چنگیز بخت آور در محل کار خود و مهندس غلامرضا امانی  نیز در منزل مسکونی خویش توسط ماموران اطلاعات دستگیر و روانه بازداشتگاه گردیدند.

 

 

اخبار جدید از وضعیت زندانیان سیاسی در آذربایجان  آسمک                       

طبق اخبار رسیده از دادسرای انقلاب اورمیه مجید ماکویی زاد یکی از فعالین حرکت ملی آذربایجان که در قیامهای خرداد ماه  اورمیه دستگیر شده بود ودر تاریخ 11 شهریور85 دادگاهش برگزار شده بود به اتهام شرکت در اغتشاشات و تحریک مردم و شرکت درمراسم سرقبری مرحوم فرزاد اسدپور و اقدام علیه امنیت ملی به 5 ماه حبس تعلیقی در2 سال محکوم شده است همچنین لازم به یاداوری ست که حسین نوری نیز که دادگاهش در این تاریخ برگزار شده بود به 3 ماه حبس تعلیقی در 2سال محکوم شده است.

بنا به گزارش دریافتی از اردبیل منزل یکی از فعالان حرکت ملی آذربایجان در این شهر پس از محاصره توسط ماموران اطلاعاتی و امنیتی مورد حمله ایشان قرار گرفت.منصور جدی به دنبال این یورش دستگیر و به اداره اطلاعات استان اردبیل منتقل گردید و کلیه وسایل شخصی وی نیز ظبط و توقیف شد.

خاطر نشان می شود منصور جدی سالها به خاطر حضور در جبهه جنگ ایران-عراق در بازداشتگاههای حکومت عراق اسیر بوده است.

همچنین از زندان اردبیل خبر می رسد یکی از درجه داران زندان بنام ستوان یکم ابراهیمی به دنبال برخورد مناسب و محبت انگیز خود با لسانی توسط مسئولان زندان بازداشت گردیده است.مسئولان زندان بارها به آقای ابراهیمی تذکر داده بودند که از احترام و خدمت فراوان به عباس لسانی خوددداری نماید.

همچنین صالح کامرانی وکیل آذربایجانی در آخرین ساعات دوشنبه ۲۷ شهریور پس از تحمل بیش از سه ماه حبس در زندان اوین به صورت تعلیقی آزاد شد.گفتنی است دادگاه رسیدگی به پرونده به اتمام رسیده است اما هنوز حکم صادر نشده است. صالح کامرانی در تاریخ ۲۴ خردادماه هنگام خروج از دفتر کارش در تهران توسط نیروهای اداره اطلاعات دستگیر شد .

 

 

 

         تداوم سرکوب در آذربایجان                                                                                             

گزارشهای رسیده از آذربایجان موید ادامه پروژه سرکوب در آستانه بازگشایی دانشگاهها و مدارس دارد . بر اساس حکم صادره توسط شعبه 110 دادگاه جزایی تبریز آقای محمد حسن پور به اتهام اختلال در نظم عمومی به شش ماه حبس تعزیری و پنجاه ضربه شلاق محکوم شده است .

همچنین صبح جمعه بیست و چهارم شهریور ماه آقای علی صدیق بیرق ساکن محله عباسی تبریز به اتهام  پخش اطلاعیه دستگیر شده و  هم اکنون در بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز زندانی وتحت شکنجه قرار دارد. در روزهای اخیر دو نفر شهروند نقده ای به نامهای اسکندر میرزایی و وحید نیز به همین اتهام بازداشت شده اند.

 خانم رقیه لسانی در مصاحبه با وبلاگ حق اعلام داشته که اولین جلسه دادگاه رسیدگی به بخشی از اتهامات عباس لسانی روز سوم مهرماه برگزار خواهد شد.خانم لسانی دیروز به خبرنگار وبلاگ حق گفت:امروز با عباس ملاقات کردم.دادگاه او سوم مهرماه در اولین روز ماه رمضان در شعبه 105 برگزار خواهدشد.این دادگاه فقط برای قسمتی از اتهامات خواهد بود و قسمت دیگر اتهامات در دادگاه انقلاب رسیدگی خواهند شد.همسر عباس لسانی همچنین از انتقال ودود سعادتی به زندان اردبیل برای تحمل شش ماه حبس تعزیری خبر داد.سعادتی چندی پیش در رابطه با حوادث خردادماه دستگیر و در دادگاه انقلاب اردبیل محاکمه شد

بیست و شش شهریور 1385

به امید آزادی همه زندانیان سیاسی و عقیدتی

کمیته دفاع از زندانیان سیاسی آذربایجان