بيانيه "مجمع دانشگاهيان آذربايجاني" به مناسبت سالروز بازگشائي دانشگاهها و مدارس كشور

 

بسمه تعالي

ملت عزيز و بزرگوار

دانشجويان، دانش آموزان، دانشگاهيان، اساتيد و معلمان آگاه آذربايجان

خداوند متعال را شاكريم كه بار ديگر فرصت بازگشايي مدارس، دانشگاهها و مراكز تحصيل علم و دانش را براي ما فراهم آورد و با درايت و بينش مدني و بروز شما پايههاي شوونيسم را به لرزه درآورد. آفرين بر ملتي كه اعتراض مدني و آگاهانه خود را در اعتراض به سياستهاي تبعيضآميز در اول مهرماه نشان داد. بيشك اگر امكانات تبليغي لازم در دست ميبود و حاكمان و صاحبان قدرت برخوردي مدني و قانوني با شما ملت عزيز داشت، حماسه اول مهرماه با عظمتتر از آنچه كه رخ داد، صورت ميگرفت و انشاءا... در سالهاي بعد به يقين اينچنين خواهد شد.

شوونيسم و عمال آن بايد بدانند كه مردم شريف و نجيب آذربايجان راه بازگشت به خويشتن را يافتهاند و عليرغم تمامي ناملايمات استوارتر و آگاهتر از هميشه در پيمودن اين راه حق گام برخواهند داشت.

مجمع دانشگاهيان آذربايجاني ضمن تبريك اين حركت آگاهانه شما و آزادي همسنگران و مبارزان صديق و شجاع بويژه آقايان عباس لساني، حسن راشدي و صالح كامراني و همچنين بازگشايي مدارس و دانشگاهها اعلام ميدارد:

1-     آنچه كه در خرداد ماه سالجاري در قالب اعتراض به وقاحت بيشرمانه روزنامه ايران رخ داد و قيام عمومي و يكپارچه ملت آذربايجان را سبب گشت، عليرغم حاشيهپردازيهاي حاكميت و تلاشهاي فراوان صورت گرفته براي انحراف واقعيتها نمود عيني قيام ملت آذربايجان در قبال نه دهه سياستهاي شوونيستي بود كه عليرغم تلاش روشنفكران و بزرگان آذربايجان براي انتقال واقعيتها به حاكميت من جمله ملاقاتها و ديدارهاي مجمع دانشگاهيان آذربايجاني با نمايندگان مجلس، معاون رئيسجمهور و ساير مسئولان حكومتي، با بيتدبيري و سياست سركوب و خفقان پاسخ داده شد. اگرچه مجمع عليرغم انتقادات تعدادي از دوستان و همفكران سعي نمود با كنار گذاشتن مصلحتسنجيها همگان را با آرام نگهداشتن فضاي خرداد ماه و مهرماه دعوت نمايد، ولي معتقديم سياستهاي سركوب، تهديد، زندان، رعب و وحشت و پيگيري اين سياستها شرايط را بسمتي سوق خواهد داد كه ما پيشاپيش نسبت به عواقب اين سياستها هشدار ميدهيم.

2-     در پي حوادث خردادماه كه دهها تن از فرزندان ملت آذربايجان جان خود را از دست داده و عده بيشماري نيز زخمي و زنداني گرديدند، دستگاههاي قضايي و امنيتي كشور مدام محاكمه عاملان توهين به ملت آذربايجان را در مصاحب و اطلاعيههاي خود اعلام داشتند كه متأسفانه در عمل شاهد محكوميتهاي شديد عده زيادي از فرزندان آذربايجان و در وقاحت تمام رفع توقيف روزنامه ايران بوديم كه از ديدگاه ما ميتوانست حداقل اقدام لازمه براي بدست آوردن دل ملت شريف آذربايجان باشد. از اينرو ضمن هشدار به عواقب اين اقدام و فراموشكار فرض نمودن ملت آذربايجان به نمايندگان مجلس و مسئولان قضايي كه در آن شرايط حساس ملتمسانه محاكمه و برخورد قاطع با عوامل توهين و حتي بعضي مواقع نويد تأسيس فرهنگستان آذربايجان سرميدادند اعلام ميداريم ملت آذربايجان و روشنفكران آن تحت هيچ شرايطي اين بدقوليها را فراموش نخواهند نمود و بيشك در اقدامات و انتخابات خود همه موارد را لحاظ خواهند كرد.

