www.dustaq.blogsky.com

شنبه 8 مهر ماه سال 1385

بازداشت دو فعال دیگر در زنجان

ادامه بازداشت ها در زنجان

حق - بر اساس اخبار دریافتی روز دوشنبه سوم مهرماه حمید بیات فعال حرکت ملی آذربایجان در محل کار خود در بازار زنجان توسط نیروهای ادره اطلاعات زنجان دستگیر و به مدت چهار روز در آن ادره به صورت غیر قانونی بازداشت و تحت بازجویی بوده است.این فعال اجتماعی و فرهنگی امروز شنبه هشتم مهرماه به دادسرای انقلاب احضار و مورد بازپرسی قاضی تحقیق قرار گرفته است.

همچنین گزارش دیگری از زنجان از بازداشت اسماعیل محمدی یکی دیگر از فعالین حرکت ملی آذربایجان در این شهر خبر می دهد. محمدی روز چهارشنبه 5 مهر ماه ساعت۱۴ توسط ماموران اداره اطلاعات دستگیر شد و مامورین چندین ساعت خانه وی را مورد تفتیش قرار داده و کتابها و جزوات و کیس کامپیوتر او را نیز همراه خود برده اند.وی پس از دو روز بازداشت و بازجویی در اداره اطلاعات جمعه شب آزاد شده است.

 

شنبه 8 مهر ماه سال 1385

آزادی بازداشت شدگان ماکو

محسن حسین زاده٬ طیب ابراهیم زاده٬ محمد نصیری و فرهاد ساری اوجاقی که به همراه پنج تن( عادل شکری ، حسین شمسی ، رضا مولایی ، محمدرضا حاتمی و سهراب رشتبری ) دیگر روز جمعه ۳۱ شهریور ماه در شهرستان ماکو دستگیر شده بودند آکثرا آزاد شدند.به گزارش وبلاگ خبری سانیوز احتمالا در حال حاضر از این افراد کسی محبوس نمی باشد.

همچنین چنگیز بخت آور که روز چهارشنبه ۲۹ شهریور در محل کار خود دستگیر و بازداشت گشته بود هفته قبل آزاد شده است.

 

شنبه 8 مهر ماه سال 1385

وضعیت نامشخص یکی از بازداشت شدگان حوادث ۱ مهر زنجان

از محل نگهداری "حمید بیات" خبری در دست نیست

بنا به اخبار رسیده  روز دوشنبه ۳/۷/۱۳۸۵ "حمید بیات " از فعالین حرکت ملی آذربایجان در شهر زنجان دستگیر گردیده است.گفته می شود ماموران اطلاعات شهر زنجان با مراجعه به محل کار ایشان وی را دستگیر و به مکان نامشخصی منتقل کرده اند.

 

شنبه 8 مهر ماه سال 1385

بازداشت شدگان ۳۱ شهریور ماکو همچنان در بازداشتگاه اداره اطلاعات

بلاتکلیفی بازداشت شدگان یک مهر ماکو در زندان اطلاعات

سانیوز:براساس خبر رسیده از ماکو روز جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۸۵ چهار تن از فعالین حرکت ملی در این شهر دستگیر و بازداشت گردیده اند.این افراد بنامهای محسن حسین زاده٬طیب ابراهیم زاده٬محمد نصیری وفرهاد ساری اوجاقی اعلامیه ای مبنی بر تحریم  کلاسهای درس در روز اول مهر پخش می کرده اند.  قبلا اسامی ۵ تن از دستگیر شدگان روز جمعه در شهر ماکو بنامهای عادل شکری ، حسین شمسی ، رضا مولایی ، محمدرضا حاتمی و سهراب رشتبری ذکر شده بود.گفته می شود این عده حتی امکان تماس با خانواده خود را نیافته اند.

