سه‌شنبه  ٨ آبان ۱٣٨۶ -  ٣۰ اکتبر ۲۰۰۷

 

فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل با محکوم کردن حکم زندان منصور اسانلو و ابراهیم مددی اعلام کرد که موجی از اعتراضات تازه را در این زمینه سازماندهی خواهد کرد.
به گزارش رادیو فردا، دیوید کاکرافت، دبیرکل فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل روز سه شنبه ساعاتی پس از انتشار رسمی خبر محکومیت منصور اسالو و ابراهیم مددی، رییس و نایب رییس سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران گفت: دو سال است که منصور اسالو مورد ارعاب و ضرب و شتم قرار گرفته و چشمانش در معرض نابینایی است، با این وجود به مبارزه با بیرحمی رژیم ایران ادامه داده است و اکنون مسئولان جمهوری اسلامی می کوشند مقاومت او را به اتهام مضحک اقدام علیه امنیت ملی در هم شکنند.
دبیر کل فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل افزود که این فدراسیون همراه اتحادیه های کارگری در جهان اسلام و سازمان جهانی کار به تلاش های خود برای آزادی منصور اسالو و همکارانش ادامه خواهند داد و فدراسیون کارگران حمل و نقل اعتراض های تازه ای را در این زمینه سازماندهی خواهد کرد.
سام داوسن، سخنگوی فدراسیون جهانی کارگران حمل ونقل در گفت و گویی با رادیو فردا حکم زندان منصور اسالو را محکوم کرد و گفت: این سازمان به تلاش های خود برای آزادی منصور اسالو ادامه می دهد و اعتراض های تازه ای را در این زمینه سازماندهی می کند.
وی افزود: ما باید مطمئن شویم که زندگی و امنیت وی و دیگر همکارانش در خطر نیست.
سام داوسون گفت: این سازمان به تلاش های خود برای آرادی منصور اسالو ادامه می دهد و اعتراض های تازه ای را در این زمینه سازماندهی می کند.

روز سه شنبه وکلای مدافع اسالو و مددی، احکام سنگین زندان آن ها را تایید کردند. پرویز خورشید وکیل مدافع اسالو، روز سه شنبه به ایسنا گفت شعبه‌ی ٣۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران، حکم ۵ سال حبس تعزیری منصور اسالو یکی از متهمان پرونده کارگران شرکت واحد را تایید کرد.
پرویز خورشید اظهار داشت: موکلم در حال حاضر برای گذراندن دوران محکومیت خود به بند عمومی زندان اوین منتقل شده است.
وی با بیان این که اتهام موکلش در این پرونده تبلیغ علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی بوده گفت: پیش از این شعبه‌ی ۱۴ دادگاه انقلاب منصور اسالو را به ۵ سال حبس تعزیری محکوم کرده بود.
همچنین وکیل مدافع ابراهیم مددی به این خبرگزاری گفت شعبه‌ی ۲٨ دادگاه انقلاب، ابراهیم مددی از بازداشت‌شدگان مقابل منزل منصور اسالو را به حبس تعزیری محکوم کرده است. وکیل مدافع مددی گفت: موکلم ۱٨ مرداد بازداشت شده بود که به اتهام اقدام علیه امنیت ملی، محاکمه و به دو سال حبس تعزیری محکوم شد.