3-     سياست مبارزه منفي كه در كوران حوادث خردادماه اعلام و در اول مهرماه جنبه عملي به خود گرفت، نمود عيني اعتراض مدرن و مدني ملتهاي آگاه است كه ملت آذربايجان نشان داد عليرغم نداشتن حيات سياسي در قالب هويت ملي خود، در مبارزه خود عليه آپارتايد و شوونيسم فرهنگي از آن استفاده خواهد كرد. از اينرو ضمن دعوت همگان به ادامه اين سياست معتقديم تبديل آن به مبارزه مثبت در شرايط فعلي چندان ميسر و مفيد نخواهد بود.

4-     دانشجويان و دانشگاهيان ما در شرايطي در سر كلاسهاي خود حاضر شدهاند كه شرايط تاحدود زيادي براي انجام فعاليتهاي آنها براي دفاع از هويت و منافع ملي خويش فرق كرده است. تعداد زيادي از نشريات و تشكلهاي دانشجوئي آذربايجان توقيف و براي عده زيادي از دانشجو در داخل و خارج دانشگاه پروندهسازي شده است. از اينرو دانشجويان و دانشگاهيان آذربايجاني بايد با درك واقعيتهاي شرايط حاضر از حداكثر امكانات، نشريات و تشكلهاي موجود استفاده نمايند و در موارد ديگر نسبت به اتخاذ سياستهاي جديد كه نياز به مجوز نباشد، اقدام نمايند. سابقه و تاريخ حركت ملي آذربايجان گواه است كه دانشگاه به عنوان قلب تپنده اين حركت عمل نموده است و بر همه دانشجويان و دانشگاهيان فرض است تا به ايفاي نقش واقعي اين قلب كمك نمايند. بديهي است براي غلبه بر محدوديتهاي شرايط موجود استفاده از تجربيات فعالان دانشجوئي و دانشگاهي سابق بسيار لازم خواهد بود.

 

مجمع دانشگاهيان آذربايجاني

6/7/1385

 

 

بلاتکلیفی بازداشت شدگان در اورمیه

 

اورمونيوز(۱۰ مهر ۱۳۸۵):علیرغم گذشت 9 روز از اعتراضهای اول مهر ماه مردم آذربایجان به آموزش اجباری زبان فارسی در مدارس آذربایجان متاسفانه هنوز به دلیل برخی کار شکنی  های مقامات امنیتی از سرنوشت بسیاری از بازداشت شد گان  این اعتراضها خبر دقیقی به دست نیامده است.

 

تعدادی از این افراد قبل از اول ماه مهر در شهرهای مختلف آذربایجان بازداشت شده اند و تعدادی نیز در روز اعتراض دستگیر گردیده اند. عدم اطلاع رسانی از وضعیت افراد بازداشت شده و بر خورد های غیر قانونی ارگانهای امنیتی و قضایی  موجبات نگرانی خانواده های افراد بازداشت شده را فراهم آورده است.

 

 وضعیت بلاتکلیف مهندس رسول جعفری خبرنگار بازداشت شده در شهر اورمیه نیز خانواده وی را دچار نگرانی کرده و بنا به اظهارات خانواده این خبرنگار ، قاضی پرونده با امروز و فردا کردنهای بی مورد این نگرانی را افزایش داده است.

بر اساس خبرهای رسیده از زندان تبریز وضعیت جسمی اسدالله سلیمی عضو هیئت تحریریه هفته نامه فردای ما و مدرس زیان ترکی موسسات فرهنگی آذربایجان که در هیجدهم شهریور حین عزیمت به شهر تبریز توسط نیروهای امنیتی بازداشت گردیده مساعد نبوده و این روزنامه نگار آذربایجانی از ناحیه کلیه در رنج می باشد. این در حالیست که علیرغم گذشت 21 روز از بازداشت اسدالله سلیمی مقامات مسئول از پاسخگویی به خانواده وی خودداری می کنند و خبر بیماری وی خانواده اش را دچار نگرانی کرده است.

 

لازم به یاد آوری است که بازداشت های شبانه و ربودن های خیابانی و بلاتکلیف نگه داشتن و وارد نمودن فشارهای روحی و روانی به خانواده  بازداشت شدگان از شیوه های جدید ارگانهای امنیتی در مقابله با فعالین آذربایجانی می باشد.