 

جمعه 7 مهر ماه سال 1385

وضعیت نامعلوم عرفانی

ادامه بازداشت غیرقانونی محرمعلی عرفانی

با وجود اینکه شش روز از بازداشت محرمعلی عرفانی دبیر دبیرستانهای زنجان و استاد مراکز پیام نور این استان می گذرد هنوز اداره اطلاعات زنجان وی را به زندان تحویل نداده است.این در حالی است که قاضی فتحی در چند روز قبل ادامه بازداشت وی را لازم نداسته است اما اداره اطلاعات از آزادی عرفانی طفره می روند و از قاضی می خواهند قرار بازداشت را نشکند.ماموران اداره اطلاعات زنجان نیز در طول هفته گذشته در تماس تلفنی و دیدار با خانواده عرفانی به ایشان نسبت به عواقب فعالیتهایشان برای آزادی محرمعلی عرفانی هشدار داده اند.اداره اطلاعات به انعکاس خبر بازداشت در روزنامه مردم نو اعتراض کرده است و چنین کارهایی را موجب پیچیده تر شدن پرونده دانسته است.با این وجود خانواده عرفانی نیز معترض شده و اعلام کرده اند تمام تلاش خود برای آزادی این معلم دربند را به کار خواهند برد.

لازم به ذکر است بازداشت عرفانی انعکاس وسیعی در سطح استان زنجان داشته است.با توجه به موقعیت وی به عنوان یک دبیر و استاد دانشگاه و همچنین ریاست گروه آموزشی تاریخ سازمان آموزش و پرورش استان بازداشت او موجبات حمایت دانش آموزان و دانشجویان از او به عنوان یک معلم آشنا به مسائل روز و صمیمی را فراهم آورده است و از طرف اعتراض روزافزون دبیران و معلمان را در پی دارد.

 

جمعه 7 مهر ماه سال 1385

آمار بازداشت شدگان حوادث اول مهرماه ارومبه

بازداشت شدگان اول مهر در اورمیه

در پی اعتراضات اول مهر ماه ملت آذربایجان، معترضین به آموزش اجباری زبان فارسی در شهر اورمیه بعد از تجمع در چهار راه خیام حوالی ساعت 6 عصر شنبه اول مهرماه مورد حمله پلیس ضد شورش که در حیاط اداره کل آموزش پرورش مستقر شده بودند واقع گردیدند. در این حمله عده ای از جوانان که شعار "تورک دیلنده مدرسه- مدرسه" و "یاشاسین آذربایجان" سر داده بودند بازداشت شدند. مهدی جلالی، فردین مختاری، محمد حسین پورقر با نی، فریدون مهدی پور، امیر فرج زاده و مجید تقی زاده از بازداشت شدگان هستند. همچنین عصر روز شنبه همزمان با این دستگیریها رسول جعفری خبر نگار و روزنامه نگار آذربایجانی توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت شد. این چهرهٔ مطبوعاتی اورمیه خبرنگار هفته نامه فردای ما، عضو هیئت تحریریه و نماینده نشریه یارپاق در اورمیه و مدیر مسئول نشریه دانشجویی "اورمیه" از نشریات دانشگاه اورمیه می باشد. ماموران امنیتی بعد از بازداشت جعفری دانشجوی مهندسی معدن دانشگاه اورمیه به خانه وی یورش برده و بعد از بهم ریختن وسائل شخصی و کتابها و کامپیوتر به تجسس خانه پدری وی پرداختند.  

 

جمعه 7 مهر ماه سال 1385

بازداشت دانش آموز 16 ساله در اورمیه

در پی تجمع اول مهر ماه مردم اورمیه در اعتراض به عدم تدریس زبان ترکی در مدارس آذربایجان یک دانش آموز 16 ساله اهل اورمیه توسط نیروهای حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی دستگیر شد. بر اساس خبر های دریافتی سینا مددی اوصالو دانش آموز 16 ساله از عصر روز شنبه اول مهر ماه در بازداشتگاه حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی به سر می برد و نیرو های امنیتی از جوابگویی به خانواده او خودداری می کنند.

همچنین عصر روز شنبه همزمان با این دستگیریها یک دانش آموز دیگر به اسم آرش مکاری در نقده بازداشت شده است.  

