استاد حسن دمیرچی وسردرگمی جنون‌وار حاکمیت شوونیست جمهوری اسلامی ایران

استاد دمیرچی (سمت چپ) به همراه یار صمیمی و دیرینش جناب خالط آبادی

استاد دمیرچی (سمت چپ) به همراه یار صمیمی و دیرینش جناب خالط آبادی

 

استاد حسن دمیرچی اسوه مقاومت ، شجاعت ،اخلاق و در یک کلمه انسانیت هویت خواهان آذربایجانی است.

سال قبل او نیز همصدا با ملت غیور آذربایجان در اعتراض ضد آپارتاید ملی حضور یافت تا نشان دهد آسلان قوجالسا دا یئنه آسلان‌دیر. او در زندان برای جوانانمان نعمتی بزرگ بود و با حفظ روحیه خود و مدیریت بحران به همراه سایر میانسالها محیط زندان را برای جوانانمان محیطی دوست داشتنی ساخت و بند آذربایجان زندان تبریز را برای حاکمان قدار به جهنمی غیرقابل مهار تبدیل نمود.

روزی که قاضی جاهل بیدادگاه  پرونده با نهایت گستاخی خطاب به وی گفت:"خوب گوناز شما را به بازی آورده و به خیابانها کشانده". حسن آذربایجان به صلابت مخصوص خود جواب داد :" جناب قاضی گوناز اگر مال دو سال است به من 30سال است که حسن آذربایجان می‌گویند و شما انتظار دارید به آذربایجان توهین کنند و من در کنج خانه بنشینم؟".

آری حسن آذربایجان دژی تسخیرناپذیر بود که در طول 6ماه زندان با تحمل تمام سختی‌ها حتی یک روز هم نشکست و بالاخره پس از 6 ماه مقاومت و فشار افکار عمومی از زندان آزاد گردید و امروز با گذشت 15ماه از روز دستگیری وی ،دادگاه حکم بر برائث ایشان می‌دهد و کسی نیست تا بگوید که چگونه می‌خواهند جبران 6 ماه زندان و تمام سختی‌های این مدت را بکنند . ولی جالب است بجای دلداری حکم پلمپ آموزشگاه آذربایجان تحویل استاد می‌شود تا حاکمیت شوونیست جمهوری اسلامی ایران باری دیگر سردرگمی جنون وار خود را در مقابل اراده بزرگ مردانی همچون دمیرچی ،لسانی ، متین پور ، نوری ، یکانلی ،غنی‌لو ،کامرانی و... نشان دهد.