 

 

 

 

اطلاعیه مهم جنبش دانشجوئی آذربایجان در قبال حوادث اخیر و شروع سال تحصیلی جدید

 

با توجه به اعتراضات روز اول مهر(23 سپتامبر) و طرح بعضی مسائل مهم درمحافل آذربایجانی جنبش دانشجوئی آذربایجان موارد چندی را بشرح زیر به اطلاع تمامی ملت آذربایجان و فعالین حرکت ملی می رساند.

 

1.   جنبش دانشجوئی آذربایجان بر خود فرض می داند از تمامی ملت شریف آذربایجان، جریانات و تشکلهای دانشجوئی و غیر دانشجوئی، نویسندگان و مسئولان نشریات دانشجوئی که با اعلام فراخوانهایی در اعتراضات و اعتصابات اول مهر آنهم در یک فضای کاملا امنیتی شرکت نموده و صدای مظلومیت ملت آذربایجان را به گوش رسانه ها و سازمانهای بین المللی رساندند، صمیمانه تشکر و سپاسگزاری نماید. همچنین جنبش دانشجوئی این موفقیت بزرگ را به همه فعالینی که در داخل و خارج با ازخودگذشتگی نگاه مجامع جهانی را بسمت آذربایجان معطوف نمودند صمیمانه تبریک عرض می نماید. امید است بعد از این با برنامه ریزی گسترده  و کامل تر شاهد طرح مسئله مظلومیت ملت آذربایجان و پایمال شدن ابتدائی ترین حقوق انسانی و بشری آن(عدم رسمیت زبان تورکی) در صدر اخبار و گزارشات رسانه های بین المللی باشیم.

2.   جنبش دانشجوئی  ضمن تبریک به ملت آذربایجان و خانواده های محترم زندانیان سیاسی آزاد شده مراتب تشکر و سپاس خود را از تمامی آقایان و خانمهایی که با تلاش شبانه روزی و مکاتبات گسترده با سازمانهای بین المللی و سازمان عف بین الملل رژیم جمهوری اسلامی را مجبور به آزادی این عزیزان نموده اند، اعلام می دارد. همچنین این جنبش تاسف شدید خود را بخاطر بازداشتهای جدید فعالین دانشجوئی و غیر دانشجوئی اعلام نموده و از تمامی فعالین حقوق بشر برای آزادی این عزیزان استمداد می طلبد. امید است با بازگشائی مجدد دانشگاههای کشور دانشجویان آذربایجانی با اعتراضات مدنی خود اسباب آزادی دوستان دانشجو و غیر دانشجوی خود را فراهم نمایند. در این بین مراتب تشکر ویژه خود را از دانشجویان دانشگاه زنجان در پیگیری سرنوشت رضا عباسی از فعالین دانشجوئی آذربایجان اعلام میداریم.

3.   جریانات اول مهرماه به وضوح نشان داد که عدم وجود یک کمیته و یا جبهه ای بین المللی با هدف مبارزه برای رسمیت یافتن و آزادی زبان تورکی در ایران متشکل از تمامی جریانات فعال در مسئله ملی آذربایجان راندمان مبارزات فعالین را پایین آورده و از قدرت و شدت اعتراضات و تاثیرات ملی و بین المللی آن می کاهد. بنابراین جنبش دانشجوئی آذربایجان از تمامی تشکلهایی که صرفا بخاطر منافع ملی آذربایجان مبارزه می کنند می خواهد که در این مقطع حساس تاریخی فارغ از اندیشه ها و منافع حزبی طی یک اتحاد تاکتیکی در قالب کمیته و یا جبهه ای سازمان یافته  با صدایی محکم و در صفوفی بهم پیوسته با هدف آزادی زبان مادری خود مبارزه کنند. جنبش دانشجوئی با طرح عبور از جریاناتی که تنها به پرچم و رهبران ساختگی خود و در یک کلام با مصادره حرکت به دنبال منافع شخصی خود هستند، امیدوار است هر چه سریعتر زمینه ایجاد چنین کمیته و یا جبهه ای  بین المللی،  گسترده و فراگیر فراهم شده و مبارزه برای آزادی زبان تورکی با گستردگی تمام ادامه پیدا کند.