لازم به توضیح است که در اعتراضات اول مهرماه اورمیه تعداد زیادی از معترضین توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده اند که به دلیل عدم پاسخگویی نیروهای امنیتی مکان و تعداد بازداشت شدگان دقیقا معلوم نیست. ضمنا دادگاه رسول جعفری خبرنگار اهل اورمیه که قرار بود امروز سه شنبه چهارم مهر ماه برگزار شود به دلایل نامعلومی به تعویق افتاده است.

 

سه شنبه ۴ مهر ۱۳۸۵

به امید آزادی تمام زندانیان عقیدتی وسیاسی

http://asmek.blogfa.com/post-140.aspx

 

جمعه 7 مهر ماه سال 1385

یک بازداشت دیگر در ارومیه

 بر اساس خبر دریافتی از ارومیه حدود سه روز قبل یکی دیگر از فعالین حرکت ملی آذربایجان دستگیر شده است. زلفعلی مددلو پس از بازداشت توسط ماموران اداره اطلاعات ارومیه امکان ارتباط با خانواده و کیل خود را نداشته است.

 

 

بر اساس اخبار دریافتی روز دوشنبه سوم مهرماه حمید بیات فعال حرکت ملی آذربایجان در محل کار خود در بازار زنجان توسط نیروهای ادره اطلاعات زنجان دستگیر و به مدت چهار روز در آن ادره به صورت غیر قانونی بازداشت و تحت بازجویی بوده است.این فعال اجتماعی و فرهنگی امروز شنبه هشتم مهرماه به دادسرای انقلاب احضار و مورد بازپرسی قاضی تحقیق قرار گرفته است.

همچنین گزارش دیگری از زنجان از بازداشت اسماعیل محمدی یکی دیگر از فعالین حرکت ملی آذربایجان در این شهر خبر می دهد. محمدی روز چهارشنبه 5 مهر ماه ساعت۱۴ توسط ماموران اداره اطلاعات دستگیر شد و مامورین چندین ساعت خانه وی را مورد تفتیش قرار داده و کتابها و جزوات و کیس کامپیوتر او را نیز همراه خود برده اند.وی پس از دو روز بازداشت و بازجویی در اداره اطلاعات جمعه شب آزاد شده است.

www.haqqimiz.blogfa.com

 

 

حمایت جمعیت اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان از رضا عباسی عضو موسس این تشکلآدرس زیر را کلیک کنید:

http://istoplum.blogfa.com/

 

 

 

http://sa-news.blogfa.com/.

بازداشت شدگان ۳۱ شهریور ماکو همچنان در بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر به سر می برند

سانیوز:براساس خبر رسیده از ماکو روز جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۸۵ چهار تن از فعالین حرکت ملی در این شهر دستگیر و بازداشت گردیده اند.این افراد بنامهای محسن حسین زاده٬طیب ابراهیم زاده٬محمد نصیری وفرهاد ساری اوجاقی اعلامیه ای مبنی بر تحریم  کلاسهای درس در روز اول مهر پخش می کرده اند

قبلا اسامی ۵ تن از دستگیر شدگان روز جمعه در شهر ماکو بنامهای عادل شکری ، حسین شمسی ، رضا مولایی ، محمدرضا حاتمی و سهراب رشتبری ذکر شده بود.گفته می شود این عده حتی امکان تماس با خانواده خود را نیافته اند.

 

از محل نگهداری "حمید بیات" خبری در دست نیست.

سانیوز:بنا به اخبار رسیده به سانیوز روز دوشنبه ۳/۷/۱۳۸۵ "حمید بیات" از فعالین حرکت ملی آذربایجان در شهر زنجان دستگیر گردیده است.گفته می شود ماموران اطلاعات شهر زنجان با مراجعه به محل کار ایشان وی را دستگیر و به مکان نامشخصی منتقل کرده اند.