4.   تجربه سالهای گذشته جنبش دانشجوئی در حمایت از بعضی به اصطلاح رهبران حرکت ملی متاسفانه تجربه ای قابل دفاع نیست. اگرچه جبر تاریخ جنبش دانشجوئی را مجبور به طرح چنین افرادی نمود اما با توجه به اینکه انتقاد خردگرایانه جوهره هر جنبش مستقل دانشجوئی است، این جنبش ضمن انتقاد از عملکرد خود در این خصوص نگران طرح مجدد چنین رهبرانی در داخل و خارج بوده و معتقد است بدون مطالعه کافی در این خصوص امکان تکرار تجربه های گذشته وجود دارد. لذا جنبش دانشجوئی آذربایجان بی هیچ ادعائی و بعنوان تنها جریانی که بدور از منم منم گوئیها درمسیر مبارزه گام بر می دارد همه فعالین را به دقت و هوشیاری بیشتر در طرح چنین افراد و مباحثی فرا می خواند.

5.   با جدی تر شدن نقش و جایگاه حرکت ملی آذربایجان درمناسبات فراملی و سیاستهای داخلی و خارجی وجود یک مرکز مطالعات استراتژیک و راهبردی برای تبیین خطوط استراتژیک در حرکت ملی آذربایجان ضروری است. اگرچه نشریات دانشجوئی آذربایجان، آبتام و سایتهای اینترنتی اقدامات شایان توجهی در طرح بعضی از موضوعات مهم داشته اند اما بعلت ناکافی بودن این روند و با توجه به گسترش ارتباطات و اینترنت با تاسیس یک چنین مرکز مجازی می توان بکمک نویسندگان، روشنفکران، سیاستمداران و سایر متخصصین نسبت به کالبد شکافی حرکت ملی، شناخت نقاط ضعف و قوت آن و ارائه استراتژی و تاکتیکهای راهبردی اقدام نمود. از اینروی جنبش دانشجوئی همه روشنفکران و متخصصین ملی آذربایجان را به پیش قدم شدن در این مسیر فرا می خواند.

6.   با توجه به شروع سال تحصیلی جدید جنبش دانشجوئی آذربایجان ضمن ستایش و تقدیر از عملکرد همگون و متحدانه همه فعالین دانشجوئی و بویژه تشکلهائی چون مجمع دانشگاهیان آذربایجان، آسمک، جمعیت اسلامی دانشجویان، کانون نشریات دانشجوئی و ... را به وحدت و همدلی بیشتر و اتخاذ تاکتیکهای هماهنگ در راه رسیدن به اصلی ترین اهداف جنبش یعنی رسمیت یافتن زبان تورکی و حق تعیین سرنوشت برای ملت آذربایجان به منظور نیل به سعادت ملی فرا می خواند. جنبش دانشجوئی ضمن استقبال از مبارزات بشردوستانه، صلح جویانه، غیر خشونت آمیز و دمکراتیک امیدوارست مبارزه منفی شروع شده در آذربایجان با جدیت بیشتری تا نیل به تمامی اهداف مقدس حرکت ملی آذربایجان ادامه پیدا کند.

گله جک بیزیمدیر

10/7/1385

 

 

 

وطنيم وئب سايتی:

http://vetenim.com
 
 
 
 

دهها تن از کارگران شرکت واحد اتوسرانی تبریز در اعتراض به دیرکرد پرداخت حقوق خود تجمع کردند

 

خبرگزاری فارس:به دلیل عدم پرداخت سهم سازمان همیاری شهرداری‌های كشور و تاخیر در پرداخت حقوق شهریور ماه رانندگان اتوبوس‌رانی تبریز،ده‌ها راننده این شركت یه مدت سه ساعت تجمع اعتراض‌آمیز انجام دادند

مدیرعامل شركت واحد اتوبوس‌رانی تبریز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس به طور تلویحی سازمان همیاری را نشانه گرفت و گفت:هزینه‌های این شركت در مجموع توسط شركت واحد، شهرداری و سازمان همیاری شهرداری‌های وزارت كشور تامین می‌شود كه سهم سازمان همیاری شهرداری‌های كشور پرداخت نگردیده است.

داود طالب‌نژاد افزود:سازمان همیاری شهرداری‌های كشور امسال می‌بایست از محل تامین قطعات یدكی اتوبوس‌ها 30 میلیارد ریال به اتوبوس‌رانی تبریز پرداخت كند و ما پیگیر این موضوع هستیم.

وی در مورد اعتراض تجمع‌آمیز بیش از 200 راننده اتوبوس‌های خط واحد این شهر كه سرانجام پس از قول مساعد مسئولان ذیربط ،پشت فرمان اتوبوس‌های خود نشستند،اظهار داشت:رانندگان به تاخیر در پرداخت حقوق شهریور ماه خود اعتراض داشتند كه ما نگرانی آنان را رفع كردیم.

طالب‌نژاد تصریح كرد:شهروندان تبریزی با 550 راننده در سطح شهر و حومه جابجا می‌شوند و نزدیك به 460 دستگاه اتوبوس در این زمینه فعال هستند.

براساس این گزارش،با ترك كار از سوی رانندگان معترض،مردم در بسیاری از ایستگاه‌ها و خطوط شهری و حومه تبریز با مشكل مواجه شدند و در پاره‌ای از ایستگاه‌های شهری ازدحام بوجود آمد و بسیاری به مقصدهای خود دیر رسیدند و یا مجبور به استفاده از تاكسی و سواری‌های شخصی شدند.

رانندگان شركت واحد اتوبوسرانی تبریز به سركار خود بازگشتند

ایرنا : رانندگان شركت اتوبوسرانی تبریز و حومه در اعتراض به آنچه دیركرد در پرداخت حقوق خود می‌خواندند، روز پنجشنبه پس از سه ساعت تجمع به سركار خود بازگشتند.

معترضین كه تعداد آنان به ۲۰۰نفر می‌رسید، با تجمع در مجتمع تعمیرگاهی اتوبوسرانی تبریز و حومه، خواستار حل مشكلات خود واقدام مسوولان شركت برای پرداخت به موقع حقوق و مزایایی خویش شدند.

رانندگان معترض پس از سه ساعت اعتراض و به دنبال قول مساعد مسوولان شركت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه مبنی بر رفع مشكلات آنان ساعت ۹صبح به سر كار خود برگشتند.

اعتراض سه ساعته رانندگان یاد شده موجب سردرگمی شهروندان و اعتراض آنان به وضعیت نابسامان حمل ونقل عمومی در كلان‌شهر تبریز و حومه در ساعات شلوغی شد.

علاوه بر این به دلیل بازگشایی مدارس، دانش‌آموزان تبریزی نیز در ایستگاه -های اتوبوسرانی معطل و سرگردان شدند.

مدیرعامل شركت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه در این ارتباط به خبرنگار ایرنا گفت: تجمع اعتراض‌آمیز رانندگان شركت به دلیل تاخیر در پرداخت حقوق شان بود كه با صحبت‌های انجام شده ، مشكل رفع شد.

داوود طالب‌نژاد افزود: البته تاكنون مشكلی‌از بابت پرداخت حقوق رانندگان این شركت وجود نداشته و آنها فقط حقوق شهریور ماه خود را دریافت نكرده‌اند.

وی بابیان این كه پرداخت حقوق شهریور ماه رانندگان این شركت در شانزدهم مهر ماه نیز سابقه داشته است، گفت: تاخیر در پرداخت موجب نگرانی رانندگان شده بود كه با تعامل مدیریت با آنان این امر رفع شد.

طالب‌نژاد افزود: تامین هزینه‌های شركت واحد اتوبوسرانی به صورت مشترك و با تعامل شركت، شهرداری و سازمان همیاری شهرداری‌های وزارت كشور انجام شده و هریك از سه نهاد یاد شده یك سوم از هزینه‌ها را تامین می‌كنند.

به گفته وی، به‌رغم پیگیری مدیریت استان، سازمان همیاری شهرداری‌های كشور سهم خود از بابت تامین هزینه شركت واحداتوبوسرانی تبریز و حومه را پرداخت نكرده است.

وی با بیان‌این مطلب كه سازمان یاد شده،سهم خود را از طریق كمك به تامین قطعات یدكی اتوبوس‌ها، پرداخت می‌كند، اضافه كرد: سازمان همیاری شهرداری‌های كشور امسال باید ۳۰میلیارد ریال از این محل به اتوبوسرانی تبریز و حومه پرداخت كند.

وی اظهارداشت: مدیریت شركت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه از طریق اتحادیه اتوبوسرانی‌های كشور نیز پیگیر دریافت سهم سال‌جاری خود از سازمان همیاری شهرداری‌های كشور است.