 

 

رانندگان اتوبوس‌هاي خط واحد تبريز اعتصاب كردند

خبرگزاري فارس:به دليل عدم پرداخت سهم سازمان همياري شهرداري‌هاي كشور و تاخير در پرداخت حقوق شهريور ماه رانندگان اتوبوس‌راني تبريز،ده‌ها راننده اين شركت يه مدت سه ساعت تجمع اعتراض‌آميز انجام دادند. 
مديرعامل شركت واحد اتوبوس‌راني تبريز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس به طور تلويحي سازمان همياري را نشانه گرفت و گفت:هزينه‌هاي اين شركت در مجموع توسط شركت واحد، شهرداري و سازمان همياري شهرداري‌هاي وزارت كشور تامين مي‌شود كه سهم سازمان همياري شهرداري‌هاي كشور پرداخت نگرديده است.
داود طالب‌نژاد افزود:سازمان همياري شهرداري‌هاي كشور امسال مي‌بايست از محل تامين قطعات يدكي اتوبوس‌ها 30 ميليارد ريال به اتوبوس‌راني تبريز پرداخت كند و ما پيگير اين موضوع هستيم.
وي در مورد اعتراض تجمع‌آميز بيش از 200 راننده اتوبوس‌هاي خط واحد اين شهر كه سرانجام پس از قول مساعد مسئولان ذيربط ،پشت فرمان اتوبوس‌هاي خود نشستند،اظهار داشت:رانندگان به تاخير در پرداخت حقوق شهريور ماه خود اعتراض داشتند كه ما نگراني آنان را رفع كرديم.
طالب‌نژاد تصريح كرد:شهروندان تبريزي با 550 راننده در سطح شهر و حومه جابجا مي‌شوند و نزديك به 460 دستگاه اتوبوس در اين زمينه فعال هستند.
براساس اين گزارش،با ترك كار از سوي رانندگان معترض،مردم در بسياري از ايستگاه‌ها و خطوط شهري و حومه تبريز با مشكل مواجه شدند و در پاره‌اي از ايستگاه‌هاي شهري ازدحام بوجود آمد و بسياري به مقصدهاي خود دير رسيدند و يا مجبور به استفاده از تاكسي و سواري‌هاي شخصي شدند

 

 

وضعیت نامشخص محرمعلی عرفانی

سانیوز:وضعیت محرمعلی عرفانی دبیر مدارس زنجان نامشخص است.به گفته نزدیکان ایشان محل نگهداری وی نامشخص می باشد و احتمال شکنجه جسمی و روحی وی از سوی ماموران اطلاعات بسیار قوی می باشد.عرفانی  روز جمعه ۳۱ شهریور ماه توسط ماموران اداره اطلاعات زنجان و در منزل مسکونی خود دستگیر گردیده است. به گفته خانواده ایشان ماموران بدون اطلاع و داشتن حکم دستگیری و تفتیش به  منزل ایشان یورش برده و پس از  سه ساعت تفتیش و ضبط کتب، دست نوشته ها و کیس کامپیوتر، وی را دستگیر و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

 عرفانی دبیر دبیرستانهای زنجان و کارشناس ارشد رشته های مدیریت و علوم سیاسی و محقق این رشته هاست.او مقاله های متعددی را در نشریات شمال غرب به چاپ رسانده است.

روز دوشنبه 85/07/03 بنا به اظهارات برادر محرمعلی  عرفانی در مراجعه ایشان به اداره اطلاعات زنجان گفته شده است عرفانی  به شعبه ۵ دادسرای انقلاب زنجان منتقل شده است.مهدی عرفانی افزوده است ادراه اطلاعات زنجان در مورد علت دستگیری و بازداشت ایشان اظهار نظری نکرده و قاضی  فتحی تمام سئوالات و پیگیری های خانواده عرفانی را بی پاسخ گذاشته است.

گفته می شود علت بازداشت عرفانی مربوط به اعتراضات اول مهر می باشد که در آن صدها هویت طلب زنجانی در میادین اصلی شهر و در میان محاصره  پلیس ضد شورش اقدام به تجمع اعتراضین نموده بودند.در این تجمع که به مدت یک ساعت به طول انجامید خواسته های ملی آذربایجانی ها مطرح شده و حاضرین شعارهایی بر علیه آپارتاید قومی در ایران سردادند.

در حال حاضر هویت طلبان زنجانی در معرض انواع تهدیدها و فشارها از سوی نیروهای حکومتی قرار دارند