مدیرعامل شركت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه ، شمار اتوبوس‌های فعال این شركت در كلان‌شهر تبریز وحومه را بین ۴۴۰تا ۴۵۶دستگاه در روز متغیر دانست.

وی گفت: ۵۵۰نفر راننده ، كار جابجایی مسافران كلان‌شهر تبریز از طریق اتوبوس‌های شركت واحد تبریز و حومه را انجام می‌دهند.

وی با بیان این مطلب كه این تعداد نیروی انسانی ، جوابگوی نیازهای شركت واحد اتوبوس‌رانی تبریز و حومه برای گرداندن چرخ حمل و نقل عمومی كلان‌شهر نیست ، افزود: كمبود راننده از طریق اضافه كار رانندگان فعال ، جبران می شود.

وی اضافه كرد: از مجموع اتوبوس‌های موجود شركت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه ۱۰۰دستگاه ۱۲ساعته كار می‌كنند.

طالب‌نژاد با اشاره به فعالیت ۱۱۰دستگاه اتوبوس بخش خصوصی در كنار اتوبوس‌های شرگت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه از تلاش ویژه رانندگان دو بخش دولتی و خصوص تبریز در زمان بازگشایی مدارس ، تقدیر كرد.

سایت ایرنا

 

اطلاعیه

 

در روزجمعه 7/7/1385مجمع عمومی هفتم کمیته پیگیری ایجاد تشکلهای آزاد کارگری برگزارگردید.ومباحث آن حول محور اساسنامه و توسعه وگسترش فعالیت عملی پا فشاری شد .گزارش نمایندگان قبلی قرائت گردید و همچنین نمایندگان قبلی به پرسش های حاضرین پاسخ دادند .طی انتخاباتی شورای نمایندگان دوره جدید انتخاب شدند و سخنگو(آیت نیافر) و واحد های ارتباطات ، آموزش،حقوقی ،مالی و هیات داوری با نظر و رای اکثریت در جای خود ابقاء گردیدند.

 

جهت ارتباط و تماس با سخنگوی کمیته پیگیری ... از شماره های ذیل

 

استفاده نمایید 55910883 - 09329252275

 

 

کمیته پیگیری ایجاد تشکلهای آزاد کارگری

7/7/1385

www.komiteyepeygiry.com

azaditashakol@yahoo.com

صندوق پستی  1487-13445

 

 

 

 

تاریخ : 6/5/85

شماره : 123 85

به نام آزادی

درگیری بین نیروهای امنیتی و مردم در شهر اهواز

بنابر گزارشات رسیده از شهر اهواز نیروهای امنیتی با سرکوب مردم اهواز از انجام یک مراسم سنتی در این شهر جلوگیری کردند .

در پی حلول ماه رمضان همه ساله در شهر اهواز مراسمی مذهبی از سوی مردم اهواز انجام می گیرد . این مراسم که با آغاز ماه رمضان همراه با جشن و شادی بود ، 20 دقیقه از آغاز آن نگذشته بود که با یورش نیروهای امنیتی به درگیری انجامید . در این درگیری عده ای از سوی ماموران امنیتی مجروح و تعداد زیادی بازداشت شدند .

اسامی برخی از دستگیر شدگان به قرار زیر می باشد .

1- احمد زوری   2- علی دلفی 3- موسی دلفی 4- عبدالله شموسی  5- هادی زرگانی 6- سعید شحیطاط  7- عبدالله غبیشاوی 8- ایوب مراقی 9- احمد علوانی 10 - محمد عمیرات 11 - علی زوری  و ...

ایشان بعد از دستگیری سریعا به مرکز فرماندهی نیروی انتظامی واقع در کوی "امانیه" منتقل شدند و از سرنوشت آنها تا کنون هیچ اطلاعی در دست نمی باشد .

فعالان حقوق بشر حمله نیروهای امنیتی به مردم اهواز را محکوم می کند و خواستار آزادی تمامی زندانیان بازداشت شده می باشد .

Human rights Activists in Iran

Hra.Iran@Gmail.com

www.Hra-Iran.Blogfa.Com

Tel: 0031620720193

 

 

 

احمد باطبی

تحت فشارهای مستمر وزارت اطلاعات قرار دارد

 

 

بنا بر گزارشات رسیده آقای احمد باطبی که چند هفته ای است به بند عمومی 209 منتقل شده است تحت فشارهای مستمر وزارت اطلاعات قرار دارد .

آقای احمد باطبی به بیماری های جسمی از قبیل ناراحتی گوارشی ، کلیه ، کمر درد و.. مبتلا می باشند و مسئولین زندان از رسیدگی پزشکی جدی به بیماری های او خودداری می کنند . زندانیانی که در بند 209 به سر می برند 20 دقیقه مجاز هستند در هوا خوری به سر ببرند و در حین هواخوری نیز موظف به داشتن چشم بند می باشند .

خانواده احمد باطبی نیز به اشکال مختلف تهدید شده اند که اگر از وضعیت وی در زندان به مجامع حقوق بشری و رسانه ها گزارش بدهند ارتباطشان با احمد باطبی قطع خواهد شد .

بنا بر این گزارش پزشک معالج وی آقای دکتر حسام فیروزی به دلیل گزارش وضعیت جسمانی احمد باطبی به نهاد های حقوق بشری به دادگاه انقلاب احضار شده است .

فعالان حقوق بشر در ایران ضمن اعلام نگرانی نسبت به وضعیت آقای احمد باطبی خواستار ارسال یک هیات بین المللی برای بازدید از بند 209 زندان اوین می باشد .

 

 

دستگیری فضائل عزیزان و همسرش در اردبیل

 

بنا بر گزارشات رسیده از شهر اردبیل آقای فضائل عزیزان و همسرشان روز دوشنبه 27/6/1385 در اعتراض به قتل آقایان اکبر محمدی و ولی الله فیض مهدوی با در دست داشتن پلاکاردی در مقابل استانداری این شهر دست به اعتراض و تحصن زدند . که توسط مامورین وزارت اطلاعات دستگیر شدند .

آقای فضائل عزیزان در حین دستگیری توسط مامورین اطلاعات مورد ضرب و شتم قرار گرفتند بطوری که صورت ایشان از شدت ضربات وارده مجروح شد . همچنین همسر ایشان که باردار می باشند از سوی مامورین مورد ضرب و شتم قرار گرفتند. و ساعاتی بعد مامورین وزارت اطلاعات به منزل او یورش برده ضمن اینکه خانواده ایشان را مورد اهانت قرار دادند مقداری از وسایل منزل شان را ضبط نمودند.

لازم به ذکر است آقای فضائل عزیزان در حین دستگیری اعلام اعتصاب غذای خشک کردند .

و خانواده ایشان از وضعیت او تا کنون مطلع نیستند .

از سوی دیگر زندانیان سیاسی زندان گوهر دشت کرج ضمن اعلام همدردی و همبستگی با آقای عزیزان و خانوادش به عنوان اعتراض به این عمل غیر انسانی از امروز 3 روز اعلام اعتصاب غذا کردند .

فعالان حقوق بشر در ایران خواهان اقدام فوری مجامع حقوق بشری برای آزادی بدون قید و شرط آقای فضائل عزیزان هستند و همچنین خواهان رفع هر گونه فشار بر خانواده او می باشند .

 

 

Human Rights Activists in Iran

Hra.Iran@Gmail.Com

www.Hra-Iran.Blogfa.Com

Tel: 0031620720193

 

 

هاراي درگي‌ سي‌ نين ايکينجي‌ نومره سي‌ سنتيابر آيين دا کانادانين ونکوور شهرينده 72 صفحه ده نشر اولوبدور .

هاراي درگيسينين رئداکتورو جنوبي‌ آذربايجانين تانينميش شاعير و يازيچيسي‌ عليريضا ميانالي‌ دي. رئداکسيا هئيتي‌ فاخته زماني‌ "آغ بولاق" ، عظيم ايبراهيمي‌ ، پروانه حسن اووا ، ساوالان قوروقچولي‌ ، جعفر قهرماني و عليريضا نقي پور دان عيبارت دير . قيد ائتمک لازيم دي کي‌ عليريضا ميانالي‌ شنبه گونلري ونکوور ده ياييلان" اودلار يوردو راديو سو‌" نون دا رئداکتورودي .

درگي‌ ايله علاقه ساخلاماق اوچون و اونون نشر اولان نومره لريني پست واسطه سيله آلماق اوچون ، آشاغيداکي‌ ايميل آدرسله علاقه ياراتماق اولار .

myanali2@yahoo.com

ايچينده کيلر